Souboj o vedení v přeboru rozhodl jediný gól

31.10.2011 07:31:01 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Předposlední podzimní kolo mělo na pořadu utkání dvou vedoucích celků, kde výhodu domácího prostředí měl sice dosud vedoucí Kokonín, ale brankou hostů z úvodu zápasu toho nevyužil. První výhru v letošním ročníku vybojoval v derby zápase Josefův Důl, ale rezervě Držkova se to dosud nepovedlo, i když v Kořenově nebyla horším týmem.

Kokonín - Jenišovice 0:1 (0:1)

Souboj o první místo v tabulce okresního přeboru vyzněl lépe pro hosty z Jenišovic. Než se domácí stačili rozkoukat, tak prohrávali 0:1, když zakončoval zcela volný Pekař. Kokonín se snažil stav utkání srovnat, ale i když měl v první půli navrch, tak se mu to nepodařilo. Šance si vytvořil, ale největší dvě Maixner zahodil. Ve druhém poločase tlak domácích sílil, ale šance M. Šilhána i Chuchly zůstaly nevyužity. Hosté v obraně dirigovaní zkušeným Vaněčkem odolali a odvezli si cennou výhru, která je vyhoupla do čela tabulky. Branka: 2. Pekař. Rozhodčí: Schröter. ŽK: 1:1. Diváků: 80.
Kokonín: Spanilý - Doubek, Chroustovský, Mokráň, Chuchla - Mrklas, Berndt, Čermák ( 60. J. Šilhán), Tomiška - Maixner ( 65. Pa. Štryncl ), M. Šilhán.
Jenišovice: Holubetz - Plechatý, D. Hanuš, Bubák, Vaněček - Pekař, Bernard, Kalousek, Prkno - Šimek, J. Hanuš.

Rychnov - Pěnčín B 1:0 (1:0)

Zápas byl od prvních minut vyrovnaný se šancemi na obou stranách. O výsledku rozhodla 32. minuta, ve které běžel na hostujícího brankáře domácí janecký a své sólo proměnil. Druhý poločas přinesl šance na obou stranách, ale bez gólového využití. Tlak domácích přinesl jen břevno branky hostí a ani závěrečný nápor hostí branku nepřinesl. Branka: 32. Janecký. Rozhodčí: Pánek. Bez karet. Diváků: 80. Rychnov: L. Lumnitzer - Tučani, David, Z. Lumnitzer, Mahdal - Plaček, Pfeifer, Kalina, Strnad (53. Vaistauer) - Janecký (58. Cakl), Bavlovič (91. Zikmund). Pěnčín B: I. Matějček - Šikola (61. Morc), Dočkal, Matúška, Fišera - Pleštil, Bugár, Pavelka, Šupík - Vávra, Kubišta (83. Hynek).

Tanvald - Janov 0:4 (0:1)

Úvod zápasu nabídl vyrovnanou parti, hrálo se mezi šestnáctkami a bez vyložených
šancí. Na první gól si tak diváci museli počkat až do 28. minuty, kdy dlouhý míč za
obranu domácích nezkrotil ve svých rukavicích Lejsek. O chvíli později se zbytečným faulem na půlce po druhé žluté nechal vyloučit Kristek a domácí tak
museli dohrávat o deseti. I v začátku druhé půle drželi domácí pořád hratelný
výsledek a hrozili z brejků. V 51. minutě však po srážce domácího brankáře s obráncem přidal druhý gól Janova Martínek a o vítězi bylo rozhodnuto. Tanvald se i přesto snažil zkorigovat skóre, to se mu ale nepodařilo. Otevřená hra domácích tak umožnila Janovu přidat ještě dvě branky. Branky: 70. a 85. Kovalda, 51. R. Martínek, 30. vlastní, Rozhodčí: Linhart. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (35. Kristek).
Tanvald: Lejsek - Borski, Kadlec (85. Pohl), Pohořalý, Pácal - Poláček, Sklenička (60.Jodas), Kristek, Svoboda - Prusík, Hnídek. Janov: Ducháček - Dejmek, Huk (46. Čermák), Zámečník, Martínek - Pilz, Svoboda, Nitsche (60. Kovalda), Majer (78.Elgheriani) - Suchánek, Sedlmajer.

Albrechtice - Hodkovice 1:3 (0:1)

Albrechtice věděly, že nastupují proti silnému soupeři a proto hrály velmi důsledně v obraně a jen rychlými výpady se snažily ohrozit soupeřovu branku. Hosté též hráli velmi dobře v obraně, tak ani nedošlo k vážným akcím před oběma brankami. Až ve 27.minutě po rohovém kopu hostí se na zadní tyči nejlépe orientoval Bouška a poslal hosty do vedení. Do druhé půle nastoupili domácí s větším elánem zvrátit výsledek, což se podařilo, když ve skrumáži před hostující brankou se prosadil střídající Rydval, a vyrovnal. Nato domácí měli hned několik šancí, ale nepřesnou střelbou se na utkání nic nezmněnilo, naopak po dalším rohu opět hlavou zvýšil na 2:1 pro hosty Chlum. Poté se výbornými zákroky předvedl domácí brankař a zabránil dalším brankám. Pak ale přišla 84. minuta a po několika střelách na branku domácích se dostal k odraženému míči Hradecký a ukončil skóre zápasu. Branky: 51. Rydval - 27. Bouška, 79. Chlum, 84. Hradecký. Rozhodčí: Vasko. ŽK:1:1. Diváků:80. Albrechtice: Vrzák - Jelínek, Beránek, Berounský, M. Sedlák - Prokop (46.Rydval), Kozelka, J. Sedlák, Vávra - Koldovský,Trdla. Hodkovice: Kvapil Řepka, Bouška, Škopan, Košek - Chlum, Charouz, Matějka, Hradecký - Vojtíšek, Mariňák.

Kořenov - Držkov B 3:1 (0:0)

První půle byla vyrovnaná, ale domácí měli velikou šanci, kterou nevyužili, neproměnili pokutový kop. Druhá část zápasu byla ukázkou toho, jak se dávají góly z minima šancí. Hosté byli nebezpečnější, důraznější, ale góly dávali domácí fotbalisté. Když už po vyrovnání se zdálo, že se jim bude dařit, přišel proměněný druhý pokutový kop a v závěru pečetil Kohút. Branky: 67. Malec, 71. (PK) Fojtík, 80. Kohút - 70. Medek. Rozhodčí: Nagy. Bez karet. Diváků: 30. Kořenov: Fichtner -Posejpal, habr (46. Břicháček), Ježek, Kovačík - Kožíšek, Malec, Doležal, Černý (60. Albrecht) - Fojtík, Kohút. Držkov B: Mrkvička - Nikodým, Hrabák, Polman, Berka - Šebek, Kořínek, Linhart, Sedlák (46. Medek) - Škarvada, Landovský.

Josefův Důl - Smržovka 4:3 (0:2)

V derby byli Josefodolští lepší i v prvním poločase, ale prohrávali 0:2. Jejich zakončení končilo na tyčích smržovské branky. Deset minut po přestávce sice domácí snížili, ale na dva góly Smržovka opět odskočila penaltou. Za pět minut ale bylo všechno jinak, nejdříve dvěma góly Vlastimil Voznica završil hattrick a ihned poté Jurák vstřelil vítěznou branku. Derby bohaté na góly vyhrál Josefův Důl. Branky: 55.,63. a 66. Voznica, 68. Jurák - 22. Červenka, 42. L. Kedroň, 58. (PK) Hrabánek. Rozhodčí: Lejsek. ŽK:2:0. Diváků: 150. Josefův Důl: Nemét - Řeháček, Mucha, Procházka, Voznice - Čvirk, Bělohradský, Jurák, Efenberk - Mladonický, Bobysud. Smržovka: Špírek - L. Kedroň, Sucharda, Z. Picka, J. Picka (73. Novák) - Červenka, Štěpař (80. J. Kedroň), Štěpánek, Hrabánek - Kubín, Frydrych.

Velké Hamry B - Camel 4:0 (3:0)

Hamry vlétly do zápasu tak, jak se na domácí tým sluší a patří. Hned ve 2. minutě poslal domácí do vedení přesnou hlavičkou Hnídek. Hamry byly lepší a po několika slibných příležitostech se dočkaly druhé trefy. Tu zařídil ve 28. minutě Pešat, když nedal tváří v tvář šanci brankáři Votrubcovi. Do půle vedli domácí už o tři branky.
Druhý poločas se nesl spíše v duchu zahozených šancí domácích a marné snahy hostů. Největší šanci Camelu měl paradoxně stoper Pala, který střelou z dálky opřel svůj projektil o břevno. Brankové definitivum přišlo v 80. minutě. Centr Krejčího si zpracoval Pešat a chladnokrevně zakončil. Branky: 28. a 80. Pešat, 2. Hnídek, 37. Prousek. Rozhodčí: Vachek. ŽK: 2:0. Diváků: 50. Velké Hamry B: Veselý - Lysak, Prousek Vl. st. (46. T. Průcha), Jiříkovský - Krejčí, Tesár, Fedák, Vl. Prousek ml. - Pešat, Hnídek (59. Fučík). Camel: Votrubec - Krejčí, Pala, Mach, Duštíra - Čarný, Flek, Houžvička, Křelina - Hanic, Janků