Sněžení komplikovalo v pondělí dopravu na území kraje

12.12.2022 21:19:47 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Sněžení komplikovalo v pondělí dopravu na území kraje

Aktualizováno: Profesionální i dobrovolní hasiči v pondělí 12. prosince zasahovali na území Libereckého kraje převážně u dopravních nehod zapříčiněných vydatným sněžením. Při stání v kolonách nezapomeňte nechat právě pro hasiče a sanitky průjezdnou takzvanou záchranářskou uličku.

Ve videu ukazujeme ucpaný Liberec po vytrvalém sněžení, kde došlo k nehodě kamionu u Makra a od centra se tvořily automobilové kolony.

Nejhorší situace byla jako již tradičně v horských úsecích. Uvíznuté kamiony blokovaly provoz na silnici I/13 v Albrechtickém kopci u Frýdlantu, průjezd přes Oldřichovské sedlo je také omezený. Komunikace I/35 v úseku Bílého Kostela byla sjízdná s obtížemi a další problémy byly v na komunikacích u Jablonce nad Nisou. V centru Liberce došlo k několika dopravním nehodám.

„Policisté vyjížděli ke střetu dvou osobních vozidel do ulicie Dobiášova a o několik minut později například také do ulice Budyšínská. Aktuálně vyšetřujeme dopravní nehodu na silnici I/35 ve směru od Chrastavy, kde se u sjezdu k OD Globus střetla dvě osobní vozidla. Dopravní policisté od dnešní půlnoci do současné doby vyjížděli již k bezmála dvěma desítkám dopravních nehod. Žádáná si naštěstí nevyžádala vážná zranění," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

 V pondělí kolem 10.30 projížděla po silnici I/38 19letá řidička v osobním vozidle tovární značky Hyundai i30 ve směru od Doks na Mladou Boleslav, když se v blízkosti křižovatky u odbočky na Bezděz dostala na zasněžené silnici do smyku a klouzala se ve svém jízdním pruhu ze strany na stranu. V té době za ní jel kamion, jehož řidič nepřizpůsobil svou rychlost stavu a povaze silnice a na rozbředlém sněhu do ní zezadu naboural.

Náraz pak odhodil Hyundai do příkopu. Tento kamion ve smyku poračoval v nekoordinované jízdě dál a narazil do kamionu jedoucího ve směru od Mladé Boleslavi. Jeho řidič zmírnil následky kolize tím, že ještě před nehodou, která byla neodvratitelná, vůz zastavil.

V osobním vozidle cestovala řidička sama, přivolaná Zdravotnická záchranná služba ji s blíže nespecifikovaným zraněním transportovala do českolipské nemocnice. Od rána do 13. hodiny jsme v Libereckém kraji vyjeli už k 27 dopravním nehodám, většinu z nich má na svědomí čerstvě napadaný sníh. 

Aktualizace ze dne 13. 12. 2022 v 8.00:

Po pondělním vydatném sněžení jsou nyní silnice v Libereckém kraji sjízdné. Řidiče ale policisté upozorňují, že stále musí být při jízdě obezřetní a myslet na to, že rychlost vozidla je nutné přizpůsobit povaze a aktuálnímu stavu dané vozovky.

„Včera policisté na lince 158 přijali celkem 128 oznámení o událostech v dopravě a následně v Libereckém kraji řešili 60 dopravních nehod, z nichž 37 se stalo jenom na Liberecku. Naštěstí se nejednalo o vážné dopravní nehody a žádný z jejich účastníků ani neutrpěl těžké zranění.," upřesnila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Swiss Replica Watches www.trustytime88.com  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vlivem nepřiměřené rychlosti narazil v Jablonci do dopravní značky
Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
V Maršovicích se na sněhu srazila dvě auta
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku
V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace