Smržovské kulturní a zábavné akce v dubnu a květnu

01.04.2024 18:27:29 | Autor: Paulina Havlasová | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovské kulturní a zábavné akce v dubnu a květnu

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce a okolí v dubnu 2024.

Od jara do zimy s regionálními výrobci

pondělí 1. 4. - sobota 27. 4.

Od jara do zimy s regionálními výrobci

Výstava regionálních výrobků ve výstavní síni Zámečku. Pro každé roční období a pro každou příležitost najdete v Libereckém kraji produkt, který s láskou a vysokým podílem ruční práce vyrobili či vypěstovali místní producenti. Od roku 2021 je prezentuje projekt Liberecký kraj sobě a najdete je na webové stránce www.lksobe.cz. Průřez jejich tvorbou představí právě výstava v Zámečku. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30 hodin (polední přestávka: po-pá 11.30-12.30 hodin) - před plánovanou návštěvou vám doporučujeme si telefonicky ověřit, zda jsme přítomny (tel.: 483 369 325, 727 806 195), o víkendu pouze v sobotu od 13 do 16 hodin. Podrobná pozvánka

úterý 2. 4.

Hospodský kvíz
Od 18 hodin v Parkhotelu. 56 otázek, soutěžení, výhry a především zábava. Chcete zažít víc než jen běžný pokec u piva? Hospodský kvíz nabízí všem skvělý zážitek na večer. Bude k tomu stačit tužka, papír a chuť postavit se nové výzvě. Každý týden nové otázky, každý týden odměna pro nejúspěšnější týmy. Co je potřeba udělat? Sestavit tým (1-8 hráčů), vymyslet pro něj originální název a přihlásit jej. Pak se už jen dostavit včas a nechat se provést večerem moderátorem. Startovné za jednoho hráče je 100 Kč. Všechny důležité informace naleznete na https://facebook.com/groups/kvizparkhotel/, kde se můžete zároveň i registrovat.

Koncert Gospel Yetu rozsvítí kostel na Smržovceneděle 14. 4.

Koncert Gospel Yetu
Od 16.30 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. „Jak často říká naše umělecká vedoucí a dirigentka Lenka Vavřínková zpíváme, pojizerský gospelʼ. Náš gospel je trochu jiný, nemáme tu typickou černošskou rytmiku a jejich hlasové možnosti, ale je tím bližší našemu severočeskému naturelu. I náš repertoár nepředstavuje jen čistý gospel, saháme k blízkému spirituálu, jindy zpíváme blues, v jedné skladbě uslyšíte i latinskoamerické rytmy, ... Ostatně, přijďte a nechte se překvapit." Více na www.gospelyetujbc.cz anebo Facebooku www.facebook.com/GospelYetu/. Vstupné dobrovolné. Akci pořádá Spolek Michael Smržovka ve spolupráci s městem Smržovka a římskokatolickou farností. Veřejná sbírka na rekonstrukci kostela pokračuje. Budeme proto vděčni za každý obnos, který pošlete na účet č.: 268250895/0300 nebo odevzdáte do pokladny v kostele. Ujišťujeme vás, že veškeré prostředky budou použity výhradně na rekonstrukci našeho kostela. Více informací na www.kostel-smrzovka.webnode.cz. Samostatná pozvánka

úterý 16. 4.

Hospodský kvíz
Od 18 hodin v Parkhotelu.

středa 17. 4.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Tentokrát si ozdobíme lžičku polymerovou hmotou. Pro veřejnost bez omezení věku.

Hospodský kvíz
Od 18 hodin v Parkhotelu.

úterý 30. 4.

Čarodějnice u Parkhotelu
Odchod lampionového průvodu v 19 hodin od budovy radnice. 18 hodin - zahájení programu u Parkhotelu. 19 hodin - vychází lampionový průvod od radnice. Do průvodu zveme čarodějnice a čaroděje, malé i velké. Společná fotka a odměna jistá. 20 hodin - zapálení vatry. 20.30 - diskotéka pro všechny generace - DJ Michal Tůma. 24 hodin - zakončení. Točené pivo, nealko, dobroty z grilu a udírny zajistí Parkhotel Smržovka a SDH Smržovka město.

sobota 4. 5. - pondělí 27. 5.

Cesta hojení duše
Výstava fotografií Lenky Pilekové a uměleckých předmětů a šperků Miroslavy Schovánkové ve výstavní síni Zámečku. Vernisáž se koná v pátek 3. května od 18 hodin. Součástí výstavy je i přednáška psycholožky PhDr. Jitky Selingerové na téma hojení duše ve čtvrtek 24. května od 17 hodin. Dvě tvůrkyně, různé obory, přesto mají jedno společné - zlomenou duši, kterou se rozhodly zahojit. Každá mapuje cestu zraněného člověka, který se rozhodl svou situaci změnit a najít lepší cestu svým životem. Každá zpracovala téma svým způsobem a společně vše propojily v jednu výstavu. Lenka Pileková - fotografka a Miroslava Schovánková - šperkařka pracující s epoxidovou pryskyřicí. Fotografie, umělecké předměty a šperky - to vše protkává téma hojení našich duší. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30 hodin (polední přestávka: po-pá 11.30-12.30 hodin) - před plánovanou návštěvou vám doporučujeme si telefonicky ověřit, zda jsme přítomny (tel.: 483 369 325, 727 806 195), o víkendu pouze v sobotu od 13 do 16 hodin.

pondělí 6. 5.

Veřejné zasedání ZM
Od 16 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.

Plánované akce v květnu:

sobota 18. 5.
Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark.

neděle 26. 5.
Jsem - recitál zpěvačky a šansoniérky Zlatky Bartoškové v Zámečku. Vstupné: 100 Kč. Rezervace vstupenek na tel. č.: 483 369 325, 727 806 195 nebo e-mailu: kulturni.stredisko@smrzovka.cz. Upozorňujeme, že počet vstupenek je omezený kapacitou výstavní síně.

Více informací www.smrzovka.cz nebo 483 369 325.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Koncert Gospel Yetu rozsvítí kostel na Smržovce
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu

Diskutujte s námi

Ke stažení

Pálení čarodějnic | Gospel Yetu

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace