Skokanské závody míří do Harrachova

15.02.2024 21:57:24 | Autor: Hanka Veselá, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Harrachov

Skokanské závody míří do Harrachova

Do Harrachova míří další skokanské závody i závody v severské kombinaci. V sobotu 17. února mezinárodní Alpen Cup pro závodníky do 20 let, ve středu 21. února pak Mistrovství České republiky. Skákat se v obou případech bude na můstku K 90.

Alpen Cup je mezinárodní akce pro juniory do 20 let. V letošním roce očekávají organizátoři na 100 sportovců. Přihlášení jsou sportovci z Německa, Rakouska, Itálie, Francie, Ukrajiny, Slovenska a další. Akci pořádá Svaz lyžařů.

V úterý 21. února se v Harrachově uskuteční Mistrovství ČR. V kategoriích dospělí, junioři, dorost. Do horského resortu zavítají sportovci zvučných jmen, jako Roman Koudelka, nebo sestry Indráčkovy. Akci tradičně pořádá Areál skokanských můstků o.p.s.

Obě akce budou divácky atraktivní. Skákat se bude na můstku K 90 vedle hotelu Skicentrum v centru města. Dopravní obslužnost města nebude nijak omezena.

Aktuálně je v procesu rekonstrukce můstku K 120. Rekord na něm je 150 metrů, po rekonstrukci by to mohlo být až 180 metrů. Na rekonstrukci přislíbil peníze Liberecký kraj, jedná se asi o 17 milionů Kč a celkem rekonstrukce měla přijít na 40 milionů Kč. Společnost Sportovní areál Harrachov a.s. začala s rekonstrukcí lanové dráhy k můstkům.

„V současné době již projektujeme a na jaře začneme stavět. Díky tomu by se k nám mohly vrátit mezinárodní závody v jiných než juniorských kategoriích již v příštím roce. Jde o to, že by se profil stávajícího můstku lehce změnil tak, aby se z něj dalo doskočit dále. Místo můstku K120, by z něj byl můstek HS 162, a byl by tak prvním můstkem s tímto profilem na světě,"vysvětlil starosta Harrachova Tomáš Vašíček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace