Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

22.02.2024 10:42:34 | Autor: Richard Valoušek | Rubrika: Sport | Obce: Harrachov

Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Aktualizace - závod zrušen: Sezona ČEZ SkiTour se 8. a 9. března pod harrachovskými skokanskými můstky přehoupne do své druhé poloviny a budou u toho tako osobnosti sportovního i společenského života. Přijeďte si za závodit s bývalými fotbalisty Janem Nezmarem a Zdeňkem Folprechtem, beachvolejbalistkou Kristýnou Kolocovou nebo mistryní světa v basketbalu z roku 2010 Ilonou Burgrovou. Svůj souboj pojedou také bavič a moderátor Jakub Kohák a kardiochirurg Jan Pirk.

Aktuální doplnění - závod zrušen:

Sněhové podmínky v okolí Harrachova závodům na běžkách nepřejí a obleva pokračuje. S ohledem na nedostatek sněhu a nejistou předpověď počasí nejsou organizátoři seriálu ČEZ SkiTour 2024 schopni 8. a 9. března uspořádat harrachovský závod. Lyžařům bude startovné automaticky převedeno na příští ročník závodu. Další možností je na info@ski-tour.cz požádat o převod startovného na jiný závod v této nebo následující sezoně.

Rozhodnutí padlo po důkladné inspekci trasy a bere v potaz také detailní předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu pro závodní týden. „Zatím to dle dnešních výhledů vypadá že velmi teplo bude minimálně do 4.-5. března. Pro Harrachov tu tedy nemáme žádný záchytný bod, jelikož už tam přírodní sníh roztál a tát bude v dalších dnech výrazně i ve vyšších polohách," doplňuje Martin Pecha z ČHMÚ. Nekonání závodu nás mrzí dvojnásob, v plánu totiž byly souboje nejen sportovních osobností na trasách skejtem i klasikou.

Fotbalový souboj na 20 km volně: Folprecht vs. Nezmar

Během pátečního závodu na 20 km volně pod patronací Volkswagen můžete poměřit své síly s bývalými oporami FC Slovanu Liberec Zdeňkem Folprechtem a Janem Nezmarem. „S Honzou Nezmarem se známe velmi dobře, byl mým nadřízeným během mého působení ve Slovanu Liberec. Mou výhodou může být to, že vážím asi o 20 kg míň, Honza je ale mnohem aktivnějším běžkařem, takže si myslím, že se ta má výhoda brzy smaže," dodává Zdeněk. „Za poslední roky jsem toho moc nenajezdil, o to radši jsem přijal tuhle výzvu na dvacítce volně proti Zdeňkovi a jsem rád, že mě to donutí se dostat na běžky," reaguje Jan Nezmar.

Do souboje promluví také bývalý výkonnostní běžec na lyžích a současný moderátor a novinář David Nyč, kterého se Zdeňkem pojí pořad První dotek Zdeňka Folprechta, který spolu dvojice moderuje. „Logicky by se dalo předpokládat, že Zdeňkovi díky mé závodní minulosti z mládežnických let vytřu zrak, ale to se teprve uvidí. Na běžky se dostanu od konce mé mládežnické kariéry jen zřídka a Zdeněk přeci jen ještě před pár lety hrál ligu, takže kondiční příprava jasně mluví pro něj," dodává David.

Volejbal proti basketbalu aneb souboj na 10 km klasicky

Další souboje se odehrají v sobotu 9. března, kdy síly poměří bývalá olympionička reprezentantka v beachvolejbale Kristýna Hoidarová Kolocová a vicemistryně světa v basketbale z roku 2010 Ilona Burgrová. Veleúspěšné sportovkyně v míčových sportech a v současnosti už maminky se těší na zážitek a vzájemnou podporu, ale očekávání top sportovních výkonů krotí. „Můj vztah k běžkám začal už na Fakultě tělovýchovy a sportu, takže v uvozovkách jsem běžkařsky vzdělaná. Je to ale určitě sport, který nepatří mezi ty, ve kterých si věřím na nějaký top výkon. Bude to o tom hlavně si to užít a abychom s Ilonou nedojely poslední," říká Kristýna. „Běžky pro mě vždycky byly sport, kde jsem dokázala vypnout a odreagovat se. Během sportovní kariery na ně moc času nebylo, sezona probíhala přes zimu. O to radši jsem, že jsem mohla jít do téhle výzvy a těším se až si to užijeme a budeme se podporovat," dodává Ilona.

Profesor Pirk a bavič Kohák se utkají na 20km trase klasicky

Na dvojnásobné trati se o vítězství v minisouboji utkají bavič a moderátor Jakub Kohák a kardiochirurg Jan Pirk, kteří se dobře znají z minulých ročníků ČEZ Jizerské 50. „Profesor je taková lasička, která mě vždycky porazí. Na vítězství v souboji tak ambice radši nemám, přestože jsem namotivovaný a dnes ráno mi v kavárně na kelímek napsali přezdívku "Satan". Myslím, že bych mohl tak 3-4 km držet krok. V cíli si pak dáme malý pivo, což mi pan Pirk doporučil jako nejlepší věc po výkonu," říká smějící se Jakub Kohák. „Kuba je výborný a společné zážitky na běžkách si vždy užívám. Letos jsem i kvůli nedostatku sněhu najezdil jen přes 280 kilometrů, tak uvidíme, na co to bude stačit. V cíli si dám desítku pivo, těším se na to," reaguje profesor Jan Pirk.

Přijďte si zazávodit a zažijte unikátní atmosféru nebo dorazte alespoň jako fanoušci a podpořte závodníky na běžeckém stadionu v Harrachově. Občané Harrachova navíc mají startovné zdarma a držitelé Harrachov Card se slevou 10 %. Závody na běžkách ČEZ SkiTour jsou pro všechny bez rozdílu věku, zkušeností ani pohlaví. Svůj závod si vybírejte na ski-tour.cz. tak na viděnou na běžkařském stadionu Harrachov, SKOL!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace