Silnice LK mají nově certifikaci v oblasti životního prostředí

24.01.2020 13:31:44 | Autor: Denis Tomáš | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Silnice LK mají nově certifikaci v oblasti životního prostředí

Společnost Silnice LK a.s. získala v roce 2019 certifikaci ISO 14001:2016 v oblasti životního prostředí. Hlavním cílem této normy je eliminace environmentálních dopadů činností společnosti. Po certifikaci ISO 9001:2016 je to již druhý získaný certifikát. Aktuálně se společnost připravuje na certifikaci ISO 45001:2018, která se týká bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

V roce 2019 se společnost rozhodla, že si nechá prověřit firemní procesy v oblasti životního prostředí a požádala o získání certifikace ISO 14001:2016. Tato norma definuje určité požadavky a normy v oblasti životního prostředí, které musí organizace splňovat nad rámec zákonných požadavků. Společnost Silnice LK a.s. si tak stanovila vlastní dobrovolné cíle v oblasti životního prostředí, které chce plnit. Hlavním motivem je především snížit dopad činnosti společnosti na životní prostředí.

„Neustále se snažíme snižovat dopad na životní prostředí a získání certifikace ISO 140001:2016 jen potvrzuje, že cesta, kterou se naše společnost rozhodla vydat, je správná," informuje generální ředitel společnosti Silnice LK a.s. Petr Šén. „V roce 2019 jsme například nakoupili novou techniku v hodnotě téměř 60 milionů Kč. Nová auta splňují nejpřísnější emisní normu EURO 6. Vyřadili jsme tak nejstarší vozidla a snížili množství emisí, které při údržbě komunikací vypouštíme. A zlepšujeme také našim pracovníkům komfort při práci. Vozový park plánujeme obnovovat i nadále."

Představení nových vozidle společnosti Silnice LK<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Kromě modernizace techniky společnost Silnice LK a.s. také nakoupila pro jednotlivá střediska větší množství záchytných van pod vozidla, které mají zamezit případným únikům kapalin z vozidel do volné přírody, opravila sklady soli proti zatékání, nakoupila nádoby na třídění odpadů do všech cestmistrovství, zabezpečili se také sklady chemikálií proti možnému úniku nebezpečných látek.

„Stanovili jsme si přísná kritéria, která hodláme nejen dodržet, ale v budoucnu je plánujeme ještě rozšiřovat, abychom byli nadále zodpovědnou firmou, které záleží na kvalitě naší krajiny, ve které žijeme," doplnil Petr Šén.

Společnost Silnice LK a.s. již v roce 2012 získala certifikaci ISO 9001:2009, která potvrzuje dodržování požadavků na kvalitu, má popsané firemní procesy a stanovené cíle kvality, které se snaží plnit, atd. V roce 2018 společnost úspěšně absolvovala recertifikační audit kvality na inovovanou normu ISO 9001:2016.

Jako další cíl si management stanovil, že se společnost připraví na certifikaci ISO 45001:2018, která se týká oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Cílem společnosti Silnice LK a.s. je tak dosáhnout kvality ve všech důležitých oblastech, které jsou pro její činnost zásadní, udržovat je a nadále rozvíjet i nad rámec povinných norem a pravidel.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silničáři už mají v horách pohotovost, na zimu jsou připraveni
Nejen pro zimní údržbu pořídili na krajské silnice šest nových vozidel
Neobvyklým turistou po zasněžené silnici v Jizerkách byl velbloud

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestující se však o ztrátu spojů obávat nemusí. Liberecký kraj totiž od 12. prosince, se změnou jízdních řádů, plánuje v tomto úseku zajistit svoji linku 400. Ta bude mít stejné dojezdové časy jako předchozí dopravce Quick Bus, a to přibližně půldruhé hodiny. „Pro cestující, a ti jsou v této situaci nejdůležitější, zajistí Liberecký kraj ve spolupráci se Středočeským krajem celodenní a celotýdenní nabídku spojení. Část linek bude vedena také z Ústeckého kraje, přičemž Liberecký kraj již v minulosti navíc nabídl možnost rozšířit nabídku o autobusy směrem na Varnsdorf," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Městská knihovna Lučany nad Nisou v pondělí 6. prosince zavřena

V pondělí 6. prosince 2021 bude z důvodu nemoci knihovnice Městská knihovna Lučany nad Nisou celý den zavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V nemocnicích v Libereckém kraji je aktuálně 212 pacientů s covidem
Dopravně bezpečnostní akce Mikuláš proběhla v neděli 5. prosince
Město Jablonec stanovilo nájemné ve svých opravených bytech
Krajský projekt hospodaření s vodou získal cenu Chytrá města 2021
Fešáci letos čtyřiapadesátiletí, fanoušků však mají stále dost

Nejčtenější články

06.12.: Policie hledá svědky dopravní nehody v jablonecké ulici 5. května
06.12.: Vodorovné značení v jabloneckých ulicích budou dělat ještě dva dny
06.12.: Parkoviště v Tržní ulici v Jablonci má nový povrch

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace