Silnice LK mají nově certifikaci v oblasti životního prostředí

24.01.2020 13:31:44 | Autor: Denis Tomáš | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Silnice LK mají nově certifikaci v oblasti životního prostředí

Společnost Silnice LK a.s. získala v roce 2019 certifikaci ISO 14001:2016 v oblasti životního prostředí. Hlavním cílem této normy je eliminace environmentálních dopadů činností společnosti. Po certifikaci ISO 9001:2016 je to již druhý získaný certifikát. Aktuálně se společnost připravuje na certifikaci ISO 45001:2018, která se týká bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

V roce 2019 se společnost rozhodla, že si nechá prověřit firemní procesy v oblasti životního prostředí a požádala o získání certifikace ISO 14001:2016. Tato norma definuje určité požadavky a normy v oblasti životního prostředí, které musí organizace splňovat nad rámec zákonných požadavků. Společnost Silnice LK a.s. si tak stanovila vlastní dobrovolné cíle v oblasti životního prostředí, které chce plnit. Hlavním motivem je především snížit dopad činnosti společnosti na životní prostředí.

„Neustále se snažíme snižovat dopad na životní prostředí a získání certifikace ISO 140001:2016 jen potvrzuje, že cesta, kterou se naše společnost rozhodla vydat, je správná," informuje generální ředitel společnosti Silnice LK a.s. Petr Šén. „V roce 2019 jsme například nakoupili novou techniku v hodnotě téměř 60 milionů Kč. Nová auta splňují nejpřísnější emisní normu EURO 6. Vyřadili jsme tak nejstarší vozidla a snížili množství emisí, které při údržbě komunikací vypouštíme. A zlepšujeme také našim pracovníkům komfort při práci. Vozový park plánujeme obnovovat i nadále."

Představení nových vozidle společnosti Silnice LK<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Kromě modernizace techniky společnost Silnice LK a.s. také nakoupila pro jednotlivá střediska větší množství záchytných van pod vozidla, které mají zamezit případným únikům kapalin z vozidel do volné přírody, opravila sklady soli proti zatékání, nakoupila nádoby na třídění odpadů do všech cestmistrovství, zabezpečili se také sklady chemikálií proti možnému úniku nebezpečných látek.

„Stanovili jsme si přísná kritéria, která hodláme nejen dodržet, ale v budoucnu je plánujeme ještě rozšiřovat, abychom byli nadále zodpovědnou firmou, které záleží na kvalitě naší krajiny, ve které žijeme," doplnil Petr Šén.

Společnost Silnice LK a.s. již v roce 2012 získala certifikaci ISO 9001:2009, která potvrzuje dodržování požadavků na kvalitu, má popsané firemní procesy a stanovené cíle kvality, které se snaží plnit, atd. V roce 2018 společnost úspěšně absolvovala recertifikační audit kvality na inovovanou normu ISO 9001:2016.

Jako další cíl si management stanovil, že se společnost připraví na certifikaci ISO 45001:2018, která se týká oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Cílem společnosti Silnice LK a.s. je tak dosáhnout kvality ve všech důležitých oblastech, které jsou pro její činnost zásadní, udržovat je a nadále rozvíjet i nad rámec povinných norem a pravidel.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silničáři už mají v horách pohotovost, na zimu jsou připraveni
Nejen pro zimní údržbu pořídili na krajské silnice šest nových vozidel
Neobvyklým turistou po zasněžené silnici v Jizerkách byl velbloud

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 8. července se položí definitivní asfalt v ulici Liberecká v Jablonci
Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace