Nejen pro zimní údržbu pořídili na krajské silnice šest nových vozidel

15.11.2019 15:43:44 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Nejen pro zimní údržbu pořídili na krajské silnice šest nových vozidel

Společnost Silnice LK a.s. pořídila šest nových vozidel určených jak pro běžnou, tak i pro zimní údržbu komunikací. Celková cena vozidel včetně všech nástaveb je 65,887 milionu Kč s DPH. Dodavatelem vozidel je společnost CROY s.r.o. Vozidla byla představena v pátek 15. listopadu v sídle společnosti Silnice LK a.s. na adrese Československé armády 4805/24 v Jablonci nad Nisou.

V rámci veřejné zakázky bylo letos dodáno 6 vozidel rozdělených do tří kategorií:
- nosič výměnných nástaveb s pohonem 4 x 4 - 1 ks (Mercedes-Benz AROCS 1836 AK)
- nosič výměnných nástaveb s pohonem 6 x 6 - 1 ks (Mercedes-Benz AROCS 3345 AK)
- speciální nosič výměnných nástaveb s pohonem 4 x 4 - 4 ks (Mercedes-Benz UNIMOG U530)

Součástí dodávky byly také kompletní nástavby pro běžnou a zimní údržbu komunikací:
- sypač pro chemický nebo inertní posyp (6 ks)
- radlice (6 ks)
- 2 ramenná sekačka krajnic (4 ks)
- vysokotlaká myčka (4ks)
- sypač pro převoz asfaltové směsi pro ruční opravy komunikací (1 ks)
- izolovaná termo korba pro převoz asfaltové směsi pro strojní opravy komunikací (1 ks)

Představení nových vozidle společnosti Silnice LK

Dlouhodobým cílem společnosti je nákup především univerzálních vozidel, která lze používat 12 měsíců v roce. „Jejich pořizovací cena je vyšší, ale díky celoročnímu využití jsou tyto stroje pro společnost vhodnější. Například dodaná nástavba na sekání je určená pro sečení trávy na krajnici, pod svodidly, v příkopě a na svahu podél silnic při současném pracovním záběru minimálně 2 metry na jeden průjezd vozidla což zvyšuje objem provedené práce a snižuje náklady na prováděné činnosti. Samozřejmostí je vykonávání dalších prací při údržbě silnic v průběhu celého roku (čištění příkopů, odstraňování nánosů zeminy, strojní prořezávání stromů pomocí pracovních adaptérů, frézování pařezů atd.). Tuto nástavbu lze použít v létě společně se zásobní nádrží i v zimě společně se sypačem," upřesnila tiskový mluvčí Silnice LK Denis Tomáš.

Dodaná vozidla byla zároveň doplněna o osvětlovací a bezpečnostní zařízení. „Vozidla mají také instalovanou GPS sadu pro sledování pohybu vozidel údržby v reálném čase. Životnost vozidel údržby komunikací kalkulujeme v průměru kolem 10 let v závislosti na vytíženosti a provozních podmínkách," vysvětlil Tomáš.

V letošním roce společnost nakoupila také čtyři kusy vibračních válců a čtyři kusy podvalníků na převoz techniky a na rok 2020 plánuje rozšířit vozový park o nové traktory, nakladače a menší užitková vozidla.

Pro činnosti spojené se zimní údržbou využívá společnost Silnice LK celkem 72 nákladních vozidel, dále nakladače, traktory a sněžné frézy.

„V posledních letech společnost kromě nákupu nákladní vozidel také významně investovala do technologií na opravu a údržbu komunikací (vibrační válce, finišer na strojní pokládku asfaltu, silniční frézy, stroje na realizaci vodorovného dopravního značení). Tyto investice výrazně zvyšují kvalitu oprav krajských silnic a umožňují zároveň provádět činnosti, které v předchozím období nebylo možné realizovat. Zkvalitňují tak údržbu a bezpečnost komunikací v kraji," dodal mluvčí Silnice LK.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silničáři už mají v horách pohotovost, na zimu jsou připraveni
Neobvyklým turistou po zasněžené silnici v Jizerkách byl velbloud
Zimní údržba v Libereckém kraji byla tuto sezonu o 17 milionů dražší
Letošní zima zatím Jablonec stála 17 milionů korun
Silničáři v Libereckém kraji jsou na zimu připravení

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje
Policejním kontrolám neunikli řidiči motocyklů

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace