Móda 2020 Next Generation se představí v jabloneckém divadle

06.09.2020 22:02:45 | Autor: Irena Malá Svatá, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Móda 2020 Next Generation se představí v jabloneckém divadle

Městské divadlo v Jablonci nad Nisou zve v úterý 8. září od 19 hodin na nevšední přehlídku extravagantních modelů, šperků a účesů. Více o akci prozradil Pavel Žur, ředitel Městského divadla v Jablonci nad Nisou.

Móda 2020 Next Generation je uváděna jako módní show navazující na staré tradice, jak tomu mám rozumět?

Jedná se o nový projekt našeho divadla, který propojuje současné umění s tradiční výrobou textilu a skleněných šperků. Celou produkci obstaralo Městské divadlo v Jablonci nad Nisou ve spolupráci s dalšími subjekty. Třemi hlavními ikonami jsou módní návrhářky Olga Rusaková, která kromě svých modelů zajistila účast modelek a podílela se na tvorbě choreografie, dále pak Jiřina Tauchmanová a Jiřina Matoušová. Modelky se představí ve společenských šatech, v extravagantních modelech i ve svůdném spodním prádle. Autorské šperky zároveň představí firma Lucid a Michaela Möllerová.

Co je vlastně cílem projektu?

Účelem akce je inspirovat a zároveň ukázat možnosti propojení umění a tradičních řemesel s módou, hudbou i mluveným slovem. Chtěli jsme vytvořit něco, co přitáhne pozornost žen i mužů, co nebude jenom móda, hudba nebo divadlo. Zároveň by to neměla být konkurence prezentací tradičních regionálních výrobků především skleněné bižuterie, ale spíš vyzdvižení možností, které se nabízejí.

Nepůjde tedy o klasickou módní přehlídku nebo koncert, ale o propojení různých žánrů v nové formě a říkáte, že tak trochu i divadlo. Co si pod tím mám představit?

Modelka tady neprojde zprava doleva a zpátky, ale využije celý prostor jeviště, kde se stává součástí jakéhosi příběhu - představení. S tímto podnětem přišla Olga Rusaková, která je velmi známou a vyhledávanou módní návrhářkou. To, jak se oblékáme, je naše prezentace a myslím, že tady tak trochu pokulháváme. Na akcích, jako je tato, se můžeme nechat inspirovat nebo aspoň zamyslet nad tím, jak o sebe pečujeme.

Všimla jsem si, že na akci bude i kadeřník!

Ano, Alexandre Sokolov je velmi známý kadeřník, který se účastnil několika mezinárodních i světových soutěží. Přímo na akci vytvoří několik speciálních účesů. Půjde vlastně o světovou premiéru, kdy do vlasů zakomponuje šperky a vytvoří velmi avantgardní umělecké účesy. A o to jde. Abychom nezapadli do šedi, ale inspirovali se módními trendy a uměním.

Jak se potýkáte s omezeními, která jsou spojená s Covidem 19. Od září bychom zase měli nosit v divadle roušky, nebojíte se malé návštěvnosti?

Nedávno jsem byl na festivalu vážné hudby a tam jsem si uvědomil, že kdo má rád kulturu a potřebuje ji jako součást svého života, cestu k ní si najde i za těchto podmínek. Díky bohu je stále ještě dost lidí, kteří mají potřebu hezky se obléknout a vychutnat si zážitek i atmosféru na místě. Kultura není o tom sednout si doma v teplákách před televizi a otevřít si pivo. Myslím, že i v této době bychom měli žít kulturou a nenechat se odradit. Obava z nákazy asi přetrvá, ale neměli bychom být vystrašení.

Co by na akci zaujalo vás jako diváka?

Mám rád kreativitu a umění, takže určitě to, co se bude na jevišti vytvářet, jak se budou žánry propojovat. Líbí se mi připomínka tradic a tradičních výrobků, kterým se tímto vzdá jakýsi hold. Těším se na koncert Leony Machálkové a Jana Smigmatora i na tu noblesu, že se hezky obléknu a užiju si atmosféru nevšedního večera.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Show, jakou divadlo nezažilo, zdobily modelky i swingař Jan Smigmator

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Móda 2020 Next Generation

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace