Šestá výhra dorostenců na jaře

14.04.2013 21:12:50 | Autor: Pavel Bursa | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký starší dorost pokračuje na vítězné vlně a v dosavadních šesti jarních utkáních neztratil ani bod. Tentokrát si připsal vítězství v utkání 21. kola České ligy nad pražským Meteorem 2:0 po bezbrankovém poločase.

První poločas byl velmi vyrovnaný. Hosté byli důrazní v napadání a pozorní v obraně. V 9. minutě jejich první střelu musel Krásny vytěsnit na roh. Jablonec na to odpověděl vzápětí. V 10. minutě unikl Štěpánek, ale mířil těsně vedle levé tyče Meteoru. V 38. minutě naopak unikl hostující Tikhonov a Krásný mu střelu vystihl. V 45. minutě po Rozkovcově trestném kopu Skwarczek hlavou pálil rovněž těsně vedle.

Jablonec šel do vedení hned po obrátce. Ve 46. minutě využil centr z pravé strany Štěpánka a zblízka otevřel skóre zápasu. Druhou branku dal v 57. minutě sám Štěpánek střelou po zemi z pravé strany na zadní tyč. Přihrával mu ze středu vápna Skwarczek. Hosté se ale nevzdávali. V 68. minutě mohli snížit, ale střelu Vandase zastavila pravá tyč domácí branky. V 80. minutě vypálil prudce Kasík a Krásný odrazil míč na rohový kop. Z něho pak po střele hlavou Rozkovec odvracel míč také hlavou z brankové čáry. Jablonec tak neinkasoval a udržel si čisté konto do konce zápasu.

FK Baumit Jablonec - FK Meteor Praha VIII 2:0 (0:0)

Branky: 46. Skwarczek, 57. Štěpánek. Rozhodčí: Krupa, Neugebauer, Ginzel. ŽK: 0:3 (45. Pilík, 62. Kasík, 76. Svozil).

FK Baumit Jablonec: Krásný - Sedláček (69. Landovský), Šulák, Šedý, Žemba (46. Podroužek) - Štěpánek, Koštíř, Rozkovec, Dorničák - Skwarczek (89. Macháček), Vodrážka (40. Vavrinec).

FK Meteor Praha VIII: Prejza - Jelínek, Čonka, Pilík, Svozil - Kasík, Oppolzer, Petr (85. Brom), Vandas (69. Kudrlička) - Hrdina (65. Šimon), Tikhonov (79. Pytloun).