S novým školním rokem přicházejí i novinky ve veřejné dopravě
22.08.2018 08:06:01 | Autor: TZ Korid LK | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko
Nové možnosti spojení (nejen) pro žáky a studenty, to jsou hlavní novinky v jízdních řádech, které pro Liberecký kraj připravuje společnost KORID LK.
Celostátní termín změn jízdních řádů vyhlašovaný Ministerstvem dopravy každoročně na přelomu srpna a září je obvykle využíván k drobnějším korekcím jízdních řádů a/nebo k zavedení novinek v oblasti dojíždění do a ze škol. Nejinak tomu bude od 2. září 2018 v Libereckém kraji.
Novinky v dopravě (nejen) pro žáky a studenty
V Lomnici nad Popelkou, v místní části Košov, dochází po osmi letech k obnovení autobusového spojení a to linkou 553. Spojení bude prozatím zavedeno ve zkušebním režimu, a to v pracovní dny v rozsahu jednoho páru spojů ráno, jednoho páru odpoledne a jednou týdně v dopoledních hodinách. Linka bude zajištěna minibusem.
„Zástupci koordinátora veřejné dopravy (KORID LK) jednali s městem Lomnice nad Popelkou v souladu s platnými principy uvedenými v našem dopravním plánu, který definuje minimální rozsah nabídky veřejné dopravy," uvedl Marek Pieter, náměstek hejtmana pověřený řízením resortu dopravy. „Budeme rádi, pokud se zkušební provoz osvědčí a lidé jej budou využívat," doplnil Pieter.
Dopolední a odpolední spojení bude zajištěno v režimu Radiobus, to znamená podle skutečné přepravní poptávky. „Cestující, kteří by dopoledne nebo odpoledne odjížděli z Hoření Lomnice nebo z Košova, si spojení objednají na našem Centrálním dispečinku," vysvětlil Otto Pospíšil, zástupce ředitele ze společnosti KORID LK. „Pokud ale cestující pojede z autobusového nádraží v Lomnici, resp. odpoledne i od školy, nebude muset nikam volat," upřesnil Pospíšil.
Nového spojení se dočkají také lidé dojíždějící mezi Českým Dubem a Hodkovicemi, kde bude na lince 81 zaveden nový pár spojů s odjezdem v 11:40 z Českého Dubu do Hodkovic nad Mohelkou a ve 12:20. „Jedná se o reakci na připomínku z obce Bílá," komentuje změnu Jan Roženský, dopravní specialista spol. KORID LK. Spoje pojedou v obou směrech přes Bílou a Petrašovice. „Během podzimních měsíců chceme vyhodnotit i možnost úpravy trasy spojů, aby tato lépe postihla i další obce a jejich místní části," uzavřel Roženský.
K prodloužení „školního" spoje dochází též mezi městy Mimoň a Doksy na lince 282. Stávající spoj s odjezdem ve 13:10 z Mimoně pojede nově až do Doks. „Zkrátí se tak čekání hlavně studentům mimoňského gymnázia, kterých denně dojíždí z Doks a zpátky několik desítek," odůvodňuje tento krok jednatel KORID LK Pavel Blažek. Nově díky tomu vznikne spojení i v opačném směru, kdy autobus odjede z Doks ve 13:45.
Patrně nejvýznamnější novinkou, která se týká žáků a studentů, ale nesouvisí s jízdními řády, je úprava tarifu platná od 1. září. Informace nejen pro studenty naleznou cestující na webu www.iidol.cz.
Ostatní změny
K úpravám jízdních řádů dochází od 2. září také na linkách 350 a 370 v relaci Liberec - Turnov - Jičín - Hradec Králové. Bude zaveden nový spoj z Liberce až do Hradce Králové s odjezdem v 7:35 a v opačném směru z Hradce Králové s odjezdem v 10:35 linkou 370. V této souvislosti pak budou tímto spojem nahrazeny vybrané spoje linky 350. Naopak na této bude zaveden nový spoj ve 12:35 z Liberce do Turnova a odpolední spoj do Liberce bude posunut o dvacet minut na 13:30 z aut. nádraží, resp. 13:35 z terminálu.
Na dalších linkách již dochází pouze k drobným úpravám a korekcím jízdních řádů. Kompletní přehled změn naleznou cestující na webu www.iidol.cz v sekci Jízdní řády/Připravované změny.
Také je třeba upozornit, že v Libereckém kraji do konce roku budou pokračovat opravy pozemních komunikací, s čímž souvisejí i výluková opatření v linkové dopravě. Informace o výlukových opatřeních ve veřejné dopravě naleznou cestující také na webu www.iidol.cz.
Související články
Liberecký kraj chystá modernizaci odbavovacího zařízení IDOL
Kraj pokračuje v hledání dopravce pro oblast Jablonecka a Pojizeří
Jablonec od září zlevňuje jízdné v městské hromadné dopravě
Změny v Tarifu IDOL a v ceníku jízdného v Libereckém kraji
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
02.01.: První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.