S juniory Egypta dobrá příprava na lídra

18.04.2013 09:26:06 | Autor: Petr Balatka,lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

I když do konce II. ligy házenkářů zbývají ještě čtyři kola a bude se hrát ještě 18. května, v jablonecké hale sezona vyvrcholí bezesporu tuto sobotu 20. 4. To totiž Pragováci hostí lídra soutěže SK Praha 4, který má na svém kontě zatím 32 bodů a jablonečtí za nim na druhém místě zaostávají o šest bodů. Mají tak příležitost nejen snížit tento náskok, ale také oplatit soupeři nelichotivou podzimní prohru z Prahy.

Proti Egyptu si zahráli všichni - výsledek Elektropraga - Egypt junioři 25:33 - je přijatelný!

V rámci přípravy na zmíněné utkání sehráli Pragováci přátelské utkání s juniorskou reprezentací Egypta, třetím nejlepším týmem z posledního mistrovství světav kategorii U21! Utkání se hrálo ve středu v Rumburku, kde jsou Egypťané na soustředění, a jablonečtí házenkáři jim byli soupeřem po většinu utkání víc než vyrovnaným. Pragovákům v utkání chybělo hned několik opor, jmenovitě oba Heinlové, Standa Svoboda, Novotný, Janeček a jarní "žolík" Bernardy, a proto jim pomohl Mrklas, hrající momentálně v SRN.

Úvod utkání vyzněl pro Pragováky, kteří zaskočili soupeře variabilní obranou a vedli v šesté minutě 3:1. Egypt za tři minuty vyrovnal a v patnácté minutě již vedl 6:4. Jablonec otočil na 9:8 a ještě pět minut před přestávkou vedl 13:12. Do šatny se šlo za vyrovnaného stavu 15:15.

V první pětiminutovce druhé části hry se strhla přestřelka,ve které Egypťané šli poprvé do vedení o dvě branky 19:17. V té době však již na palubovce nebyl do té doby jeden z nejlepších Pragováků Hána a pro zranění v obličeji se již do utkání nevrátil. To bylo velké a zřejmě rozhodující oslabení. Ještě čtvrthodinu dokázali Pragováci se soupeřem držet krok a prohrávali jen o 2 - 3 branky. S přibývající únavou se však množily nepřesnosti ve finálních přihrávkávh a zakončování akcí, což nahrávalo soupeři. Ten převážně z rychlých protiútoků nakonec zvýšil své vedení až na osm branek 33:25, což byl konečný výsledek.

Sestava a branky ELP: Kysela, Frýda - Mrklas 9, Hána a Žák po 3, Dědeček a Burda po 2, Kamaryt, Albani, Patočka, J. Svoboda, Trejbal a Šatava po 1 a Meloun.

Trenér Dědeček byl s předvedenou hrou spokojen a pochvaloval si především výkon obou gólmanů, Kysely a mladého Frýdy. Vyzdvihl však za bojovnost všechny, kdo do utkání nastoupili. Byl evidentně rád, že i když dal příležitost všem hráčům, tak podle jeho slov byl výsledek velmi dobrý. Postěžoval si však, že neví, kdo vedle zraněných a nemocných O. Heinla a Bernardyho, kteří jsou jasní, nebude pro jarní klíčové utkání schopen nastoupit. Je proto škoda, že mu předpisy nedovolují využít třeba všech liberecký hostujících hráčů.

V předzápase sobotní II. ligy mužů se představí ve stejné soutěži také mladší dorostenci ELP, kteří jsou momentálně na třetím místě a hostí osmou Jiskru Třeboň.