Rychlost, adrenalin a mlha. Jaký byl Red Bull Homerun na Ještědu?

28.12.2021 22:38:08 | Autor: Jana Kalinová | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Rychlost, adrenalin a mlha. Jaký byl Red Bull Homerun na Ještědu?

První z pěti zastávek série závodu Red Bull Homerun je za námi, skoro dvě stovky jezdců se střemhlav vrhly ze sjezdovky Skalka v ještědském skiareálu. Mezi nimi byli i skateboardista Maxim Habanec nebo pilot Martin Šonka.

Red Bull Homerun je unikátní závod, ve kterém jde o jednoduchou věc: být co nejrychleji v cíli. To ale není to, co ho dělá jedinečným. Celý závod je založený na tom, že jde o poslední jízdu na sjezdovce, k vlastnímu vybavení si musíte doběhnout a ještě společně startují jak snowboardisti, tak lyžaři. Ještědský skiareál na první zastávku připravil podmínky doslova testovací: výběh k vybavení zčásti do kopce a 1,5 kilometru dlouhou sjezdovku, která nešetřila muldami, boulemi a ledovými pasážemi.

Nečekaní předjezdci

Tohle málokdo čekal - první v cíli nebyl nikdo na skluznicích, ale biker. Jak je to možné? Vysvětlení je nasnadě, Ještěd nemají z domova daleko bikeři Michal Maroši a Tomáš Slavík, a tak si řekli, že závod pojmou po svém a postarali se o pořádnou show.

„Zimní sezona je dlouhá, a tak si ji musíme užívat po svém," smál se Tomáš Slavík. Sjezdovku tak sjeli na kolech, stejně jako na legendárním závodě Chinese Downhill. Tihle dva speciální předjezdci značili jediné, že co nevidět se se sjezdovkou poměří všichni. Snowboarďáci, lyžaři, jednorožci, medvídci nebo dinosauři.

Red Bull Homerun na Ještědu<br />Autor: Lukáš WagneterPořádné horské podmínky

Vršek sjezdovky Skalka přivítal závodníky pořádnými horskými podmínkami, tak jak to Ještěd umí. Mrazivo a mlha vytvořilo to správné drama pro start. Najít správné místo, kde si odložit svoje vybavení a pak se postavit na start. Tenhle start ale nebyl úplně zadarmo. Běželo se do kopce, muselo se proběhnout bránou a sprintem až k vybavení.

Ve sprintu většinou dominují snowboarďáci, protože v botách se běží o trochu líp než v přeskáčích. První třetina trasy už to ale pěkně vytřídila. První šestice lyžařů se do toho pořádně opřela a ukázala, jak se dá prosvištět 1,5 km sjezdovky pod 3 minuty jako nic. Jejich strategie byla naprosto jasná: rovně a rychle.

Vítězný jezdec Radim Palán zapsal čas 02:29 a tratí se podle svého odhadu řítil kolem 120 km/h. Jeho slovy to byl příjemný led, který vůbec nedrncal a největší zážitek měl ze sprintu v lyžácích. Prknaři se ale rozhodně nedali zahanbit a poprali se s tratí v těsném závěsu. Vítězný prknař Marek Machula byl v cíli o 21 vteřin později než první lyžař a za ním už se to do cíle jen sypalo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Red Bull Homerun se vrací na české sjezdovky

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vize zkorumpované moci ve Verdiho opeře Rigoletto je platná dodnes
Počty covidu v kraji i republice dál stoupají, převládl omikron
Loňské léto bylo slabší. Cestovní ruch zachraňovali domácí turisté
Vloni kraj vysázel více než 6 tisíc stromů. Spustil také aplikaci o alejích
Českolipští ochotníci rozehrají v Josefově Dole hořkou komedii

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
24.01.: Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
24.01.: Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace