Rezerva Plavů si náskok udržela a zvítězila v Okresní soutěži

19.06.2011 17:22:04 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Velice zajímavé utkání se hrálo v posledním kole III. třídy. Na hřiště lídra tabulky Plavů B totiž zajížděla rezerva Maršovic, která byla na třetí příčce. Hosté sice už zvítězit ve III. třídě nemohli, ale před Plavy se mohla v případě prohry posunout druhá Nová Ves. Domácí nenechali nic náhodě a zdolali Maršovice 7:1.

Oba soupeři chtěli hrát fotbal a to se projevilo ve hře, kdy byly šance na obou stranách. Hned z té první ve 12. minutě skóroval hlavou Jelínek, který otevřel skóre. Ve 30. minutě se konečně po několika vyložených šancích prosadil i Čermák. Hosté mohli snížit z pokutového kopu, ale jeho exekutor Lukáš Habr kopl balón s takovou razancí, že přestřelil branku domácích. První půlku tedy Plavy vyhrály 2:0.

I ve druhé půlce byli o něco lepší domácí. Galbavý v 52. minutě zvýšil pravačkou už na 3:0. Dvě minuty po této brance se konečně dočkali i hosté. Neproměněnou penaltu napravil v 54. minutě Lukáš Habr. Po této brance už skóre ovšem navyšovali pouze domácí, i když se hrálo nahoru - dolu. V 61. minutě to bylo už 4:1 pro domácí, když skóroval Balatka. Svůj druhý gól v zápase vstřelil domácí Čermák v 69. minutě a bylo to už 5:1. Na další branku si stovka diváků musela počkat až do 84. minuty, když míč do sítě poslal Fojtík. Stav zápasu uzavřel střídající Matoušek v 86. minutě, který hned svůj první kontakt s balónem umístil za záda brankáře Marka. Domácí tak vyprovodili v posledním zápase Maršovice 7:1 a dokázali zvítězit v tabulce III. třídy. Pro hosty to byla krutá porážka, protože předváděli dobrý fotbal, ale na domácí ofenzívu nestačili.

Branky: 12. Jelínek, 30. a 69. Čermák, 52. Galbavý, 61. Balatka, 84. Fojtík, 86. Matoušek - 54. Habr L. Rozhodčí: Nagy. ŽK: 2:1. Diváků: 100. Plavy B: Jandura, Jelínek, Černý J., Vondra, Galbavý, Korbelář, Jón, Fojtík, Balatka (84. Matoušek), Dvořák (82. Fadrhonc), Černý L. (76. Hlaváček). Maršovice B: Marek, Vogt (46. Rosendorf), Mejsl, Mrkvička, Sobotka (46. Preissler), Habr L., Habr J., Šimčík, Szatmari, Toman, Beránek.

Nová Ves - Jenišovice B 3:1 (2:0)

Domácím šlo ve svém posledním zápase v soutěži o vítězství v tabulce a případný postup, ale k tomu potřebovalo bezpodmínečně zvítězit a čekat na zaváhání vedoucích Plavů B. První šanci zápasu si ovšem vybudovali hosté z Jenišovic, když ve 12. minutě po rohu hlavičkoval Schmidt mimo branku. První velká domácí šance znamenala i vedoucí gól. Ve 26. minutě se po rohu na zadní tyči prosadil Hruška na 1:0. Střelec první branky byl při chuti a druhou branku přidal čtyři minuty před koncem poločasu. Nádhernou střelou vymetl pavouky ze šibenice Jenišovické branky na 2:0. Domácí střelec Kocúr se konečně dočkal branky v 58. minutě. Hruška přebral přihrávku na půlce a poslal do úniku Kocúra, který utekl hostujícícm obráncům, položil si kličkou i brankáře Holubce a zakončil do prázdné branky na 3:0. Potom zahrozili i hosté, když nádherný centr Mikuly z půlky hřiště do vápna nedokázal ideálně zpracovat Vodháněl, který se po míči natahoval, ale za záda gólmana Kozlovského jej nedokázal dostat. Čestného úspěchu se přeci jenom dočkali i hosté v 80. minutě, když domácí brankář Kozlovský dokázal nejdříve doplachtit vzduchem a balón vyrazit, ale na následnou dorážku dobře postaveného Imlaufa, který byl osamocený na malém vápně už dosáhnout nestačil. Domácí se ještě snažili před závěrem zápasu navýšit skóre, ale ani střela Hrušky, ani dva povedené pokusy Kocúra v brance neskončily. V poslední minutě se přeci jenom ještě domácí dočkali branky, ale rozhodčí Diringer, který skvěle zvládl celé utkání ji neuznal pro ofsajd. Nová Ves tak vybojovala tři body, ale díky výhře rezervy Plavů nakonec skončila na druhém místě tabulky III. třídy.

Branky: 26. a 41. Hruška, 58. Kocúr - 80. Imlauf. Rozhodčí: Diringer - Novák. ŽK: 1:0 (83. Kocúr), Diváků: 120. Nová Ves: Kozlovský, Kouba, Linka, Šimůnek, Jirásek, Vávra, Šilhán, Stolín, Hruška, Kocúr, Hušek (46. Nýč). Jenišovice B: Holubec, Randák, Mikula, Schmidt, Svoboda (63. Richtr), Aron, Vodháněl, Kalousek, Imlauf, Strnad (53. Bočok), Kazda (84. Karela).

Albrechtice/Jiřetín - Hodkovice B 2: 0 (0:0)

Albrechtice se v posledním soutěžním zápase chtěly rozloučit výhrou a tento svůj cíl dokázaly dotáhnout do úspěšného konce. Pomohla jim k tomu i rekordní návštěva 140 diváků, kteří zavítali na zdejší stadion se rozloučit s letošní sezónou. V prvním poločase se hrálo dost takticky, ale oběma mužstvům chyběla přesnost v zakončení a všechny akce končily buď střelou mimo branku a nebo na hranici velkého vápna, kde kooperovaly do té doby přesné obrany obou celků. I proto po skončení první půle byl stav bezbrankový. Ve druhém poločase si domácí dokázali vytvořit vytrvalejší tlak, ale hostující brankář dokázal mezi tyčemi čarovat a zlikvidoval veškeré šance domácích. V úvodních minutách druhé pětačtyřicetiminutovky nastřelil nejlepší střelec v domácím dresu Jakub Sedlák dvakrát břevno a stejně si vedl i další domácí střelec Konkoly. Po sérii několika rohů se přesto podařilo domácím vstřelit branku. V 52. minutě se v malém vápně nejlépe orientoval Jelínek a dorazil míč do branky na 1:0. V 75. minutě z vlastní poloviny dostal krásnou přihrávku Koldovský, který obešel dva hráče ve vápně společně s brankáře, který jej zastavil pouze za cenu faulu. Míč si na značku pokutového kopu postavil sám autor této akce Koldovský a penaltu dokázal proměnit. „Musím pochválit za předvedený výkon v tomto zápase výborného Zdeňka Berounského, který hrál skvěle. Dík také patří našemu nejlepšímu střelci Jakubu Sedlákovi, který byl zároveň nejlepším střelce okresní soutěže,” poděkoval svým svěřencům trenér Jiří Krumbholz.

Branky: 52. Jelínek, 79. Koldovský. Rozhodčí: Kořínek Jar. Diváků: 140. Albrechtice: Vrzák - Picka, Berounský, Pipek, Šourek - Prokop (46. Konkoly), Sedlák J., Jelínek, Kunc - Koldovský, Hejduk (75. Burianek). Hodkovice B: Soukup - Pavlík, Mariňák, Kyksa, Pavelka - Mlčoch, Křelina, Dostrašil, Vojtíšek - Kysela (34. Bolard), Brázda (56. Kovár).

Jistebsko - Sokol Radčice 3:3 (2:0)

V posledním soutěžním zápase letošní sezóny hostilo Jistebsko soupeře z Radčic a byli to právě domácí, kdo otevřel skóre zápasu, když se už ve 13. minutě prosadil Dítě. Druhá branka zápasu přišla v poslední minutě prvního poločasu. Autorem branky na 2:0 byl Beránek. Šest minut po změně stran se nemýlil Preissler, který zvyšoval už na 3:0 a pro hosty to vypadalo bledě. Na třetí úspěch domácích ovšem dokázal rychle odpovědět poprvé v zápase Maleček, který snížil. V 62. minutě na jeho úspěch navázal hostující Hádek a vyrovnání se Radčice dočkaly o deset minut pozěji. V 72. minutě se totiž opět mezi střelce zapsal Maleček. Do konce utkání už další branka nepadla a tak se Jistebsko rozešlo s Radčicemi smírně 3:3.

Branky: 13. Dítě, 45. Beránek, 51. Preissler - 54. Maleček 62. Hádek, 72. Maleček. Rozhodčí: Fridrich - Brožek. ŽK: 1:3. Jistebsko: Preissler M. - Beránek - Hynek, Pešta, Habada - Dítě, Preissler J., Neťuka, Tanzyna, Kodejš, Marinč. Sokol Radčice: Meliš, Plhal, Bujárek, Vágner, Hušek, Tůma, Petr J., Řehák, Hádek, Polcer, Maleček.

Rádlo - Zásada B 2:0 (0:0)

Domácí Rádlo svůj poslední soutěžní zápas v letošní sezóně hrálo už v pátek 16. června 2011. V první půlce se nic zásadního co se branek týče nestalo, protože po pětačtyřiceti minutách se stovka diváků, kteří se na fotbal přišli podívat branku neviděla. Domácí sice hosty tlačili, ale veškeré jejich snažení končilo mimo tři tyče. Stejně na tom byli v první půlce i hosté. Po změně stran to vypadalo, že bezbrankové skóre bude i po konečném hvizdu sudího Nováka, protože Hruška dokázal zazdít své dvě šance. Nejdříve si po rohu skvěle naběhl na balón, ale přestřelil a jeho druhá akce po náběhu do vápna skončila také mimo. Přesto diváci v posledních minutách hnali domácí do útoků a první branky se dočkali až v 86. minutě. Po několika domácích rozích se hlavou dokázal prosadit Šrek na 1:0. O dvě minuty později to bylo už 2:0, když se prosadil Vepřovský. Domácím tak pomohlo dobré střídání, když oba střelci branek přišli na hřiště ve druhém poločase. Je možné, že se už během příští sezóny bude hrát v Rádle na trávě, o což všichni usilují a pokud se tak stane, slíbil Jaroslav Pánek, vedoucí domácího klubu, že se nechá ostříhat do hola a to veřejně při prvním zápase.

Branky: 86. a 88. Vepřovský. Rozhodčí: Novák - Kafka, Vasko. ŽK: 2:0 (62. Hejný, 72. Rakay). Diváků: 100. Rádlo: Hájíček, Leitgeb, Ticháček, Lána (46. Vepřovský), Matěj, Hruška (86. Bráza), Rákay, Pešek, Vele, Hejný, Škoda (46. Šrek). Zásada B: Růžička, Princ, Štefanec, Vebr, Supernát (40. Blažek), Klinger, Šebesta, Varga, Kotyza, Kasl, Blažek.

Kokonín B - Roma 13:0 (5:0)

Rezerva Kokonína doma v posledním zápase narazila na poslední Romu. Motivaci k vítězství měla velikou, protože utkání chtělo vyhrát pro svého spoluhráče Bohumila Torišku, který se tímto zápasem rozloučil s aktivní fotbalovou kariérou. Pro všechny hráče to byla opravdu obrovská motivace, protože doma Romu rozdrtili 13:0. Šedesátka diváků, kteří se přišli na poslední utkání podívat, vytvořila tu opravdovou fotbalovou atmosféru. První poločas domácí vyhráli 5:0 a prakticky celý zápas se hrálo na jednu branku. Ve druhém poločase domácí přidali dalších osm branek do sítě Romy. V dresu domácích se blýskli hned tři hráči hattrickem. Kokonín se tak s letošní fotbalovou sezónou rozloučil opravdu ve velkém stylu.

Branky: 18. Firman, 36., 40., 52. Šourek, 38., 44. Štryncl P., 51. Toriška J., 61., 68., 78. Kočí, 75., 80., 83. Paldus. Rozhodčí: Brožek - Neuman. ŽK: 1:0. Diváků: 60. Kokonín B: Lhota - Holler, Toriška J., Gut, Beníšek - Kočí, Svoboda, Firman, Štryncl P. - Toriška B. (31. Šourek), Paldus. Roma: Hrdna, Kalea, Kuča, Bílý P., Čárný, Gábor, Dunka R., Dunka Š., Cína, Bílý T., Čonka.