Rezerva jabloneckých házenkářů obrala o body favorita soutěže

09.04.2013 19:37:55 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Poprvé se letos představil B-tým házenkářů v soutěžním zápase a hned v prvním kole museli čelit proti rezervě prvoligového Náchoda, který byl po podzimní části na druhé pozici s pouhou jednou porážkou a který v pátek v předehrávce příštího kola IRL porazil na domácí palubovce Železný Brod rozdílem deseti branek 37:27.

Po kvalitní přípravě a dobrých výsledcích v přátelských utkáních odehraných v zimní přípravě chtělo béčko konečně bodovat ,ale samotný začátek zápasu tomu moc nenapovídal. Po několika uspěchaných zakončení byl stav v páté minutě 3:0 pro domácí.Poté se hra vyrovnala a i když nepřesností bylo stále dost, obraz hry se vyrovnal natolik, že v 18. minutě svítil na tabuli stav 7:6 a poté poločasových 10:9 pro domácí Náchod.

Začátek druhého poločasu "utekl" pragovákům stejně tak jako v první půli, a tak si rezerva Náchoda držela až tří brankový odstup do 52. minuty. Tady se ale začaly projevovat zkušenosti po podzimních porážkách Pragováků o jednu až dvě branky v závěrečné desetiminutovce.

Ti začali produkovat velmi dobrou kompaktní a tvrdou obranu, podpořenou skvělými zákroky brankáře Kysely a šesti brankami v řadě odskočili domácím na 21:24. Házenkáři Náchoda stačili již jenom upravit také díky osobní obraně na konečný výsledek na 23:24.

Béčko tedy poprvé v sezóně vyhrálo. Je třeba říci,že tým, jenž se na podzim díky odchodům několika zkušenějších hráčů do Áčka a naopak příchodem mladílů z dorostu pouze sehrával, nyní začíná ukazovat svoji sílu a potenciál a zbývá jen doufat, že to na jaře bodově potvrdí i v dalších utkáních. Na hřišti totiž nerozhodovaly inviduální výkony, ale týmový duch a nasazení všech hráčů od začátku do konce. Jedinnou tmavou skvrnou na jinak, radostné házenkářské neděli je zranění koleních vazů mladíka Tomáše Bernardyho, jež si vyžádá několikatýdení rekonvalescenci.

HC TJ Náchod B-ELP Jablonec B 23:24(10:9)

Sestava a branky: Kysela - Svoboda 7, Matek 6, Šatava 4, Halmich 3, Kalcojanis 2, Patočka a Trejbal po 1, Holan, Hrubeš, Bernardy, Albani a Ledvinka. Sedmičky: Náchod 6/4 ELP B 4/3. Vyloučení: 1-4. Rozhodčí: Dostál st. a Dostál ml.