Remizy Brodu i Desné v krajském přeboru

08.04.2013 19:53:48 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Desná v Jizerských horách,Železný Brod

Zástupci Jablonecka ve fotbalovém přeboru Libereckého kraje všichni remizovali. Velké Hamry na umělce v Desné s Košťálovem (více zde) a další dva hráli na hřištích soupeřů, a také získali po bodu.

Hrádek nad Nisou - Železný Brod 0:0

Železný Brod šel do zápasu v Hrádku nad Nisou s jasným úkolem bodovat, protože v minulosti odjížděl vždy s prázdnou. To se Brodu bezbrankovou remízou podařilo.

V začátku zápasu byli aktivnější bojovnější domácí a vytvořili si nad Brodem tlak. Hosté časem hru vyrovnali a na menší umělé trávě se nehrálo špatné utkání. Jen chyběly branky. Změnit to mohl železnobradský Havrda, který ale v gólové šanci branku netrefil. Ke konci poločasu zase převzali iniciativu domácí, a také oni se mohli dočkat branky. Dobeš však trefil tyč a těsně před koncem poločasu orazítkoval břevno Vinš.

Po změně stran se do šance dostal znovu Dobeš, ale opět trefil brankovou konstrukci. V těchto minutách měli domácí více hry, ale hra se znovu postupem času vyrovnala a Brod se mohl dostat do vedení v 69. minutě, kdy Tomáš Holeček unikl domácím obráncům. Své zakončení ale v gól nepřetavil. Remízový výsledek tak nakonec může těšit oba týmy.

Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 1:3. Diváků: 30.
Ž. Brod: Kordík - Vozka, Kotlár, Kovář, Král - Wanacki (85. Makula), Maryško, Havrda, P. Hadač - Holeček, Aubrecht (70. Šimek).

Doubí - Desná 1:1 (1:0)

Fotbalisté Desné zajížděli na půdu sestupem ohroženého Doubí i s exligovým obráncem Petrem Zábojníkem. Vyrovnaný duel nakonec skončil i vyrovnaným výsledkem 1:1.

V prvním dějství se hrálo vyrovnaně a většina hry se odehrávala mezi vápny. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, tak přišla vedoucí branka Doubí. Hudec se pustil na výlet a zbytečně ztratil špatnou přihrávkou balon. Vybídl tím domácí k rychlému protiútoku do otevřeného prostoru, balon zatáhl Brauner, přihrál rozběhnutému Hubkovi, který obešel i vyběhnuvšího Doubka, od brankové čáry přihrával pod sebe dobíhajícímu Braunerovi, který pohodlně skóroval do prázdné brány.

V dalším průběhu měli Desenští více ze hry, nejprve sebral míč z hlavy Pipka domácí brankář, v 55. minutě již hosté dopravili míč do branky. Od levé lajny rozehrával trestný kop Jech, míč prošel vápnem a po odskoku skončil na břevně, odrazil se k Pfeiferovi, který ho dopravil do sítě. Rozhodčí Ujka ale souboj Kořínka ve vápně s jedním z obránců jako faul a branku neuznal.

V 72. minutě mohl vyrovnat Pipek, ale mířil nad branku. Tentýž hráč se ale prosadil o chvíli později. Zábojník našel volného Smoleňáka, který nacentroval na Pipka, jenž umístil hlavou míč přesně k tyči. V závěrečných minutách měla Desná ještě dvě velké šance na zvrat v utkání. Nejprve Špaček přiťuknul ve vápně Pipkovi, který ve vyložené šanci trestuhodně minul. Tentýž hráč v 87. minutě v těžké pozici trefil tyč domácí branky po centru Pfeifera. Zápas tak skončil pro Desnou trochu smolnou remízou 1:1.

Branky: 44. Brauner - 74. Pipek. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 2:1. Diváků: 100.
Desná: Doubek - Hudec (70. Albert), Zábojník, Křemen, Smoleňák - Kobylka, Pipek, Kořínek, Pfeifer - Špaček, Jech (66. Šindelář).