Radost? Jenom z Chramostovy stovky a tří bodů
16.02.2025 19:24:11 | Autor: Jaroslav Hrabák, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Do Budějovic odjížděl jablonecký tým jako velký a jasný favorit. V průběhu zápasu šlo hostům na ruku doslova vše, ale po rozpačitém výkonu přišly tři body jen tak tak.
SK Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 2:3 (0:1)
Trenéři Lerch a Kozel poslali do zápasu tyto sestavy:
* SK Dynamo Č. Budějovice: Andrew - Pekarík, Križan, Čoudek, Hodouš - Skalák, Míka, V. Hora (83. Berberi) - Ekpai (77. Ogiomade), Ondrášek (C) (61. Krch), Adediran (46. Polanský). Náhradníci: Fendrich - Böhm, Gorosito, Němeček. Trenér: Jiří Lerch.
* FK Jablonec: Hanuš - Martinec, Tekijaški (C), Cedidla - Čanturišvili, M. Beran (81. Suchan), P. Ševčík (69. Nebyla), Štěpánek (46. Hollý) - Alégué, Chramosta (81. Krulich), Jawo (69. Puškáč). Náhradníci: Mihelak - Fortelný, Kanakimana, Makanjuola, D. Souček. Trenér: Luboš Kozel.
První gól měl padnout v 16. minutě po rohu, ale Tekijaški v jasné šanci napálil míč jenom do budějovického golmana. Ve 25. se prodíral Chramosta do šance, Hodouš ho přidržel rukou, ale sudí „neviděl." Ve 29. se situace opakovala, tentokrát v šanci sundal rukama Křižan, sudí opět „neviděl" ale VAR ho poslal k obrazovce a pro Dynamo přišel krutý verdikt: penalta a červená pro Křižana!
K balonu se podle očekávání postavil faulovaný Chramosta, aby pokutový kop proměnil naprosto suverénně - 0:1, kýžený stý gól a vstup do klubu ligových kanonýrů, velká gratulace! Zápas se zdál být jasnou záležitostí pro Jablonec, zvláště když ve 42. minutě nakopl v souboji nesmyslně domácí Skalák a protože už jednu žlutou kartu měl, po druhé přišla červená a hosté šli do přesilovky proti devíti protihráčům.
Kdo čekal, že přesilovku proměni hosté v jasné vítězství, tak se nestačil divit. Zvláště když ve 48. minutě po Hollého břevnu napálil Jawo míč do sítě na 0:2. Míč sice neustále putoval na jabloneckých kopačkách sem a tam, centry suverénně odvracelo bránící Dynamo, kombinace hostům nešla. A tak přišel šok: Hodouš zahrál do jabloneckého vápna dlouhý aut, jablonečtí beci včetně golmana jakoby zkolabovali a Mika poslal míč za Hanušova záda - 1:2. Jabloneckou mízérii naštěstí vylepšil třetím gólem v 73. minutě ekvilibristikou Hollý - 1:3. Ale neslaná nemastná hra hostů bohužel pokračovala, Dynamo si vypracovalo v 88. minutě aut, Hodouš je umí a po dalším kolapsu jablonecké obrany Hanuš Berberiho střelu tahal ze sítě - 2:3 a proto hosté měli zbytečné nervy až do konce.
Zápasová statistika:
Branky: 68. Míka (Hodouš), 88. Berberi (Ogiomade) - 30. Chramosta (pen.), 48. Jawo (Hollý), 73. Hollý (Alégué).
Karty: 32. Skalák (CEB) - 90. Puškáč (JAB) 42. Skalák (CEB) 29. Križan (CEB).
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 0:7. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:8.
Rozhodčí: Všetečka - Zoufalý, Bělák.
Zápas hodnotí trenér Kozel:
„Chystal jsem tým na to, že se nemůžeme dívat na tabulku. Budějovice na podzim a teď jsou dvě zcela odlišná mužstva. Byl to atypický zápas, velkou část zápasu jsme hráli v převaze dvou hráčů. Věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého. Prvních pět minut hráli domácí, pak jsme začali být lepší a nebezpeční. Přišla situace Honzy Chramosty, který vybojoval penaltu a červenou kartu. Jsem rád, že penaltu proměnil, chtěl tu stovku už mít za sebou. On je replique montre breitling v pohodě a je to vidět i na hřišti. Do poločasu přišla ještě chyba Skaláka, který poslal domácí do devíti. My jsme o poločase přeskupili hru a přidali druhý gól. Ale naše mužstvo podlehlo tomu, že se ani nemůže nic stát. Ze dvou autů jsme dostali dva góly. Sami jsme si to zdramatizovali. Při prvním se to asi může stát, ale Hodouše jsme takhle házet auty snad ještě neviděli. U druhé situace během patnácti minut si na to musíme dát pozor. Ze standardek jsme dostali snad jen jeden gól na Spartě, a dneska hned dva. Měli bychom už mít tým, který tohle nedopustí. Dnes je to splněný cíl, ale s výkonem být spokojený nemůžu."
Získat tři body v Budějovicích se povedlo, takže základní úkol splněn. Chramosta vstřelil stý gól a po Lafatovi je to druhý borec v jabloneckém dresu, kterému se to povedlo. A tím radostné konstatování končí. Výkon jabloneckých připomínal jedenáctku, která si šla zakopat někam na pouť. Nedůraz, žádné sprinty, totální absence bojovnosti, minely v obraně a nechat si dát dva góly, když hraju přesilovku proti devíti, to vstoupí do dějin. Na tento zápas musí zelenobílí hoši rychle zapomenout, protože to byla fotbalová hrůza, na kterou se koukat opravdu nedalo. Ani v televizi ne. Řada jabloneckých borců ve srovnání s podzimem, to je jako nebe a dudy. Tak snad to bude příště lepší. A to příště bude již v neděli, kdy se v 15.30 na Střelnici představí Karviná. A ta proti Spartě přes porážku hrála výtečně, žádná procházka růžovým sadem to určitě nebude.
Související články
První tři jarní body přinesly standardky
Na úvod to nevyšlo. Rozhodl úžasnou střelou Hilál
Poslední příprava Jablonce v Turecku vítězná. A teď na klokany!
Druhou přípravu Jablonce rozhodla Suchanova šibenice
Na začátek tureckého soustředění remíza s Japonci
Krásné branky na úvod jablonecké přípravy
Porouchané druhé poločasy
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Likvidace havárie vodovodu v jablonecké ulici Pražská
V úterý 17. března v ranních hodinách započne likvidace havárie vodovodu v jablonecké ulici Pražská (silnice I/14). Oprava potrvá několik dní a vyžádá si uzavírku jednoho jízdního pruhu, přičemž autobusy MHD budou moci s opatrností projíždět oběma směry. Pro ostatní provoz povede objízdná trasa ulicemi Skřivánčí, Vodní, U Nisy a dále variantně na ulice Budovatelů / Liberecká.
Na sjezdovce Tanvaldský Špičák zemřel po nárazu do stromu lyžař
Policisté na lince 158 přijali v pátek 6. března dopoledne oznámení o zranění lyžaře na jedné ze sjezdovek v lyžařském areálu Tanvaldský Špičák v Albrechticích v Jizerských horách. Mladý lyžař z dosud nezjištěných příčin v průběhu své jízdy narazil do stromu. Bohužel i přes veškerou snahu všech záchranářů v místě události zemřel. K určení příčiny jeho smrti bude nařízena soudní pitva. Veškeré okolnosti celé tragické události nyní na místě šetří jablonečtí kriminalisté.
Nejnovější články
Strážníci měli napilno: rychlá jízda, zmatený muž i silně opilí lidé
V Jablonci obnovují plynárenskou síť, ovlivní i provoz MHD
Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent
Samaritáni z Jablonce věnovali další body tonoucímu
Probíhající březnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
Nejčtenější články
14.03.: Domov a Centrum denních služeb v Jablonci rozšiřuje kapacity
14.03.: Probíhající březnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
15.03.: Samaritáni z Jablonce věnovali další body tonoucímu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.