Rada města Jablonec potvrdila výsledek výběrového řízení

23.11.2022 10:30:45 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Rada města Jablonec potvrdila výsledek výběrového řízení

Jablonečtí radní schválili výsledek výběrového řízení na I. etapu rekonstrukce svítidel veřejného osvětlení. Z pěti účastníků výběrového řízení byli dva vyloučení a jako vítěze hodnotící komise vybrala společnost ELTRASTAV, s.r.o., s nabídkovou cenou 7,6 milionu Kč bez DPH.

Do výběrového řízení na I. etapu rekonstrukce svítidel jabloneckého veřejného osvětlení se přihlásilo pět zájemců, dva však hodnotící komise musela vyřadit pro nesplnění technických parametrů. Předmětem projektu je výměna 883 výbojkových svítidel veřejného osvětlení za úsporná ledková včetně svodového kabelu, a to vše na existující nosné konstrukce. Realizací projektu by město mělo uspořit zhruba 275 MWh ročně.

Výměna svítidel, která je plánovaná v roce 2023, je financovaná Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy. Předpokládané náklady projektu jsou vyčíslené na 12,4 milionu korun, maximální výše dotace EU je 8,2 mil. Kč, přičemž dotace na jednu uspořenou KWh činí 30 Kč.

Na modernizaci veřejného osvětlení pracuje město už od roku 2019. „Původní projektová dokumentace byla rozpracovaná na deset let, podařilo se ji však přepracovat, rozdělit do pěti etap a zkrátit tak dobu realizace do roku 2025," konstatuje náměstek pro majetek Petr Roubíček.

V Jablonci nad Nisou je 6388 sloupů veřejného osvětlení a 42 nasvětlených přechodů pro chodce. Veřejné osvětlení je v provozu 4100 hodin ročně se spotřebou 2,5 milionu kWh. Výdaje města na jeho provoz byly dosud ve výši cca 8 milionů ročně v cenách za elektřinu zakoupenou z jara 2020 s fixací do konce roku 2022.

Rolex Replica Watches https://www.rolexgrade.me 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec rekonstruuje veřejné osvětlení. Chce uspořit 75 % energie

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon

Nejčtenější články

23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace