Jablonec rekonstruuje veřejné osvětlení. Chce uspořit 75 % energie

08.09.2022 15:44:55 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec rekonstruuje veřejné osvětlení. Chce uspořit 75 % energie

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásí výběrové řízení na 1. etapu projektu rekonstrukce veřejného osvětlení. Předpokládaná hodnota zakázky je 10,3 mil. korun bez DPH, její realizace by měla přinést úsporu spotřeby energie cca 75 %, konkrétně 280 tisíc KWh.

V rámci 1. etapy projektu Rekonstrukce svítidel veřejného osvětlení ve městě Jablonec nad Nisou, jejíž předpokládaná hodnota je vyčíslená na 10,3 milionu korun bez DPH, se vymění 883 současných výbojkových svítidel za LED osvětlení. „Společně se svítidly se vymění i svodové kabely, kde bude třeba, vymění se také sloupy veřejného osvětlení," připomněl náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil.

Podle jeho slov už se výbojky za LED mění, a to prostřednictvím Technických služeb Jablonec, s.r.o., (TSJ). „Do konce tohoto roku by mělo být vyměněných zhruba šest stovek svítidel. Podařilo se nám také získat dotaci od Ministerstva průmyslu a obchodu ve výši 8,3 korun a s jejím přispěním by město do konce roku mělo mít vyměněno asi 25 % z celkového počtu svítidel," dodal náměstek Kouřil, který je přesvědčený, že realizace všech etap projektu do konce roku 2025 by měla uspořit 75 % nákladů na osvětlení města.

Na modernizaci veřejného osvětlení pracuje město už od roku 2019. „Původní projektovou dokumentaci zpracoval Jiří Tesař, předseda České společnosti pro osvětlování, a rozdělil ji do deseti etap. Aktuálně se však podařilo projektovou dokumentaci přepracovat, rozdělit do pěti etap a zkrátit tak dobu realizace do roku 2025," konstatoval Milan Kouřil.

V Jablonci nad Nisou je 6388 sloupů veřejného osvětlení a 42 nasvětlení přechodů pro chodce. Veřejné osvětlení je v provozu 4100 hodin ročně se spotřebou 2,5 milionu kWh. Výdaje města na jeho provoz byly dosud ve výši cca 8 milionů ročně v cenách za elektřinu zakoupenou z jara 2020 s fixací do konce roku 2022.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smetanovo trio uchvátilo publikum
FOTO: Pomerančový mítink mládeže se vydařil
Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
V Harrachově ocenili sportovce do 21 let. Králem sezony Jiří Konvalinka
Modlitba za demokracii aneb Koncert sestavený z hudby Karla Kryla

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace