Jablonec rekonstruuje veřejné osvětlení. Chce uspořit 75 % energie

08.09.2022 15:44:55 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec rekonstruuje veřejné osvětlení. Chce uspořit 75 % energie

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásí výběrové řízení na 1. etapu projektu rekonstrukce veřejného osvětlení. Předpokládaná hodnota zakázky je 10,3 mil. korun bez DPH, její realizace by měla přinést úsporu spotřeby energie cca 75 %, konkrétně 280 tisíc KWh.

V rámci 1. etapy projektu Rekonstrukce svítidel veřejného osvětlení ve městě Jablonec nad Nisou, jejíž předpokládaná hodnota je vyčíslená na 10,3 milionu korun bez DPH, se vymění 883 současných výbojkových svítidel za LED osvětlení. „Společně se svítidly se vymění i svodové kabely, kde bude třeba, vymění se také sloupy veřejného osvětlení," připomněl náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil.

Podle jeho slov už se výbojky za LED mění, a to prostřednictvím Technických služeb Jablonec, s.r.o., (TSJ). „Do konce tohoto roku by mělo být vyměněných zhruba šest stovek svítidel. Podařilo se nám také získat dotaci od Ministerstva průmyslu a obchodu ve výši 8,3 korun a s jejím přispěním by město do konce roku mělo mít vyměněno asi 25 % z celkového počtu svítidel," dodal náměstek Kouřil, který je přesvědčený, že realizace všech etap projektu do konce roku 2025 by měla uspořit 75 % nákladů na osvětlení města.

Na modernizaci veřejného osvětlení pracuje město už od roku 2019. „Původní projektovou dokumentaci zpracoval Jiří Tesař, předseda České společnosti pro osvětlování, a rozdělil ji do deseti etap. Aktuálně se však podařilo projektovou dokumentaci přepracovat, rozdělit do pěti etap a zkrátit tak dobu realizace do roku 2025," konstatoval Milan Kouřil.

V Jablonci nad Nisou je 6388 sloupů veřejného osvětlení a 42 nasvětlení přechodů pro chodce. Veřejné osvětlení je v provozu 4100 hodin ročně se spotřebou 2,5 milionu kWh. Výdaje města na jeho provoz byly dosud ve výši cca 8 milionů ročně v cenách za elektřinu zakoupenou z jara 2020 s fixací do konce roku 2022.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace