Projekt retenční nádrže v Jablonci má přidělenou dotaci

25.10.2021 19:48:52 | Autor: jf, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Projekt retenční nádrže v Jablonci má přidělenou dotaci

Jablonec nad Nisou má přidělenou dotaci na vybudování retenční nádrže, která je součástí projektu Dešťová kanalizace Jablonec n. N. CENTRUM - II. etapa ulice Budovatelů, Soukenná, Dolní náměstí. Celkové náklady dosahují téměř 40 milionů korun, město ze své pokladny zaplatí necelých 24 milionů korun. Práce by měly začít příští rok v dubnu.

„Retenční nádrž má odklonit srážkové vody z jednotné kanalizační sítě, část z nich dočasně zadržet v retenční nádrži a následně bezpečně odvést do Lužické Nisy. Retenční nádrž doplní sedimentační prostor pro předčištění vod a další, ve kterém bude voda pro zpětné využití," popsal projekt náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

V současné době odchází srážkové vody do jednotné kanalizační sítě. Ta je proto za silných dešťů často přeplněná, v okolí Anenského náměstí se objevují záplavy a čistírna odpadních vod je nepřiměřeně zatěžovaná. „Nyní je nutné vyhlásit veřejnou zakázku, a to ještě v tomto roce, protože plánovaný termín realizace je duben - září 2022," dodal Roubíček.

Celkové náklady 39,9 mil. Kč
Způsobilé výdaje (pouze retenční nádrž) 19,5 mil. Kč
Dotace EU ve výši 85 % 16,5 mil. Kč
Spoluúčast města celkem 23,4 mil. Kč

Žádost o dotaci z EU do 144. výzvy Operačního programu Životní prostředí, Prioritní osa 1 - Zlepšování kvality vod a snižování rizika povodní, Specifický cíl 1.3 - Zajistit povodňovou ochranu intravilánu a hospodaření se srážkovými vodami město předložilo loni v listopadu. Rozhodnutí o poskytnutí dotace bylo vydané v srpnu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město Jablonec bylo úspěšné při získání dotace na retenční nádrž
Do jablonecké Staré Osady se na dva roky nastěhují stavbaři
Město Jablonec vyzývá veřejnost: na Dolině nevstupujte na stavbu!
Nová retenční nádrž v centru Jablonce vznikne s přispěním dotací

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Jablonecké muzeum připravuje jarní bižuterní kurz

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
20.04.: Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace