Do jablonecké Staré Osady se na dva roky nastěhují stavbaři

02.06.2021 07:38:55 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do jablonecké Staré Osady se na dva roky nastěhují stavbaři

V červnu začne první část rekonstrukce komunikace a veřejného osvětlení i stavba nové dešťové kanalizace s retenční nádrží v ulici Stará Osada. Vzhledem k rozsahu potrvají stavební práce dva roky, předpokládaná cena celého díla přesáhne 18 milionů korun. Letos by se mělo pracovat od června do konce října, kdy by měly být hotové první dvě etapy.

„Jde o dlouho připravovanou rekonstrukci komunikace a veřejného osvětlení. Důležitá je i výstavba chybějící dešťové kanalizace a retenční nádrže. Stavba bude složitá, finančně náročná a je třeba vzít v potaz průjezdnost lokality. Ze všech těchto důvodů bude její realizace rozložená do dvou let," konstatoval náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že letos zde město plánuje proinvestovat cca 10 milionů korun.

Letos osvětlení a nádrž

„Stavbaři začnou pracovat od křižovatky ulic Čs. armády x Stará Osada a pokračovat budou severním směrem podél parkovací plochy pro návštěvy areálu Krajského ředitelství silnic LK," vysvětlil Petr Mikulášek z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

V letošním roce se začne pracovat na obnově veřejného osvětlení, takže obyvatelé Staré Osady se musí připravit na výkopy podél nebo při okrajích komunikací. „Objížďky nebudou vyznačené, protože nezabereme obvykle celou ulici. Mnohde ale budou po určitý čas vozovky zúžené, v určitých okamžicích bude třeba ulici překopat napříč. Vždy však bude platit, že práce budou probíhat v ucelených úsecích a obyvatelé se dostanou ke svým domům z jedné nebo druhé strany," potvrdil Mikulášek. Kromě osvětlení se letos bude stavět také retenční nádrž a stavbaři připraví stavbu kanalizace.

„Právě na kanalizaci budeme pracovat příští rok," dodal náměstek Petr Roubíček s tím, že příští rok bude stavební činnost náročnější. „Složitější pro obyvatele bude příští rok období, kdy začneme rekonstruovat vozovky. V tu chvíli se bude muset vybrat vše až na dno konstrukční vrstvy a bude se tvořit zcela nový tzv. kufr. Ten pak zakryjí finální povrchy z asfaltového betonu. O všem budeme obyvatele včas informovat," uzavřel náměstek Roubíček.

Obyvatelům bude sloužit nová kanalizace

Po skončení stavby bude místním sloužit zcela nová dešťová kanalizace včetně připravených vpustí i přípojek pro zdejší domy. „Ta tady dosud zcela chyběla," připomíná Mikulášek. V jejím rámci vzniknou na Staré Osadě celkem tři stoky, s nimi související šachty a retenční nádrž. Ta je plánovaná v zadním rameni ulice Stará Osada a končit bude poblíž dětského hřiště na západní straně. „Voda z nádrže bude odvedena do zatrubněného potoka pod areálem Krajské správy silnic LK," doplnil Petr Mikulášek.

Zrekonstruované komunikace včetně nových konstrukcí pokryjí povrchy z asfaltového betonu a ohraničí betonové silniční obrubníky, které zajistí odvodnění vozovek. V celé lokalitě bude platit nejvyšší rychlost 20 km/h, proto jsou navržené stavební prvky pro zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti, jako jsou např. zpomalovací prahy, nové dopravní značení či dopravní zrcadla. Bezpečnost zvýší také místa k vyhnutí vozidel na obousměrných komunikacích. Přibydou parkovací místa ze zámkové dlažby pro rezidenty i jejich návštěvy. Zrekonstruované komunikace osvětlí nové veřejné osvětlení.

Kvůli stavbě se bude muset kácet

Stavbě kanalizace bude muset ustoupit vzrostlá zeleň. „Odstraníme drobnou náletovou zeleň a několik bříz, které buď stojí v trase stok nebo jejich kořeny prorůstají do vozovky. Po skončení stavby pak vykácenou zeleň nahradíme novou výsadbou," ujistil obyvatele Staré Osady náměstek Roubíček.

Letos bude stavba trvat od června do konce října, příští rok se bude stavět od května do října. Bude-li stavbařům přát počasí, zahájí práce dříve. Celkem za výstavbu dešťové kanalizace a retenční nádrže, instalace veřejného osvětlení společně s rekonstrukcí komunikací město zaplatí přes 18 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na ledovce narazil v Jablonci s autem do sloupu veřejného osvětlení
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Na Rampu zavítá Vasilův rubáš
Jan Spálený a ASPM vystoupí v Klubu Na Rampě
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi

Nejčtenější články

28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace