Projekt americké televize představuje hrady a zámky Libereckého kraje

09.07.2024 09:03:31 | Autor: Dominika Čvančarová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Projekt americké televize představuje hrady a zámky Libereckého kraje

Pořad o Libereckém kraji představuje nejnovější přírůstek do série programů americké televizní stanice Czech-American TV. Epizoda se zaměřuje se na hrady, zámky a další zajímavé destinace v tomto regionu. S Libereckým krajem spolupracuje tato televize již deset let.

„V našich pořadech mohou diváci vidět mnoho krásných památek, tajuplných hradů, zámků, unikátní přírodu a další zajímavá místa. A také světoznámou tradici výroby skla a skleněných výrobků v oblasti Křišťálového údolí," uvedl John Honner, ředitel televize a americký producent českého původu.

Czech-American TV je americká nekomerční televizní společnost, která nedávno oslavila dvacáté první výročí od svého založení. Důležitou základnu pro fungování této organizace tvoří profesionálové společně se studenty z mnoha českých a amerických středních škol  a univerzit. Jejich výstupy propagují Českou republiku jako zajímavou turistickou destinaci. Navíc ukazují bohatství její kultury a historie. Všechny vysílané pořady a její webové stránky jsou pouze v angličtině.

„Snažíme se prezentovat Liberecký kraj a jeho krásy i mimo naší zem. Pochopitelně, Spojené státy jsou dalekou destinací a počet turistů odtud není nijak vysoký. Přesto je důležité udržovat povědomí o krásách a zajímavostech našeho kraje," doplnila Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Streamované programy na webu televize jsou od roku 2003 tak unikátní a jedinečné, že si brzy našly desítky tisíc diváků nejen v USA, ale dokonce i po celém světě. V dnešní době televize vysílá pro více než šest milionů domácností na několika amerických kabelových televizích.

Pořad je k vidění na webových stránkách Czech-American TV v sekci Broadcast. Záznam aktuálního vysílání o Libereckém kraji lze sledovat dalších šest měsíců a nechybí zde ani archiv odvysílaných televizních pořadů a informace o dalších projektech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školy z Libereckého kraje se zapojí do spolupráce s Czech-American TV
Americká televize propaguje náš kraj. Ukazuje Ještěd i Křišťálové údolí
Americká televize představuje Liberecký kraj za oceánem

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace