Školy z Libereckého kraje se zapojí do spolupráce s Czech-American TV

25.08.2022 10:54:35 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Školy z Libereckého kraje se zapojí do spolupráce s Czech-American TV

Nekomerční americká televizní společnost Czech-American TV (CATVUSA) vysílá již 19 let pro více než 2,5 milionu amerických domácností. Jejím hlavním posláním je rozšiřovat povědomí o České republice, představit české regiony a dělat osvětu českému kulturnímu dědictví. Velmi dobré výsledky v tomto směru přinesl i půlhodinový pořad o Libereckém kraji, který měl premiéru na začátku tohoto roku.

„Hledáme cesty, jak propagovat atraktivity Libereckého kraje i mimo Evropu. A to jak přímo prostřednictvím novinářů, kteří navštěvují Českou republiku, tak také například právě cestou spolupráce s Czech-American TV," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Spolupráce s českými školami s CATVUSA je důležitým milníkem. K této příležitosti televize zprovoznila zcela nové webové stránky s moderním designem, které vytvořila Západočeská univerzita v Plzni. Další spolupráce se rozvíjí i se Slezskou univerzitou v Opavě nebo s Univerzitou Hradec Králové.

"V rámci spolupráce s Libereckým krajem bychom chtěli navázat spolupráci se školami v kraji. Studenti by se mohli aktivně zapojit do tohoto mezinárodního projektu, který zviditelňuje české regiony v zahraničí a ukázat tím Českou republiku jako bezpečnou a krásnou turistickou destinaci. Připojily by se tak k ostatním školám, se kterými již dlouhodobě spolupracujeme i v jiných českých regionech," doplnil John Honner, americký producent českého původu a ředitel této televize.

Odvysílané televizní pořady jsou ke zhlédnutí v archivu na stránkách Czech-American TV.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Americká televize propaguje náš kraj. Ukazuje Ještěd i Křišťálové údolí
Americká televize představuje Liberecký kraj za oceánem

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace