Školy z Libereckého kraje se zapojí do spolupráce s Czech-American TV

25.08.2022 10:54:35 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Školy z Libereckého kraje se zapojí do spolupráce s Czech-American TV

Nekomerční americká televizní společnost Czech-American TV (CATVUSA) vysílá již 19 let pro více než 2,5 milionu amerických domácností. Jejím hlavním posláním je rozšiřovat povědomí o České republice, představit české regiony a dělat osvětu českému kulturnímu dědictví. Velmi dobré výsledky v tomto směru přinesl i půlhodinový pořad o Libereckém kraji, který měl premiéru na začátku tohoto roku.

„Hledáme cesty, jak propagovat atraktivity Libereckého kraje i mimo Evropu. A to jak přímo prostřednictvím novinářů, kteří navštěvují Českou republiku, tak také například právě cestou spolupráce s Czech-American TV," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Spolupráce s českými školami s CATVUSA je důležitým milníkem. K této příležitosti televize zprovoznila zcela nové webové stránky s moderním designem, které vytvořila Západočeská univerzita v Plzni. Další spolupráce se rozvíjí i se Slezskou univerzitou v Opavě nebo s Univerzitou Hradec Králové.

"V rámci spolupráce s Libereckým krajem bychom chtěli navázat spolupráci se školami v kraji. Studenti by se mohli aktivně zapojit do tohoto mezinárodního projektu, který zviditelňuje české regiony v zahraničí a ukázat tím Českou republiku jako bezpečnou a krásnou turistickou destinaci. Připojily by se tak k ostatním školám, se kterými již dlouhodobě spolupracujeme i v jiných českých regionech," doplnil John Honner, americký producent českého původu a ředitel této televize.

Odvysílané televizní pořady jsou ke zhlédnutí v archivu na stránkách Czech-American TV.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Americká televize propaguje náš kraj. Ukazuje Ještěd i Křišťálové údolí
Americká televize představuje Liberecký kraj za oceánem

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace