Proběhlo podzimní kolo Žákovské atletické ligy

21.11.2022 15:06:07 | Autor: Jaroslav Černý | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Proběhlo podzimní kolo Žákovské atletické ligy

Ve dnech 8. a 9. listopadu uspořádala ZŠ Pasířská v jablonecké hale na Střelnici podzimní kolo Žákovské atletické ligy. Tato desetiletí trvající a již tradiční atletická soutěž je určena pro žáky a žákyně 2. stupně místních a regionálních škol. První den se závodí družstva chlapců a dívek 6. a 7. tříd, následující pak 8. a 9. ročníky, ve vybraných disciplínách královny sportu, při nichž usilují o individuální, ale i týmové úspěchy.

Letošního podzimního kola, na které v březnu naváže finále, se zúčastnilo v kategorii mladších žáků a žákyň 24 výběrů, mezi staršími pak 26 týmů, a to z Jablonce nad Nisou, Turnova, Smržovky, Rychnova u Jablonce nad Nisou, Železného Brodu nebo Tanvaldu. Celkem se tedy na sportovišti představilo na pět stovek mladých sportovců!

Mezi nejhodnotnější výkony patřily zejména výsledky Marianny Erbenové (ZŠ Pasířská) a Filipa Drdy (ZŠ Arbesova) v bězích na 800 metrů, dálka Davida Christla (ZŠ Arbesova) nebo nejdelší vrh koulí v podání Daniela Novotného (ZŠ Mozartova). V kategorii mladších žáků a žákyň vyzdvihněme z výsledků vítěze disciplín: 60m - Karolína Píchová 8, 62 (ZŠ Arbesova) a Jan Rybák 8,47 (ZŠ Arbesova), 300m - Karolína Píchová 47,88 (ZŠ Arbesova) a Marek Knappe 44,56 (ZŠ Mozartova), 800m - Mariana Erbenová 2:25,24 (ZŠ Pasířská) a Filip Drda 2:23,20 (ZŠ Arbesova), dálka - Valentýna Čížková 422cm (ZŠ Pasířská) a Jan Rybák 438cm (ZŠ Arbesova), výška - Barbora Rosová 136cm (ZŠ Pasířská) a Adam Hostelard 142cm (ZŠ Arbesova), koule - Michaela Švecová 8,48 (ZŠ Tanvald Sportovní) a Zdeněk Malina 9,88 (ZŠ Pivovarská), štafeta 4x150m - ml. dívky ZŠ Pasířská (1:31,16), ml. chlapci ZŠ Arbesova (1:23,89)

Mezi staršími žáky a žákyněmi se vítězi stali: 60m - Emílie Hornová 8,24 (ZŠ Rychnov) a David Christl 7,58 (ZŠ Arbesova), 300m - Emílie Hornová 45,08 (ZŠ Rychnov) a Jakub Hlaváč 42,45 (ZŠ Liberecká), 1500m - Daniela Peštová 5:36,87 (ZŠ Tanvald Sportovní) a Jan Janata 5:03,87 (ZŠ Arbesova), dálka - Kateřina Kumstátová 481 (ZŠ Pasířská) a David Christl 592 (ZŠ Arbesova), výška - Viktorie Klozová 135 (ZŠ Mozartova) a Karel Lejsek 155 (ZŠ Mozartova), koule - Agáta Grohová 10,08 (ZŠ Pasířská) a Daniel Novotný 14,46 (ZŠ Mozartova), štafeta 4x150m - st. dívky ZŠ Pasířská (1:25,26), st. chlapci ZŠ Pasířská (1:16,75)

Do finálového kola půjdou z prvních příček týmy ml. žákyň ZŠ Pasířské (následované ZŠ Libereckou a ZŠ Arbesovou), ml. žáci ze ZŠ Arbesova (v zádech se ZŠ Mozartovou a ZŠ Pasířskou), st. žákyně ZŠ Pasířské (za nimi zatím ZŠ Arbesova a ZŠ Železný Brod Školní) a st. žáci ZŠ Mozartova (v těsném závěsu se ZŠ Pasířskou a ZŠ Libereckou).

Pořadatelé děkují všem školám za účast a předvedené výkony jejich závodníků. Dále všem rozhodčím, kteří pomohli s regulérností závodů, a v neposlední řadě také Sport Jablonec nad Nisou s.r.o. za poskytnutí podmínek pro uspořádání této akce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace