Pro Jablonec začala liga až ve druhé půli

30.07.2016 21:50:53 | Autor: Jaroslav Hrabák, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Pokud tedy chce Frťalův Jablonec zvát diváky do hlediště, potom úvodní rekordní duel ukázal, že to myslí vážně, byť až od druhé půlky.

FK Jablonec - MFK Karviná 5:3 (1:3)

Trenéři obou týmů domácí Frťala i diváky oslavně vyvolávaná ještě nedávno jablonecká ikona Jožka Weber poslali do zápasu svoje hochy v těchto složeních:

FK Jablonec: Valeš - Nový, Pernica, Beneš, Hybš - Hübschman (C) (46. Kubista) - Masopust (75. Díl), Mehanovič (46. Kubista), Trávník, Jiráček - Wágner. Náhradníci: Hrubý - Hanousek, Bazal, Kouřil.

MFK Karviná: Pindroch - Toml, Eismann (C), Hošek, Janečka (78. Panák) - Šisler, Okleštěk (54. Duda), Zelený, Budínský - Voltr, Jurčo (63. Fiala). Náhradníci: Pastornický - Dreksa, Puchel, Juřena.

Sudí Orel hvízdl, Karvinští měli výkop a za rekordních 12 vteřin hosté potrestali hrubku novice Nového i nesoustředěnost středu obrany a hosté díky Voltrovi šli do vedení! Třetí nejrychlejší gól české ligy v historii!

Jablonec - Karviná  5:3<br />Autor: Václav Novotný To domácím moc nepomohlo a jejich, řekl bych lehkovážná, hra alespoň trochu zrychlila, což vyneslo v 25. minutě Masopustův přesný centr a restartovaný Tomáš Wágner vyrovnal. Bohužel domácí stále nepřepnuli z „přáteláku" na mistrák, a toho Weberovi čiperové využili. Na Karviné byla vidět nováčkovská euforie, ale ono jim to nejen běhalo, ale i kopalo, a ono to na rekreační přístup Jablonce dokonale platilo. Navíc domácí defenzíva byla ještě na dovolené, protože další hrubka, tentokrát Valešova, znamenala slávu pro Jurču a hosté opět vedli, což ke zděšení publika zvýraznili před půli opět Jurčou. Tentokrát to bylo po další minele stoperů s Hybšem co pustili přihrávku na Jurča, a ten zařídil šokující stav poločasu - 1:3! Diváci vyprovodili svoje mužstvo do kabin zaslouženým pískotem.

Do druhé půle trenér Frťala střídal, v kabině nechal kapitána Hubschmana, jemuž asi ani v létě nedokázal vysvětlit, že atributy jeho hry nemůže být stav, kdy si jde na hřiště pro potěchu zahrát, v kabině také nechal debutujícího mladého Mehanoviče. Přišli Vojta „čistič" Kubista a „Doli" Doležal. Vstup do druhé půle to byla hotová smršť. Ve 47. minutě Wágner po Trávníkově trestném kopu hlavou snížil a za další dvě minuty opět Wágner zrežíroval vyrovnání, když narazil skvěle si naběhnuvšímu Pernicovi, a ten levačkou Pindrucha prostřelil. Do hlediště přišla eufórie, a podle toho to na hřišti vypadalo. Jenže gólově to vyšlo až v 74. minutě, kdy Doležal po Trávníkově pasu do vápna sice otočku nedotočil, ale míč se dostal k hrdinovi dne Tomáši Wágnerovi, ten uzavřel svůj střelecký koncert dovršením hattricku a poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení. V 84. minutě se pak skóre zápasu uzavřelo, aktéry byli opět nahrávající Trávník a perfektně hlavičkující Doležal - 5:3!

Jablonec - Karviná  5:3<br />Autor: Václav Novotný Osm gólů, to je tedy premiéra a poločasový pískot nahradil z tribun zcela zaslouženě bouřlivý potlesk. Jablonec má ve svých útočnících ohromnou sílu a jak vidno, pokud je jich v sestavě víc než jeden zoufalec, pak je to k prospěchu. Důkaz? Wágner 3 a Doležal, útočníci dali čtyři z pěti gólů. Snad poučení do budoucna!

Zápasová statistika:

Branky: 15. Wágner (Masopust), 47. Wágner (Trávník), 49. Pernica (Wágner), 74. Wágner (Doležal), 84. Doležal (Trávník) - 1. Voltr (Zelený), 25. Jurčo (Budínský), 40. Jurčo (Zelený). Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pospíšil. Karty: 45+1. Mehanovič (JAB), 55. Kubista (JAB), 59. Hybš (JAB), 90+2. Beneš (JAB) - 47. Janečka (KAR), 60. Duda (KAR), 85. Fiala (KAR). Diváci: 2570.

A teď hurá na dalšího nováčka, budou jím fotbaliste Hradce Králové a pozor, zápas se hraje v Mladé Boleslavi! Tam budou „jako doma" Votroci asi čtyři zápasy.