Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

27.02.2024 11:43:11 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Jablonecký primátor Miloš Vele přijal v pondělí 26. února odpoledne ve své pracovně cyklistu Kryštofa Bažanta, který na začátku měsíce obsadil bronzovou příčku na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře v kategorii juniorů. Během setkání předal primátor Vele mladému sportovci finanční dar ve výši 5000 korun za skvělou reprezentaci města Jablonec nad Nisou.

„Jablonec nad Nisou si váží jakékoli reprezentace a budování dobrého jména našeho města ve světě. Proto rád podpořím mladého sportovce, který ve svých 17 letech patří mezi deset nejlepších juniorů na světě," konstatoval jablonecký primátor Miloš Vele.

O prvním únorovém víkendu vybojoval Kryštof Bažant v Táboře na Mistrovství světa v cyklokrosu v kategorii juniorů bronzovou medaili. Stal se tak prvním českým medailistou mezi juniory po šesti letech. Již v létě 2023 získal zlato v závodu horských kol na Evropském olympijském festivalu mládeže v Mariboru.

Kryštof Bažant je nadějný cyklista původem z Jizerských hor, aktuálně mu patří páté místo v juniorském cyklokrosovém UCI žebříčku. Narodil se v Plavech a startuje za lučanský tým CYKLOSTAR Pirelli. Je studentem víceletého Gymnázia doktora Randy v Jablonci nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejlepší atleti TJ LIAZ Jablonec byli přijati na radnici
Primátor Jablonce přijal držitele medaile Otce města
Desetibojař Doubek navštívil jabloneckou radnici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace