Přijďte diskutovat o plánu na využití území na Proseči!

19.11.2023 21:44:47 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Přijďte diskutovat o plánu na využití území na Proseči!

Oddělení strategického plánování Magistrátu Jablonce nad Nisou pořádá ve středu 22. listopadu veřejné projednávání návrhu regulačního plánu RP5 Horní Proseč - jih, který stanoví pravidla pro budoucí využití území mezi ulicemi Zlatá ulička, Horní a Nad Školkou. Setkání začne v 18 hodin v Hasičské zbrojnici v Proseči.

„Na setkání představíme návrh regulačního plánu, který formálně bude projednáván na přelomu roku. Příchozí se po podrobné prezentaci budou moci doptat na podrobnosti a nejasnosti kolem návrhu a případně formulovat připomínky," vysvětlil jablonecký radní Petr Klápště pověřený pořizováním územně plánovací dokumentace.

Podle Klápštěho má návrh plánu za sebou dlouhý a náročný vývoj. „V původním řešení z roku 2018 byla navržena zástavba na celém území kobercem rodinných domů. Postupně bylo vytvořeno několik verzí s úpravami, které omezily zástavbu o třetinu, zachovaly hodnotné přírodní prvky, průchodnost po dnešních cestách i pěšinách a doplnily rekreační aktivity - dětská hřiště, místa setkávání, vyhlídky," připomněl Klápště a dodal, že podobné veřejné projednávání městu zákon neukládá. „Chceme však, aby se c nejvíce obyvatel mělo možnost s návrhem seznámit a aby se prodloužila doba na připomínky, která je normálně podle zákona pouze dva týdny po veřejném představení," uzavřel radní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace