Premiérová výhra Petra Dlaska v ABB cupu v domácím dresu
22.05.2011 15:59:41 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Český reprezentant v cyklokrosu Petr Dlask se stal suverénně vítězem IV. ročníku závodu horských kol ABB cup 2011, který druhému závodníkovi Martinu Marešovi v cíli nadělil rozdíl více jak tří minut. Pro držitele stříbrné medaile z MS v cyklokrosu to byla první větší výhra v dresu jabloneckého profitýmu manažera Jaroslava Žitného Rubena Birell Specialized a byl po čtyřiapadesáti kilometrech v cíli spokojen.
„Tento závod jsem jel poprvé, ale bylo to krásné. Já to tady mám rád, jezdím sem do Jizerských hor z Boleslavi trénovat. Nádherný terén, nádherný závod a nádherné počasí, vše se povedlo a nápad jet po pěti rozhlednách Jizerek je výborný." V první části závodu se vytvořila na čele skupina pěti závodníků, kde vyčníval a nejen svými téměř dvěma metry výšky právě Petr Dlask. „Pod Černou Studnici jsme jeli spolu, tam jsem do kopce nastoupil a pak už jsem do cíle jel sám," upřesnil rozhodující okamžiky závodu vítěz. Do jabloneckého dresu přestoupil Dlask letos v březnu a chtěl zvítězit, což se mu povedlo a zastoupil tak své kolegy, kteří v těchto dnech bojovali na Světovém poháru nebo na jiných závodech většího významu. Vítězkou mezi ženami na 54 km se stala bývalá reprezentantka v lyžování Helena Erbenová z dalšího jabloneckého týmu Eleven a nebyla z tohoto týmu jediná, která v sobotu stoupla na nejvyšší stupínek. „Já jsem si to dnes užívala, musela jsem se snažit, protože se jelo přes Novou Ves a mávala na mě celá rodina," řekla s úsměvem žena, která už sportuje jen rekreačně a přesto se dostala do první padesátky i mezi muži.
Na delší trati 54 kilometrů ve všech kategoriích se na startu sešlo 260 cyklistů a cyklistek, dalších 120 absolvovalo 33 km a v dětských závodech na 3 a 6 kilometrů bojovaly tři desítky dětí, což dohromady tvoří více jak čtyři stovky závodníků na startu a je to pozoruhodný příspěvek ABB s.r.o., Elektropraga ke sportu.
V kratší distanci na 33 kilometrů byli úspěšnější zejména mladší závodníci, leč amatéři. „Já sice trénuji často, ale až po práci, když slezu ze střechy," řekl vítěz závodu mužů Aleš Strnad, pracující jako klempíř - pokrývač, a je nutné podotknout, že vyhrál systémem start - cíl. Ve stejném dresu Elevenu bojovala dvě děvčata na stejné trati a v cíli je dělilo pouhých šest vteřin. První místo vybojovala juniorka, lyžařka SKI Jablonec Karolína Preislerová z Tanvaldu, druhá skončila Michaela Balatková z Josefova Dolu. „Jednou mě Míša předjela, to jsem ale zabloudila na Jindřichově, za chvíli jsem jí ale dojela," usmívala se drobná vítězka juniorek i absolutně mezi ženami.
Známými sportovci se to každoročně jen hemží a k tradičním účastníkům patří i exreprezentant sdruženář Láďa Rýgl. „Loni jsem byl lepší, letos až čtrnáctý, ale to bude tím, že stárnu, už netrénuji, jen se jezdím projet. A taky jsem měl defekt, ale podařilo se dofouknout." Pořád mu to však jezdí, protože porazil současného reprezentanta v závodě sdruženém jabloneckého Míru Dvořáka, který dobojoval na 31. místě delší tratě. Dalším kombiňákem byl Aleš Vodseďálek, který na trati 33 kilometrů neobhájil loňské čtvrté místo, skončil osmý. Loni jste mi říkal, že jdete po závodech hrát fotbal za Harrachov, co letos, to už je I. B třída? „Dnes nejdu, až zítra..." Aleš se však proslavil dojezdem na holém ráfku zadního kola, gumu měl přes rameno a v cíli ji hodil do trávy před fabrikou. „Asi tři kilometry před cílem jsem píchnul, tak jsem to vztekle všechno sundal a dojel na ráfku," řekl člen reprezentace ČR v závodě sdruženém a slíbil, že se v zimě zlepší, když zruší ten pro něho zakletý běh.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 187 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Známe výherce Vánoční soutěže s Hygodomu.cz
ČEZ rozsvítil rekordních 374 stromečků po celém Česku
Projekt Lidskostí proti utrpení je investicí do zdraví a bezpečí
Soudné sestry budou před koncem roku kázat v josefodolském divadle
Téměř osm milionů má město Jablonec na dotační programy
Nejčtenější články
22.12.: Při střetu s autem v Jablonci utrpěla zranění chodkyně
24.12.: Projekt Lidskostí proti utrpení je investicí do zdraví a bezpečí
23.12.: V josefodolském divadle zahraje dobová hudba Aliquis
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.