Překvapivá domácí prohra jabloneckých Vlků

29.01.2012 12:12:45 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V dosavadní bilanci domácích zápasů ve druhé hokejové lize patřili do soboty Vlci na přední pozice se třemi prohrami, ale na své konto si nyní připsali další porážku. Po nevýrazném výkonu podhlehli týmu s naopak nejhorší bilancí venku HC Benešov 3:5.

HC Vlci Jablonec - HC Vodní lvi Benešov 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Zápas, který byl důležitý pro postavení v play - off, se domácím vůbec nevydařil. Po krátké nemoci se na ledě objevil zkušený Stehno, ale naopak už déle odpočívá s bolavým ramenem Brokeš a rameno má po operaci i nejstarší hráč kádru Beránek. Už od začátku se Vlkům nedařilo, do šancí se příliš nedostávali a naopak jim chyběl potřebný důraz hlavně v obranné fázi. Doplatili na to už v deváté minutě, kdy se hosté ujali vedení. To, že Stehnovi chřipka sílu neubrala, potvrdil ránou z mezikruží a vyrovnal na 1:1. Špatná hra domácích hokejistů pokračovala i ve druhé třetině, kdy nedokázali proměňovat ani tutové šance a naopak obdrželi dva góly, během sedmdesáti vteřin hosté vedli 3:1. Jablonečtí hokejisté ve druhé části ještě přeci jen vykřesali naději na solidní výsledek. Nejdříve v přesilovce snížil kanonýr Nevyhoštěný a vyrovnal střelou k tyči Tondr, když tečoval střelu Šulce. Třetí třetina měla rozhodnout o osudu vyrovnaného souboje, očekával se nápor domácích, ale dva slepené góly vstřelili Benešovští. Nejdříve v čase 43:08 se prosadil Kaňka a stav byl 3:4. Vzápětí zazdil jablonecký Kadeřábek velikou šanci a poté hákováním zastavoval hostujcícho hráče Pulec, což vyneslo dokonce trestné střílení, které rozhodlo utkání - stav 3:5. Od čtvrtého gólu uplynulo pouze 31 vteřin! Pár šancí k obratu si Vlci ještě vytvořili, ale ke kontaktnímu gólu se nepropracovali. Necelou minutu před závěrem střetnutí ještě při hře čtyři na čtyři odvolali jablonečtí trenéři Hanouska z branky, ale nic Vlci nevytvořili.
Branky a nahrávky: 16. Stehno (Pulec, Nevyhoštěný), 26. Nevyhoštěný (Stehno, Pulec), 36. Tondr (Šulc) - 9. Havlíček (Jágr, Verbík J.), 23. Vacek, 24. Havlíček, 44. Kaňka (Havlíček, Vacek), 44. Žoha (TS). Vyloučení : 3:7. Využití: 1:1. Diváků: 250.
Sestava: Hanousek - Petrmichl, Vozka, Pulec, Abrahám, Duda, Zeman - Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Kadeřábek, Stehno - Měrtl, Mulač, Hájek.