Před posledním jabloneckým zvoněním

29.11.2018 09:02:49 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Před posledním jabloneckým zvoněním

Jabloneckému týmu se na jaře podařil husarský kousek, když se poprvé v historii probojoval do skupinové části Evropské ligy. Ačkoli v losovacím koši byly opravdu velké ryby, na Jablonec zbyli nikoli slabí, zato spíše méně atraktivní soupeři.

Trenér Rada slýchá na evropské účinkování chválu ze všech stran, neboť jeho tým je docela slušným překvapením. Sestavu na „Evropu" ladil už zpočátku ligy, proti jaru se hra změnila na pevnější v obraně a pokryté hřiště s vysunutým presingem. A soupeři jenom koukali. Jablonecký tým zatím žádný zápas nevyhrál, ale remizoval v Rennes, prohrál v Kyjevě, remizoval s Kyjevem doma a bod si přivezl i z Astany. Přičemž o tři body v Rennes tým přišel v poslední minutě hloupou penaltou a ke třem bodům v Astaně byl také kousek. Zbývají dvě kola, ve čtvrtek doma se Stade Rennes a budeme zvědavi, kdo bude ve francouzské bráně. Jablonec totiž v utkání ve Francii vyhnal z brány krajana Tomáše Koubka, ten musel perně bojovat o návrat řadu kol, ale v poslední době už zase chytá. Tak uvidíme, jak dopadne po jabloneckém zápase.

Jablonecký tým na podzim opět vyrostl, Rada pořád říkal, že není třeba se bát už předem a hráči mu uvěřili. O co se mužstvo v Evropě opíralo? O jistou hru obrany. V „pobenešovské" době je Lischka úplným zjevením a svými výkony se pořád drží v sestavě Fortuna ligy. Zkušený Hovorka je tím správným mužem a co Břečka? Do základu se nevešel, ale naskočil najednou na Spartě a hrál výborně! Proti Rennes už asi ale chybět nebude. Jablonecké pole ovládl Michal Trávník, i evropské zápasy mu šly k duhu a není náhodou, že dostal pozvánku do repre. K neuvěřitelným výkonům se vypracoval kapitán Tomáš Hübschman, mnozí, včetně mě, mu po minulé sezoně nedávali příliš nadějí na základ, ale Rada s ním udělal úplný zázrak.

A protože se k výborným výkonům i občasné střelbě vypracoval i Považanec, najednou nezbylo v základu místo pro druhého útočníka. Jedničkou se stal Martin Doležal, podívejte se, jak dlouho mu trvalo, než se stal na jabloneckém hrotu „Jablonečákem číslo 1!" Nejdříve ho odsunuli Standa Tecl s Pištou Mihálikem (Pišta už je po zranění v Alkmaaru na hřišti!). Pelta za hezký peníz přivedl z Jihlavy talentovaného útočníka Ikauniekse, reprezentanta své země, docela slušně se v Jablonci rozjížděl mladoboleslavský Chramosta, ale této konkurenci „Doli" prostě vytřel zrak! Tahouny jablonecké hry jsou pak postranní hráči, Jovovič s Hanouskem nalevo a Holeš s Masopustem napravo. Pamatujete si jejich skvělé představení na Slávii? Bohužel, dukelský Ďurica poslal Masopusta na marodku (ale „Maso" už vyklusává) a díra v útočné vozbě je po Lukášovi převeliká.

Každopádně, Radův tým svým účinkováním v Evropě povyrostl, viditelně povyrostl. Mnozí říkají, že Radův Jablonec hraje nejlepší fotbal, nejpohlednější, važme si toho. Pojďte tedy ve čtvrtek večer na Střelnici do toho mrazu poděkovat trenérovi a hráčům za jejich evropskou cestu. Byla úspěšná a zajímavá, čert ví, kdy se taková možnost jabloneckým divákům naskytne. Podzim mrazy začínají, ale fotbalový podzim nekončí. Po Rennes to bude v pondělí Zlín a tečkou za podzimem bude Trpišovského Slavia. Tak doufám, že nejen hráči, ale i fanoušci mají řádně natrénováno a v ochozech budou vidět i slyšet. Tak pojďme na to!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie připravila opatření kvůli zápasu Evropské ligy Jablonce s Rennes
Jablonec Spartě euforii nedovolil
Ve hře dozadu složili Jablonečtí na Spartě maturitu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
Řidič odháněl včelu a přejel v Nové Vsi do protisměru
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
11.08.: Stanovisko předsedů klubů k rekonstrukci ulice Sportovní
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace