Pragováci získali v derniéře končící druholigové soutěže na domácí palubovce povinné body

08.05.2011 13:42:47 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Pragováci získali v derniéře končící druholigové soutěže na domácí palubovce povinné body

Na jabloneckou palubovku zavítala beznadějně poslední rezerva prvoligového Náchoda. Byl to sympatický tým, který praktikuje technickou házenou, ovšem bez renomovaných střelců. Ve snaze neobdržet debakl praktikoval tento soupeř zdlouhavou rozehrávku, takže utkání mělo jednoznačný průběh. Proti domácí, dobře fungující obraně a skvěle chytajícímu Kyselovi, se jeho hráči jen těžko prosazovali.

Pragováci naopak preferovali rychlý protiútok a jen dík osmi nastřeleným tyčím a dalším nepřesnostem v zakončení to skutečně pro hosty nebyl ještě větší debakl, než dosažených 11:3. Do přestávky se prosazoval v domácím dresu především M. Heinl a rychlonohý Žák, Háva a Meloun.

Druhý poločas byl již vyrovnanější a padlo i více branek. Především proto, že v domácím dresu dostali příležitost všichni hráči a v obranné činnosti domácích se již našlo nějaké to „okénko” navíc. Skóre i tak narůstalo ve prospěch Pragováků, také proto, že se rozstřílel Mrklas. Jejich náskok byl i deseti až jedenácti brankový - 15:4 a 20:10. Až v samotném závěru hosté korigovali, to v době, kdy se domácí soustředili na to, aby M. Heinl dosáhl v individuálním hodnocení střelců celé soutěže na první příčce 150 branek. Nakonec se i tento záměr podařil tři sekundy před závěrečným hvizdem rozhodčích.

Pohodové utkání tak skončilo očekávaným výsledkem. Pro Pragováky to znamená, že v právě skončeném ročníku II. ligy obsadí pátou příčku se ziskem 24 bodů. Naproti tomu hosté se po ročním působení ve II. lize vrací do regionální ligy.

Jak již bylo řečeno, v tomto utkání si zahráli všichni jablonečtí hráči, kteří k utkání nastoupili. Každý měl možnost ukázat, na co má. Výkon mnohých kazila nepřesná, ukvapená střelba. Obranu velmi dobře dirigoval Sluka, skvělou formu potvrdil M. Heinl a golman Kysela. Všem bez vyjímky však patří poděkování a nejen za výkon v tomto utkání.

ELP Jablonec n. N. - TJ Náchod B 24:16 (11:3) 

Sestava a branky ELP: Kysela, Rybák - M. Heinl 12, Mrklas 4, Hána, Žák a Meloun po 2, O. Heinl a Šatava po 1, Sluka, Janeček, Matek a Trejbal.

Sedmičky: ELP 1(1) - NÁ 3(2), vyloučení 5 - 1.

Rozhodčí Hart a Polák měli usnadněnou úlohu férovým přístupem obou týmů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalová fantazie: Kozel vyřadil Trpišovského!
Krajská soutěž Kniha roku je v plném proudu, hlasovat lze na webu
Město Jablonec rozšiřuje svoz bioodpadu
MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Jablonecké technické služby zahájily opravy výtluků po zimě

Nejčtenější články

03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
02.03.: Hrůza v Mladé Boleslavi: Korunu tomu nasadil Alegue
03.03.: Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace