Pragováci v Boleslavi výhru neuválčili

27.03.2011 16:49:31 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Domácí házenkáři jeli k dalšímu utkání do Mladé Boleslavi, kde mohli překvapit. Pomalý rozjezd i pozorná hra domácích ovšem znamenala už poločasové vedení Mladé Boleslavi 17:12. Ve druhé části si už vítězství nenechali sebrat a drama se nekonalo. Domácí házenkáři nakonec zvítězili nad Jabloncem 25:22.

Jablonečtí házenkáři začali utkání značně nekoncentrovaně, což kontrastovalo s nasazením a bojovností domácích borců. Ti rozhodli o výsledku utkání prakticky během šesti minut, kdy šli do vedení 5:1. Teprve poté, po příchodu Dědečka ml. na palubovku, se hra Pragováků dostávala do „normálu”. Stále však chyběli ostrostřelci. M. Heinl nenastoupil kvůli zdravotním problémům a Mrklas se po hřišti sice pohyboval, ale po celé utkání si doslova ani „neškrtl”.

Po snížení hostů na 8:5 v jedenácté minutě, to bylo za tři minuty dokonce o šest - 11:5 a to již donutilo trenéra Dědečka k time outu. Po něm se hra vyrovnala, ze hřiště odkulhal Dohnal a domácí si až do přestávky udržovali pěti brankový náskok. Bylo to 17:12 a to byla na jindy pevnou jabloneckou obranu trochu silná káva. Přitom domácí nehráli nic světoborného, jen přehrávali Pragováky zpravidla v soubojích jeden na jednoho, přičemž notně využívali benevolence rozhodčích k jejich krokovým variacím a útočným faulům.

O přestávce si Pragováci vyříkali, co je třeba zlepšit v jejich hře a také si jim začalo dařit domácí borce vyvádět z jejich stereotipu a postupně snižovali. Sráželo je však časté vylučování, které nahrávalo domácím v jejich dlouhé rozehrávce. Přesto se Pragovákům podařilo pět minut před koncem snížit na 23:21. V dalším průběhu utkání však zůstaly patřičně nepotrestány dva fauly ze zadu v rychlých protiútocích Pragováků. To vedlo k tomu, že ještě necelé dvě minuty před koncem vedli stále domácí o dvě branky 24:22 a v této době pro změnu doslova zazdil další trhák Hána. Tím dal šanci domácím poměrně v poklidu dohrát utkání na brankovišti hostů a ještě zvýšit konečné skore na 25:22. V utkání tak získal plný počet bodu ten potřebnější. Pro Pragováky je nepřijemné, že přes nepoměr vyloučených v tvrdě hraném utkání nedohrál zraněný Dohnal, se sebezapřením dokulhal do konce Svoboda a s největší pravděpodobností tak k M. Heinlovi přibudou další marodi. V utkání se však neobjevila jenom samá negativa. Absolutorium za skvělý výkon zaslouží Dědeček ml. Velmi dobře také zahrál již tradičně Novotný, stejně jako Žák. Zlepšení zaznamenali Hána, Šatava, Sluka, Meloun a Janeček. Vítězství ve druhém poločase v poměru 10:8 tentokrát na bodový zisk nestačilo.

Trenér Dědeček po utkání prohlásil, že se dnes v Boleslavi vyhrát nedalo. Zeptali jsme se na důvody: „Předně se dnes potvrdilo, že Míša Heinl je dnes pro nás půlkou týmu a nejen proto, že stabilně střílí kolem 10 branek. Mimo jeho neúčast se zranění negativně projevilo také u Svobody, který obětavě k utkání nastoupil a jen necelou čtvrthodinu odehrál Dohnal, také pro zranění. Když k tomu připočítám, že Dědeček nastoupil až cca v desáté minutě utkání, když jsme již prohrávali o pět a zcela vyhořel Mrklas, tak bych byl nerad, kdyby to znělo jako výmluva, ale holý fakt našich negativ. Naproti tomu domácí hráli po celé utkání na hranici sebeobětování a rozhodčí jim to mírně řečeno usnadňovali nestejným metrem při posuzovaní jednotlivých událostí na té, či oné straně. O tom jak rozdělovali svoji přízeň mezi oba soupeře nejlépe hovoří poměr vyloučených. Nerad musím konstatovat, že zejména ten z Prahy nás připravil o body na jaře již podruhé. Doufám, že se nám podaří přesvědčit komisi rozhodčích o nevhodnosti jeho delegace již na třetí utkání příští týden proti Bělé.”

AŠ Mladá Boleslav - ELP Jablonec n. N. 25:22 (17:12)

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kubal - Dědeček a Novotný po 4, Hána 3, Žák, Sluka, Šatava a Svoboda po 2, Janeček, Dohnal a Meloun po 1, O. Heinl a Mrklas.

Sedmičky: MB 2(2) - 1(1), vyloučení 3 - 8!!