Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!

10.08.2022 09:52:10 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!

Ruda Gergel se narodil 9. srpna 1952 v Michalovcích a v 15 letech si všimli jeho talentu ve Slezanu Frýdek Místek, který kopal III. ligu.

Do té doby moc fotbalu nedal, sám říká: „Měli jsme doma pole, a to bylo přednější než fotbal!" Na vojnu dostal povolávací rozkaz do Tábora, kde se potkal se sparťanem Tomášem Stránským, brněnským Karlem Jarůškem či později i jabloneckým Zdeňkem Lochmanem. V Táboře byla tlačenice, po půl roku ho poslali na rok do Dukly Jičín. Tam plně rozvinul svůj střelecký talent, navštívila ho dokonce i Sparta, ovšem šéf Dukly Rudolf Kocek měl dobrý přehled - přišel rozkaz a šup na Julisku.

A pak už to šlo rychle. První zápas za Duklu Praha přišel proti Pečkám, následoval zájezd do Francie a zápas proti slavnému FC Bayern. Známý penaltový nešťastník Uli Hoenes poslal svůj tým do vedení, ale Ruda Gergel Maiera překonal a vyrovnal na 1:1. A žilinský Gerhát dal dokonce vítězný gól. A jak už to bývá, zasáhly ženy. Rudova pražská manželka kamarádila s dvojčaty, Jana si vzala Jardu Dočkala a Milena sparťana Láďu Táborského. Ruda dostal z Julisky zelenou, nabízely se Teplice, ale tam se mu nechtělo kvůli podnebí. Manželka mu zatrhla návrat na východ Slovenska a zavelela - Rudo, půjdeme do Jablonce, tam je hezky.

První seznámení s jabloneckým fotbalem bylo na tribuně pražské Slavie, kde dostal jablonecký tým sedm gólů... V Jablonci dal nějaký ten gólek a bavil diváky. V 80. letech se pak nepohodl s trenérem Vlastou Chobotem a ve 31 letech ho povolal turnovský mág Hlůže do Turnova, pak si ještě pět let zakopal v Zásadě krajský přebor. „Byli tam báječní lidi v kabině i kolem mužstva," říká. To už měl ale masérský kurs a dával do kupy svalstvo mladých i starých k velké spokojenosti a vlastně ty masérské „šminky" neopustil ani dnes. V současnosti udržuje v pohybu fotbalisty ČFL v nedalekých Přepeřích.

V pondělí Ruda oslaví se svými kamarády svoje velké výročí, zazpívá (a to on umí skvěle!) „Vinohrady" a bude se vzpomínat. Tak Rudo, hodně zdraví a vše nej do dalších let!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru
V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
Béčko Jablonce nezvládlo začátek ani konec

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace