Poslední zápas před soustředěním se Jabloneckým povedl

05.07.2018 07:57:47 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký FK zatím v přípravě odehrál dvě utkání a ani v jednom případě neprohrál. Remizoval s Jihlavou poměrem 1:1 a zapsal výhru nad Vlašimí 6:2. Ve středu se střetl s „družebním" Varnsdorfem. Pro příznivce Jablonce to byla poslední možnost, jak vidět své hráče před odletem na soustředění do Rakouska a také nejblíže k domovu.

Hrálo se na hřišti v Heřmanicích v Podještědí. Hrálo se středu kolem poledne a ve velkém horku střetl Jablonec s druholigovým týmem a nejen zásluhou bleskového nástupu porazil 5:0. Další šance bude až v prvním domácím duelu Fortuna ligy v neděli 29. července.

FK Jablonec - FC Varnsdorf 5:0 (3:0)

Jablonec měl v dalším z přípravných utkání výborný nástup. Už v druhé minutě byl před vápnem soupeře faulován Kratochvíl, následný trestný kop poslal přesně přes zeď Chramosta - 1:0. V 8. minutě se zrodila první přímá akce, Hovorka poslal dlouhý přesný pas na Holeše, který z křídla před brankou našel útočníka Doležala, jenž střelou přesně k tyči zvýšil na 2:0. Hned o minutu později se Jablonečtí radovali z třetí rychlé branky, kterou po Masopustově průniku vsítil opět Doležal - 3:0. Ještě ve 14. minutě po centru zprava orazítkoval Chramosta hlavou břevno. Druholigový soupeř donutil jabloneckého brankáře v prvním poločase jen k jednomu zákroku, a Hanuš byl při tomto zakončení u tyče včas. Jablonci se dařily kombinace, především pravá strana byla hodně nebezpečná. V další šanci zkoušel poslat vyražený balon do odkryté branky Masopust, ale chumel hráčů neprostřelil. Stejný hráč se odhodlal k nápřahu ještě před poločasem, branku soupeře, ale těsně minul.

O poločase FK Jablonec prostřídal. Zastřeloval se Ikaunieks, Acosta pálil z pravé strany vápna a o pár centimetrů vedle vzdálenějšího dolního rohu branky. Druhý poločas už nebyl z jablonecké strany tak kvalitní, přesto přišly další šance. Deset minut před koncem dostal Masopustovu přihrávku ve skluzu do sítě střídající Čvančara 4:0. Na druhé straně přišel oblouček za jablonecké obránce pro exjabloneckého Matěje Kubistu, který bude ve Varnsdorfu nově hostovat, ale branku nám vstřelit i v dobré pozici nedokázal. Šest minut před koncem obešel Čvančara v jabloneckém útoku i brankáře a z úhlu přidal pátý jablonecký zásah. V závěru se ještě připomínal dvakrát Jovovič, břevno trefil nejdříve lobem a v druhé šanci střelou z dálky opět rozezvonil brankovou konstrukci.

Přítomné stovce diváků z Jablonce se z nováčků nejvíce líbil aktivní Kratochvíl, přehledem Hovorka, spolehlivostí Břečka a touhou střílet branky Acosta a Ikeuniaks. Za pětadvacet minut ve hře se dvěma góly předvedl vytáhlý mladík Čvančara.

Trenéři vyzkoušeli vše co měli k dispozici: „Zranil se nám Jankovič, Vojtu Kubistu jsme chtěli pošetřit, protože mu šel do křeče sval, Považanec bere antibiotika na zuby. Důležité je, že se dnes nikdo nezranil," byl spokojený kouč, jehož svěřenci se prezentovali především v první půli pěknými akcemi. „Je vidět, že hráči si na sebe zvykají, noví do toho pomalinku zapadají. Dokud jsme měli síly, mělo to parametry, ač tam chyby byly, především v druhém poločase. Celkově jsem spokojený, že jsme splnili to penzum práce. Ve čtvrtek už nás čeká náročná cesta na herní soustředění do Rakouska," zakončil rozhovor trenér Petr Rada.

Branky: 7. a 9. Doležal, 80. a 84. Čvančara, 2. Chramosta.
Rozhodčí: Ginzel. Diváků: 120.

FK Jablonec:

I. poločas: Hanuš - Holeš, Hovorka, Břečka, Hanousek - Hübschman - Masopust, Kratochvíl, Acosta - Doležal, Chramosta.
II.poločas: Hanuš - Masopust, Lischka, Břečka, Hanousek - Acosta, Kratochvíl, Trávník, Jovović - Chramosta (64. Čvančara), Ikeuniaks.

FK Varnsdorf: Porcal (Samoel) - Richter, Kozma, Kouřil, Rudnickij - Zbrožek, M. Kubista - Barac, Novák, Durdević - Schön.