Poloviční zisky týmů Jablonecka v I.A třídě

16.08.2018 15:14:24 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Překvapením je určitě dost vysoká porážka Desné v Rynolticích, porážka nováčka Jenišovic mohla při troše štěstí skončit zaslouženou remízou. Roli favorita ve svých zápasech potvrdily týmy Pěnčína a Mšena B.

RK Rynoltice - TJ Desná 5:1 (1:0)

Domácí šli do vedení již v 10. minutě, když se trefil přesnou střelou z trestného kopu z rohu vápna T. Kotek a Doubek na střelu nedosáhl 1:0. Ve 14. minutě po dlouhém autu domácích skákal míč vápnem, Doubek vytěsnil balon na tyč. V 16. minutě našel dlouhým výkopem Doubek Ježka, ten místo střely z jedné volil nepřesnou přihrávku na Veselouše. V 19. minutě vyrazil domácí gólman nebezpečnou střelu Pfeifera na roh, po něm se dostal na vápně do zakončení Mejsnar, jeho dělovku brankář nadvakrát zlikvidoval. Ve 29. minutě kryl dobrým zákrokem na čáře Doubek střelu T. Kotka po rychlém protiútoku. Ve 35. minutě našel centrem Veselouš ve vápně Pfeifera, ten sklepl balon na Nguyena, jehož střela těsně minula vzdálenější tyč. Ke konci poločasu vyrazil Doubek nejprve na roh střelu Kopice z 25m, poté z 18 metrů vyrazil rovněž na roh u vzdálenější tyče střelu T. Kotka.

V prvním poločase byli hosté domácím ještě vyrovnaným soupeřem, ve druhé půli však již domácí dominovali a především čtvrthodinka od 50. minuty rozhodla o výsledku utkání. V 51. minutě kryl Doubek střelu z trestného kopu (nařízený za jeho ruku mimo vápno, když se vyhýbal protihráči, který mu bránil v rozehrání) T. Kotka. O minutu později prošla přihrávka domácích středem hřiště na rozběhnutého M. Kotka, ten postupoval sám na branku, Doubek vyběhl a snažil se snížit střelecký úhel, ale domácí hráč ho mazácky obstřelil - 2:0. O deset minut později se uvolnil ve vápně T. Kotek a vyběhnuvšího Doubka přeloboval - 3:0. V 65. minutě nachytal Doubka, který byl příliš vysunutý z branky, opět T. Kotek a lobem ho překonal 4:0. V 68. minutě se na penaltě dostal ke střele Pfeifer, na ránu byl gólman připraven. V 83. minutě byl ve vápně faulován hostující Karel, nařízenou penaltu proměnil s přehledem V. Kořínek 4:1. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě domácí Čadek.

Branky: 10., 62. a 65. T. Kotek, 53. M. Kotek, 89. Čadek - 84. V. Kořínek. Rozhodčí: Mařatka: ŽK: 2:1. Diváků: 100. Desná: Doubek - Ngueyen (65. Karel), Kovář, Mladonický, Šindelář - Ježek, Pfeifer (77. Kopal), Mejsnar, Sekanina - Kořínek, Veselouš.

Jenišovice - FC Lomnice n. P. 2:3 (1:2)

Premiéra ve vyšší soutěži se domácím příliš nevyvedla, byť s favorizovanými hosty měli minimálně na bod. Skóre utkání otevřela v 10. minutě z pozice favorita Lomnice, když Cejnara překonal Dlouhý. Nováčkovi nabídnul snadné vyrovnání svou chybou v rozehrávce po chvíli lomnický brankář Přibyl, a Žák ji s přehledem využil. Jenomže pak Matěj Randák poslal pokutový kop vysoko nad lomnickou bránu, a to hosté potrestali Starým.

V 54. minutě byl z placu vykázán po druhém žlutém napomenutí V. Hurt a Lomničtí svou přesilovku využili k navýšení náskoku pěkným, a hlavně přesným obstřelem Cejnara. Autorem byl zkušený Gaubman, kterému míč do střelecké pozice naservíroval od lajny Císař. Jiskřičku naděje alespoň na první bod pro Jenišovice vykřesal v 84. minutě Marek Randák, který za rodinu penaltu tentokrát proměnil, ale přes veškerou snahu si už zkušení hosté zisk všech tří mistrovských bodů ohlídali.

Videosestřih z utkání Ivo Zahradnika:

Branky: 17. Žák, 84. Mar. Randák - 34. Dlouhý, 30. Starý, 76. Gaubman. Rozhodčí: Paulus. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (54. V. Hurt za 2x ŽK). Diváků: 170. Jenišovice: Cejnar - Marek, Bubák, Mat. Randák, Holeček - Žák (78. Hradecký), Vích, V. Hurt, Resl (65. Pekař) - D. Hurt, Mar. Randák.

FK Mšeno B - Horní Branná 3:0 (2:0)

Rezerva Mšena na svém trávníku v Břízkách od prvních minut byla lepší. Důležité pro domácí bylo vstřelení první branky již v 9. minutě, kdy skóre utkání otevřel zkušený Lukáš Brož. Ve 22. minutě přidal druhý domácí gól pokračovatel fotbalového rodu Novotný. Svou převahu ve hře potvrdil vstřelením třetího gólu krátce po přestávce Mätzelt.

Branky: 9. Brož, 22. Novotný, 48. Mätzelt. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 2:2. Diváků: 55. Mšeno B: Polák - Škvor, Hušek, Mätzelt, Pešat - Demín, Hartman (86. Bradel), Jiroušek, Hýř (73. Krámský) - Brož (88. Horna), Novotný (81. Šich).

Jiskra Mimoň - FC Pěnčín 1:3 (0:1)

Pěnčín odehrál první utkání v novém ročníku 1.A třídy na hřišti Mimoně. Svěřenci trenérského dua Vokála a Řezáče nastoupili do utkání velice vlažně.Domácí měli ze začátku utkání dvě velké šance, ale obě zlikvidoval výbornými zákroky gólman Pivrnec. Ve 34. minutě uklidnil Pěnčín Hušek, který prostřelil zblízka domácího gólmana 1:0. Hosté se po vstřelené brance uklidnili a druhý poločas byl jednoznačně v jejich režii.

Ve 48.minutě střílel střídající Pumrle vedle. O tři minuty později přišla nejkrásnější akce zápasu. Lang společně s Pumrlem na pravé straně založili akci a předali míč na hranici vápna výborně hrajícímu Záveskému , který z první uklidil míč s pomocí břevna do sítě 2:0. V 62.minutě zahrával přímý volný kop z 30 metrů hostující kapitán Pavel Matějček, který nádhernou střelou trefil jen pravou tyč domácích. O deset minut později Fajfr našel ve vápně Palduse a ten zvýšil na rozdíl tří branek.

Pět minut před koncem pokazil Pivrncovi čisté konto domácí kapitán Mikloda. Pěnčín zaslouženě veze od nováčka z Mimoně 3 body. Příští týden hostí Pěnčín na svém hřišti dalšího nováčka soutěže, v derby Jenišovice.

Branky: 86. Mikloda - 34. Hušek, 51. Záveský, 72. Paldus. Rozhodčí: Vydra. ŽK: 1:0, Diváků: 84. Pěnčín: Pivrnec - Lang, Heinrich, J. Matějček, Fajfr - Svoboda (46. Pumrle), Záveský, P. Matějček, Zapadlo - Paldus (73. Řezníček), Hušek (90. Ondrejčík).