Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy

15.07.2020 10:28:17 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Smržovka,Jablonecko

Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy

Dopravní policisté společně s policisty z obvodních oddělení se v uplynulých dvou dnech v rámci běžného výkonu služby opět zaměřili na kontroly v blízkosti železničních přejezdů na Jablonecku.

„Pozitivním zjištěním je ta skutečnost, že během těchto služeb nepřistihli žádného řidiče, který by přejížděl s vozidlem přes železniční přejezd v době, kdy je v provozu signalizační zařízení. Jediný, kdo se vydal přes železniční přejezd v době, kdy svítila červená světla, byl 52letý cizinec. Tohoto jednání se dopustil v prostoru železničního přejezdu ve Smržovce. Při kontrole tento muž policejní hlídce nepředložil žádný cestovní doklad. Z tohoto důvodu policisté na místo přivolali své kolegy z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

V rámci této součinnosti následně cizinec policistům cestovní doklad předložil. Provedenou kontrolou ovšem policisté zjistili, že cizinec na území České republiky od prosince roku 1999 pobývá neoprávněně. Policisté z cizinecké policie muže zajistili, zahájili správní řízení a ukončili ho vydáním rozhodnutím o správním vyhoštění, ve kterém mu byla stanovena doba na vycestování do 47 dnů od nabytí právní moci uvedeného rozhodnutí. Po provedených úkonech byl cizinec propuštěn na svobodu.

Policejní hlídky dále svoji přítomnost v blízkosti železničních přejezdů využili k tomu, že sledovaly řidiče, zda dodržují další povinnosti, které jim ukládá zákon. Zjistili tak například, že devět řidičů nepoužilo během jízdy bezpečností pás, jeden řidič za jízdy držel v ruce mobilní telefon a šest řidičů překročilo povolenou rychlost. Všechna tato přestupková jednání policisté vyřešili na místě udělením blokové pokuty.

„Na závěr opět připomínáme, že policisté i nadále budou v rámci běžného výkonu služby směřovat svoji pozornost k železničním přejezdům a samozřejmě budou kontrolovat všechny účastníky silničního provozu - nejen tedy řidiče motorových vozidel," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidiči náklaďáku se v Desné nevešla pod most hydraulická ruka
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu
Co vše dodržovat, aby prázdniny byly bezpečné
Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace