Pandemie výrazně omezila preventivní programy Městské policie

28.06.2021 11:59:12 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Pandemie výrazně omezila preventivní programy Městské policie

Když se v polovině května vrátili žáci do školních lavic, vrátily se do vyučování také preventivní přednášky. Celkem se v jabloneckých školách podařilo za krátkou dobu do konce školního roku zrealizovat v základních školách 16 přednášek, kterých se zúčastnilo 381 žáků.

„Už koncem května, nedlouho po nástupu dětí po rozvolněných protiepidemických opatřeních, absolvovali první přednášky žáci sedmých tříd," řekl Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality a vzdělávání Městské policie Jablonec nad Nisou s tím, že tematicky jsou přednášky zaměřené primárně na tabákový zákon. „Žáci druhého stupně základních škol se seznamují s povolenými návykovými látkami jako je tabák a alkohol, ale i se zákonnými omezeními a represemi, které upravují jejich prodej a užívání těchto s důrazem na věkovou hranici osmnácti let, v neposlední řadě i kompetencích a dopadech v případě porušování tabákového zákona," dodal Lejsek.

V závěru přednášky se pak hovoří také o dopravě, struktuře, úkolech a činnosti městské policie. „Děti se účastní silničního provozu jako chodci a cyklisté. Opakovaně tak probíráme povinnosti chodců v běžném provozu a na přechodech, povinnosti cyklistů v provozu včetně povinné výbavy jízdních kol a povinnosti užívat ochrannou helmu do osmnácti let," doplnil preventista.

Jakmile skončí letní prázdniny, zaměří se prevence kriminality MP na nejmenší. S medvědem Pandou Fandou začne opět navštěvovat předškoláky v mateřských školách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecké děti rozdaly více jablek než citrónů
O kyberšikaně online i naživo s Městskou policií Jablonec
Jak se bránit šikaně vysvětloval preventista jablonecké městské policie
Preventista jablonecké MP přednáší online o kyberšikaně
Ani covid-19 nezabránil přednáškám s Pandou Fandou
Jablonecké dětské dopravní hřiště je školám k dispozici
V Jablonci pořádali Cykloodpoledne s městskou policií
Děti z jabloneckých škol rozdaly řidičům víc jablek než citronů
Panda Fanda učí děti orientaci v dopravě
Preventista zaměřil přednášku o dopravě na seniory
Panda Fanda nadále pomáhá strážníkům v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace