Pokud v Jablonci překročíte rychlost, strážníkům už jen tak neujedete
27.07.2019 19:35:50 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká městská policie má zcela nový automobil vybavený radarem. Dodržování rychlosti hlídá na celém území města, ale také v katastru Maršovic. Za vůz město zaplatilo řádově půl milionu korun, cena certifikovaného radaru, který už Městská policie vlastnila, dosahuje až k jednomu milionu korun.
Nový automobil Škoda Octavia je nejen modernější, ale také rychlejší než starý vůz. Vybavený je radarem a počítačem. „Jsme s ním velmi spokojení," řekli shodně členové posádky nového vozu, Pavla Sochorová a Jan Brožek.
Městská policie v Jablonci disponuje pěticí označených vozidel včetně nového s radarem a jedním, který má odnímatelné značení. „Kromě pevného radaru v autě máme i radar ruční, který je výhodný například při měření v pěší zóně," uvedl zástupce ředitele MP Michal Švarc. Přenosný radar strážníci užili například u sportovního areálu Čelakovského v ulici U Hřiště, kde si místní stěžovali na rychlou jízdu aut projíždějících po silnici, kde se pohybuje velké množství dětí. „Rychlost je v této ulici U Hřiště omezená na 20 km za hodinu a přenosný radar zachytil hodně provinilců, kteří ji překročili," dodal Švarc.
Nový automobil je v pohybu už od středy 24. července. „Kromě Jablonce jezdíme podle smlouvy také kontrolovat rychlost do katastrálního území Maršovic, a tam se skutečně překračuje hodně a často. Zvláště přes obec Čížkovice," řekla členka posádky radarového vozu Pavla Sochorová, podle níž jsou řidiči v obci schopní jezdit i přes 100 km/hodinu. „A právě takhle rychle jedoucí vozidlo s novým autem lehce dojedeme," varovala nezodpovědné řidiče - automobilisty i motorkáře - Sochorová. Radarové zařízení na měření rychlosti musí každý rok procházet kalibrací, policisté, kteří s ním pracují, zase školením, na základě kterého získávají certifikát odbornosti.
Podle ředitele MP Romana Šípka není problém auto s radarem postavit na sjezd od Prahy, kde je možné za den nachytat velké procento hříšníků. „Naší prioritou je ale měření rychlosti u škol, obytných zón, prostě tam, kde je rychlost omezená například 30 km/hod. a její důsledná kontrola je pro bezpečnost velmi důležitá," konstatoval Šípek, ale hned dodává, že rozhodně nebudou zanedbávat ani kontrolu dodržování rychlosti u vjezdů do obce. „Pokud budou řidiči dodržovat pravidla silničního provozu, nemají se čeho obávat," uzavřel ředitel Městské policie v Jablonci nad Nisou Roman Šípek.
Související články
Cyklisté nedbají na výbavu svých kol, zjistili jablonečtí strážníci
Táborníci navštívili jablonecké strážníky
Dopravní hřiště v Jablonci má rozšířenou prázdninovou provozní dobu
Pytlačit se nevyplácí ani na jablonecké přehradě
Strážníci jezdí po Jablonci na kolech
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Historie versus moderna: o památku roku lze hlasovat na Facebooku
Další ročník soutěže Památka roku vyhlašuje Liberecký kraj. Toto prestižní ocenění uděluje již od roku 2016 vlastníkům kulturních památek, kteří je obnovili v co nejvíce původní podobě. O vítězi rozhoduje šestičlenná odborná komise. Letos navíc může hlasovat pro památku kdokoliv. Stačí si rozkliknout fotky na https://www.facebook.com/regionliberec/ a dát symbol like konkrétní památce. Ta, která jich obdrží nejvíc, vyhrává. Tři vylosovaní hlasující pak obdrží ceny. Hlasování trvá do 4. června; cena veřejnosti bude vítězné obnově kulturní památky předána společně při slavnostním ceremoniálu v září. Předchozí článek o soutěži Památka roku
Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku
Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.
Nejnovější články
Led bude v Jablonci připravený od srpna
Obrazem: Smržovka udělala důležitý krok k vysněnému postupu
V Jablonci otevřeli veřejný sprchovací box
Cyklistický okruh Famberka: výhledy na Kozákov, Bezděz i Bukovec
Snad ta slepota na Střelnici nebude pokračovat
Nejčtenější články
29.05.: Snad ta slepota na Střelnici nebude pokračovat
28.05.: Obrazem: Velké Hamry podlehly favoritovi z Liberce
31.05.: Obrazem: Smržovka udělala důležitý krok k vysněnému postupu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.