Dopravní hřiště v Jablonci má rozšířenou prázdninovou provozní dobu

12.07.2019 21:01:48 | Autor: Adéla Říhová a Jana Hajná | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Dopravní hřiště v Jablonci má rozšířenou prázdninovou provozní dobu

Aktualizováno: Novinku na prázdniny připravila jablonecká městská policie (MP) společně s DDM Vikýř. Každý čtvrtek odpoledne a každou sobotu dopoledne se Dětské dopravní hřiště v ulici Pod Skalkou otevře široké veřejnosti. Vstupné se platit nebude.

„Rozšíření provozu Dětského dopravního hřiště Jablonec nad Nisou pro veřejnost chceme o prázdninách otestovat ve zkušebním režimu, a to vždy ve čtvrtek od 15 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 16 hodin," řekl ředitel MP Roman Šípek a dodal, že podmínkou je samozřejmě příznivé počasí. Protože hřiště nemůže být otevřené bez dozoru, dohodly se organizace, jako jsou Bublina, Centrum Kašpar, Centrum Generace, Jablíčko, které běžně nabízí program pro rodiny s dětmi, že se podělí o služby na něm - otevřou a zavřou areál, pomohou radou i prakticky. Koordinátorem těchto služeb bude po dohodě s městskou policií vždy DDM Vikýř.

„Vítaní budou všichni rodiče s dětmi, případně samotné děti, na vlastních dopravních prostředcích, jako jsou koloběžka, kolo, tříkolka, šlapací autíčko, výjimku tvoří inline či jiné druhy bruslí, ty na dopravní hřiště nepatří," upřesnil Šípek s tím, že v omezené míře bude možné si nějaké z dopravních prostředků vypůjčit i na hřišti. „Všechny děti by měly mít rovněž bezpečnostní a ochranné prvky, tedy přilbu a chrániče," zdůraznil ředitel městských strážníků.

Výhodou rozšířené služby umístěné právě na dopravním hřišti je sociální zařízení i základní prostředky na ošetření drobných ran a bolístek. Protože chybí občerstvení, je třeba se vyzbrojit svačinou z domova. „Pokud bude o novou službu zájem, bude odpolední a víkendový provoz Dětského dopravního hřiště v Jablonci nad Nisou pro veřejnost pokračovat i po prázdninách. O tom však budeme včas informovat," uzavřel Roman Šípek.

Aktuální doplnění 12. 7. 2019:

„Druhý prázdninový týden se již naplno rozjíždí rozšířený provoz jabloneckého Dětského dopravního hřiště. Nad rámec standardní otvírací doby bude vždy ve čtvrtek od 15 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 16 hodin dopravní hřiště otevřeno," informuje zástupce ředitele městské policie Michal Švarc s tím, že tento rozšířený provoz bude fungovat do konce letních prázdnin.

Prázdninový provoz Dětského dopravního hřiště:
• pondělí, úterý, středa, pátek 8:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00 hodin
• čtvrtek 8:00 - 12:00 a 13:00 - 19:00 hodin
• sobota 10:00 - 16:00 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnový program ve Vikýři
Děti se učily bezpečnému chování na silnici
Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace