Pod Svatým kopečkem tři body

01.05.2011 18:32:52 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Komňackého hoši nastoupili ke svému druhému utkání v tomto týdnu na půdě soupeře, který v týdnu odvolal trenéra Nádvorníka a bojuje o holé přežití v lize.

Favorit začal zostra a už v 6. min měl hned dvě vyložené šance, Vošahlíkovo sólo domácí náhradník Rondzik vyrazil a s dorážkou si pak neporadil ani Piták. V 9. min. měl po Kovaříkově centru šanci Vošahlík, ovšem poslal míč vedle. Ve 13. se opět zaskvěl Rondzik, když reflexivně nohou zlikvidoval výborný trestný kop Pitáka. A byl to Piták kdo měl v 19.  minutě další šanci po přihrávce Jablonského, ale Rondzik mu ji házenkářským zákrokem nohama opět zlikvidoval. Urazit fotbalového Boha se nevyplácí, asi se na to jablonecké vraždění neviňátek nemohl dívat a osvítil domácího Koukala, ten se snadno uvolnil na hranici vápna a střelou na zadní tyč připomněl Valešovi, že se ještě musí hodně učit - 1:0. A náhradník v domácí bráně se zaskvěl i ve 35. minutě, kdy zlikvidoval Loučkův projektil.

O poločasové přestávce v jablonecké šatně asi pohodička nebyla, nicméně hned v 57. minutě napřáhl Loučka s dobrých 22 metrů a střelou k tyči vyrovnal. V 70. se konečně dočkal i Piták, když po Kovaříkově rohu z malého vápna poslal míč pod víko a bylo vymalováno. Domácí přidali na tlaku, žlutilo se, ale protože Příbramští byli na štíru s přihrávkou, tak nezapršelo. Komňacký střídal, postupně přišli v 71. Třešňák za Jablonského, v 77. Drsek za Vaňka a v 83. Krajčík za Pitáka. Čím dál zoufalejší domácí vyráběli jedno okno za druhým, ale ani to největší, kdy se tři jablonečtí borci řítili v brejku na dva domácí trosečníky, po přihrávce Vošahlíka Piták neproměnil a nechal opět vyniknout výborného Rondzika!

Zápasu přihlíželo zoufalých 1162 diváků, na žluté to skončilo 3:3 - za Jablonec Eliáš, Vošahlík, Kovařík, pískal Karel Hrubeš, bratr sudího Romana, co v Jablonci pískal Spartu, takové problémy jako brácha na Střelnici neměl.

Příbram - FK Baumit Jablonec 1:2 (1:0)

Branky: 31. Koukal - 57. Loučka, 70. Piták. Rozhodčí: K. Hrubeš - Chytil, Vysloužil. ŽK: Rondzik, Koukal, Wágner - Eliáš, Vošahlík, Kovařík.

Sestava FK Baumit Jablonec: Valeš - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Vošahlík, Vaněk, Loučka, Piták, Kovařík - Lafata