Plavci TJ Bižuterie jsou mistry České republiky

22.06.2022 13:58:10 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Plavci TJ Bižuterie jsou mistry České republiky

O uplynulých víkendech se uskutečnila mistrovství České republiky v plavání v jednotlivých kategoriích. Nejvíce se dařilo jabloneckým starším žákům, kteří přivezli celkem sedm medailí.

Za zmínku jistě stojí i to, že je velký úspěch se na Mistrovství České republiky vůbec dostat. Není ojedinělé, že se na jednotlivou disciplínu přihlásí přes 200 závodníků z celé republiky, ale pozvánku dostane jen 24 respektive 32 nejlepších plavců.

Starší žáci (2008, 2009)/ žákyně (2009) - České Budějovice

Z bazénu si plavci, pod vedením trenérky Kláry Klápšťové, přivezli tři tituly mistra ČR.

Dva tituly si plavci ve složení Tobias Merker, Šimon Danilevič, Šimon Fichtner a Václav Resl vyplavali ve štafetových závodech na 4x 50 metrů volný způsob a 4x 50 metrů polohový závod. Zvláště v prvně jmenovaném závodě pak deklasovali zbytek republiky rozdílem třídy (závod vyhráli o 4 vteřiny, pro představu je to cca o 10 metrů)

V jednotlivcích si nejvíce medailí do Jablonce přivezl Václav Resl, který si kromě dvou štafetových titulů, přiváží i třikrát 2. místo (100 prsa, 100 VZ, 400 PZ) a jedno třetí na 200 PZ.

Titul MČR si vyplaval Tobias Merker, který opanoval nejkratší závod na 50 VZ v čase 25,84 vt. Díky skvělému osobnímu rekordu se radoval z dosud svého největšího úspěch. V dalších závodech si Tobik vybíral trochu smůly, když dvakrát doplaval těsně pod stupni (100 M, 100 VZ) na 100 VZ byl pak 5. Šimon Danilevič, si bohužel letos další medaili do své sbírky nepřidal, ale byl ji velmi blízko. V disciplíně 200 VZ ho dělilo od bronzu 0,09 vt. Na 100 VZ a 100 Znak pak doplaval na 6. místě Šimon Fichtner byl na svých oblíbených znakařských tratích (100 Znak, 200 Znak) na 12. místěJan Janata (2009) plaval své oblíbené prsařské tratě a domů si tento medailista z MČR v klasickém lyžování přiváží 23. místa na 200 prsa a 29. na poloviční trati.

Do Českých Budějovic se kvalifikovala i jedna dívka, a to Ester Krejsová, která si pro nejlepší výsledek doplaval na 400 PZ, kde se umístila mezi nejlepší desítkou a to na 8. místě. Těsně na desítkou nejlepších, pak doplaval na své nejoblíbenější trati 200 Motýlek.

Mladší žáci (2010) - Chomutov

Na MČR odjela trojice závodník z oddílu TJ Bižuterie. Nejlepší byla Eliška Grusová, která si na prsařských tratích doplaval pro 15. (100 prsa) a 16. (200 prsa). Matouš Resl si utvořil nový osobní rekord na 100 VZ, což mu vyneslo 21. místo. Třetí do party byl Jakub Stárek, který byl bohužel za porušení pravidel na trati 200 Prsa diskvalifikován.

Mladší žáci (2011, 2012) - Mladá Boleslav, Náchod

Celkem osm plavců těchto ročníků plavalo na přeboru Čech (10letí a 11letí mají přebory bez moravských oddílu. (Ti je mají odděleně). Zde vybíráme jen nejlepší umístění našich nadějných plavců.

V mnoha disciplínách to bylo „o prsa", ale cinklo nám to pouze v jedné disciplíně. Zásluhu na tom má Klára Budínová (2011), která si vyplavala bronzovou na trati 400 VZ. Na poloviční trati pak Klára doplavala na 5. místě. Julie Šerhantová si opět doplavala pro svou oblíbenou bramborovou medaili na trati 50 VZ, na 100 prsa pak byla na 10. místě. Kousek za Julčou si pro 13. místo doplavala na trati 100 prsa Alena Klápšťová. Filip Pelouch se nejlépe umístil na 15. místě na trati 200PZ a 200prsa.Karolína Heřmánková pak byla 25. na 50 motýl.

O rok mladší plavci (2012) pak zavítali do Náchoda a bylo o nich slyšet. Sice to necinklo, ale všichni doplavali v nejlepší desítce. Jonáš Karásek 7. místo na 100 prsa, na poloviční trati byl 9., jeho kamarád (s kterým úspěšně reprezentují TJ Bižuterii v triatlonu) Jakub Starý byl 10. na 50 Znak. Emilka Krupková vyplavala pro náš oddíl nejlepší umístění na 50 prsa, kde byla 6. na 100 PZ pak přidala 8. místo.

Plavci TJ Bižuterie nominovali na nadcházející dětskou olympiádu dětí a mládeže do Olomouckého kraje celkem devět plavců. K již jmenovaným plavců ročníku 2008-2010 přibydou dorostenky Veronika Grusová a Markéta Pěničková. Kolik plavců se z této vrcholné akce vrátí do našeho bazénu s medailí?

A ještě jedno přání mají plavci. A to uskutečnění slibované výměny startovních bloků. Přeci jenom plavecký sport jde dál a bloky z roku 1987 již nejsou pro náš sport tím nejlepším. Tyto bloky budou sloužit i všem návštěvníkům plaveckého bazénu. Předseda oddílu Tomáš Janata již shání od sponzorů požadované peníze, na kterých se s vedením města domluvili.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace