Plavci jablonecké Bižuterie nejlepší v kraji

11.10.2021 14:04:22 | Autor: Tomáš Janata, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Plavci jablonecké Bižuterie nejlepší v kraji

Po covidovém půstu zaplnily minulou sobotu bazén v České Lípě plavecké naděje Liberecka, které bojovaly o medaile v přeboru Libereckého kraje v sedmi kategoriích od těch nejmladšího žactva po dospělé. Tento přebor byl přeložený z jara 2021, kdy se nekonal.

Do bazénu skočilo přes 220 závodníků z osmi oddílů kraje včetně toho jabloneckého z Bižuterie. Šedesátka plavců z Jablonce vybojovala 58 zlatých medailí, 36 stříbrných a 38 bronzových. Na nejkratší trati 50 metrů VZ byli v absolutním pořadí nejrychlejší naši plavci. Mezi ženami Zdeňka Janatová (věkem stále žákyně) a Max Prošek.

Nejúspěšnější z jabloneckých plavců byli Zdeňka Janatová (2007) - 6x zlato/6 startů, Veronika Grusová (2008) přidala 4x zlato/4 starty, Šimon Danilevič (2008) 5x zlato/ 5startů, Julie Šerhantová (2011), 4xzlato a 1x stříbro, Jan Janata (2009) 3x zlato, 1x bronz a benjamínek výpravy Vojtěch Heřmánek (2013) 3x 1.místo, 1x 2.místo.

V kategorii dospělých oddíl velmi úspěšně reprezentovala Barbora Vencálková 2x 1. místo, 3x 2. místo a 1x 3. místo, Max Prošek, který kromě již zmíněného závodu na 50VZ vyhrál i dvojnásobnou trať. Jeho oddílový kolega Matěj Volech se stal 4x přeborníkem kraje a 3x doplaval na druhém místě.

Přeborníky kraje se dále stali: Budínová Klára a Jasmína, Bílková Bára, Klápšťová Julie, Krejsová Ester, Krupková Emilka, Merker Tobias, Pastorková Lea, Pěničková Markéta, Prokopová Lucie, Resl Václav a Wimmer Vojtěch (2013).

Celkem v šesti závodech se plavci z Jablonce umístili na prvních třech místech. Všichni plavci si doplavali pro své osobní rekordy ve většině disciplín.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí plavci Liberecka více jak po roce závodili

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace