Plavci jablonecké Bižuterie nejlepší v kraji

11.10.2021 14:04:22 | Autor: Tomáš Janata, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Plavci jablonecké Bižuterie nejlepší v kraji

Po covidovém půstu zaplnily minulou sobotu bazén v České Lípě plavecké naděje Liberecka, které bojovaly o medaile v přeboru Libereckého kraje v sedmi kategoriích od těch nejmladšího žactva po dospělé. Tento přebor byl přeložený z jara 2021, kdy se nekonal.

Do bazénu skočilo přes 220 závodníků z osmi oddílů kraje včetně toho jabloneckého z Bižuterie. Šedesátka plavců z Jablonce vybojovala 58 zlatých medailí, 36 stříbrných a 38 bronzových. Na nejkratší trati 50 metrů VZ byli v absolutním pořadí nejrychlejší naši plavci. Mezi ženami Zdeňka Janatová (věkem stále žákyně) a Max Prošek.

Nejúspěšnější z jabloneckých plavců byli Zdeňka Janatová (2007) - 6x zlato/6 startů, Veronika Grusová (2008) přidala 4x zlato/4 starty, Šimon Danilevič (2008) 5x zlato/ 5startů, Julie Šerhantová (2011), 4xzlato a 1x stříbro, Jan Janata (2009) 3x zlato, 1x bronz a benjamínek výpravy Vojtěch Heřmánek (2013) 3x 1.místo, 1x 2.místo.

V kategorii dospělých oddíl velmi úspěšně reprezentovala Barbora Vencálková 2x 1. místo, 3x 2. místo a 1x 3. místo, Max Prošek, který kromě již zmíněného závodu na 50VZ vyhrál i dvojnásobnou trať. Jeho oddílový kolega Matěj Volech se stal 4x přeborníkem kraje a 3x doplaval na druhém místě.

Přeborníky kraje se dále stali: Budínová Klára a Jasmína, Bílková Bára, Klápšťová Julie, Krejsová Ester, Krupková Emilka, Merker Tobias, Pastorková Lea, Pěničková Markéta, Prokopová Lucie, Resl Václav a Wimmer Vojtěch (2013).

Celkem v šesti závodech se plavci z Jablonce umístili na prvních třech místech. Všichni plavci si doplavali pro své osobní rekordy ve většině disciplín.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí plavci Liberecka více jak po roce závodili

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace