Plavci bojovali o účast na mistrovství ČR

24.11.2017 10:34:47 | Autor: Ladislav Janata, | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Plavci bojovali o účast na mistrovství ČR

Uplynulý listopadový víkend byl termínem pro pořádání krajských přeborů plavců a přebor Liberecka uspořádal jablonecký plavecký klub Bižuterie. V přeplněném jabloneckém bazénu se ve třech půldnech na bloky postavilo více jak dvě stovky plavců ze 7 oddílů Libereckého kraje. Jablonecký plavecký oddíl Bižuterie zastupovalo 52 nadějných plavců vesměs v žákovských kategoriích.

Jablonečtí plavci využili domácího prostředí a přítomnosti rodičů i prarodičů na galerii bazénu a vedli si ze všech přítomných plaveckých klubů nejlépe. Celkový součet 52 zlatých medailí pro Bižuterii je výsledkem jak pilnosti závodníků v tréninku, tak pečlivosti i snahy všech trenérů. Krajský přebor přinesl i 30 stříbrných a 16 bronzových medailí, které vybojovali vesměs další nadějní plavci.

Mezi startujícími byli dva nejlepší plavci oddílu Bižuterie v současnosti, ale ti se předvedli jen ve vítězných štafetách. Reprezentantka Tereza Grusová, druhá v letošních tabulkách na 100 znak a Eda Trunečka, držící páté místo na 200metrů prsa. Oba se společně i úspěšně zhostili komentování závod po oba dny a jen si odskočili ke svým povinnostem ve štafetách.

V jejich šlépějích má nakročeno další talent Bižuterie (roč. 2003) Jakub Bursa, který na těchto přeborech 7 x zvítězil a byl ve 4 vítězných štafetách. Jakub již je v reprezentaci jako mladší junior a drží ve své kategorii nejlepší letošní časy např. na 400 metrů volný způsob nebo i na 400 metrů polohový závod.

Vícenásobnými mistry kraje jsou i další plavci Bižuterie z těch mladších - Ondřej Grus (2006) 6 x zlatý a 2x za štafety, Zdeňka Janatová (2007) 5x zlatá a 2x za štafety a 1x stříbrná, Veronika Grusová (2008) 4x zlatá, Šimon Danilevič (2008) 3x zlatá a 1x stříbrná, František Harakaĺ´ (2007) 3x zlatá a 2x za štafety, 2 x stříbrný, Markéta Pěničková (2008) 3 x zlatá a 1x stříbrná.

Kromě Jakuba Bursa bodovali i někteří „starší" jako 5 x zlatý Max Prošek (2003), 4 x zlatý Zdislav Duňka (2004) a 1x stříbrný. První úspěch zaznamenali i ti nejmladší v podobě zlaté medaile Julie Klápšťová (2006), Klára Lutovská (2008) a Jan Janata (2009).

Výčet medailí je jen za zlaté medaile, ale tímto zdaleka nekončí, další umístění na stupních vítězů získala řada dalších domácích závodníků a většina si vytvořila osobní rekordy.

Krajské přebory jsou jen předvojem zimních mistrovství Česka, na která se svými časy nominuje cca 20 plavců Bižuterie a ta se konají ještě v prosinci t.r. v Chomutově, Kopřivnici, Trutnově či Prostějově. První na řadě jsou 10-ti letí již 2.prosince v Chomutově kam pojedou Zdeňka Janatová a František Harakaĺ´.

Tak hodně úspěchů!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky
FK Jablonec sahal proti Lokomotivu Moskva po vítězství
Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace