Aktuality strana 3476
Podzimní slavnosti v Jablonci nad Nisou
25.09.2011 | Volný čas | Jablonec nad Nisou | foto (9)
V neděli v 17:00 starosta převzal opět vládu nad městem od muzikantů, tanečníků a kejklířů. Skončily tak jablonecké Podzimní slavnosti 2011.
Vlci promarnili čtyřgólový náskok, ale výhru v nastavení zachránili.
25.09.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
K utkání nastupovali v Benešově Jablonečtí Vlci s odhodláním získat všechny tři body, ale přestože měli po čtvrthodině náskok 4:0, jasné vedení ztratili a vše museli zachraňovat až v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v první minutě Nevyhoštěný po spolupráci se Stehnem.
| více
Výstava fotoklubu Balvan
25.09.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou | foto (12)
Výstava nejlepších fotografií fotoklubu Balvan. | více
Tři družstva atletů si vybojovala finále mistrovství ČR
25.09.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (16)
Družstva žáků a žákyň atletického oddílu LIAZ Jablonec si umístěním do první trojice na víkendovém mistrovství Čech v Hradci Králové vybojovala postup na mistrovství ČR. Tam se probojovaly i dorostenky, které se na stejných závodech v Kladně obsadily páté místo, což jim na postup stačilo. | více
Florbalisté Jablonce začali vítězně
25.09.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (16)
Florbalisté Jablonce zahájili novou sezónu ve druhé lize domácím zápasem s Turnovem. Snaha o okamžitý návrat do první ligy začala nesměle a po ztrátě vedení 2:0 to vypadalo všelijak. Jablonec ale v poslední minutě druhé třetiny strhl vedení na svou stranu. Třetí třetina musela každého diváka nadchnout. Domácí v ní přidali dalších pět branek a hosté pouze dvě. Jablonec si tak v prvním zápase připsal jednoznačnou výhru 8:4. | více
Hamry opět bezgólově remizovaly
25.09.2011 | Sport | Velké Hamry
Mužstvo Velkých Hamrů zajíždělo na svoji sedmou bitvu v A-třídě do Lomnice. Nevýrazný, spíše bojovný fotbal nenašel svého vítěze, a tak si Hamry připisují pátou remízu v soutěži. | více
Obrazem: 1. FBK Jablonec nad Nisou vs. TJ Turnov
24.09.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (42)
V sobotu 24. září 2011 se v jablonecké městské hale odehrál zápas florbalové II. ligy mužů. Domácí tým 1. FBK Jablonec nad Nisou přívítal TJ Turnov. | více
Krátké a úderné divadlo
24.09.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou
4. 10. od 20:00 Klub Na Rampě | více
Nalezeno článků: 40365, zobrazeno: 34751-34760
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen
Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Nejnovější články
Figurína bez hlavy a ledová křižovatka
Liberecký kraj podpoří činnost Nábytkové banky i v roce 2026
Řidička dostala v Roudném smyk na zasněžené vozovce
Maloskalští volejbalisté vstoupili do druhé části sezony bez ztráty bodu
Preventivní projekty Městské policie Jablonec jsou úspěšné
Nejčtenější články
17.01.: Preventivní projekty Městské policie Jablonec jsou úspěšné
17.01.: Řidička dostala v Roudném smyk na zasněžené vozovce
18.01.: Figurína bez hlavy a ledová křižovatka
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.