Pieter je starostou Desné

10.11.2010 23:12:26 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Desná v Jizerských horách

Pieter je starostou Desné

Marek Pieter se stal podle očekávání starostou Desné. Z patnácti zastupitelů pro něj hlasovalo jedenáct. Jeho soupeřkou byla Eva Směšná.

Podle Pietera při středeční volbě respektovali přání voličů a do klíčových pozic zvolili zastupitele, kteří dostali nejvíce hlasů. Místostarostou se stal Jaroslav Kořínek, ředitel divize společnosti Desko. V radě usednou bývalý místostarosta a ředitel firmy Desko Pavel Michek, Petr Šikola a Josef Želinský. Finanční výbor povede Antonín Pusztai a kontrolní Jaroslav Juřík.

Nové vedení města se bude snažit navázat na uplynulé roky, kdy patřilo k nejúspěšnějším v regionu při žádání o evropské dotace. „Snaha bude co nejvíce uspět v dotační politice a získat peníze na revitalizaci Krátké a Poštovní ulice, kde chceme navýšit počet parkovacích míst, zlepšit stav zeleně či vybudovat nové lavičky. Dalším projektem je revitalizace všech parků na území města," uvedl staronový starosta.

„Chceme také dokončit projekty, které jsme započali v bývalém volebním období. To znamená schválit strategii rozvoje města na další čtyři roky, z čehož by měly vyplynout priority. Pro mě osobně je důležité dokončení rekonstrukce základní školy a postarat se o zlepšení bytového fondu," dodal Pieter.

Pieter starostou Desné zřejmě zůstane 

Do zastupitelstva v Desné usedne devět nováčků 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace