Pěti zápasy pokračovala i I. B třída Liberecka

09.04.2013 19:08:05 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Vítězstvím nad Držkovem 3:0 se Mšenská rezerva pod vedením trenéra Koudelky dostala na první místo v tabulce I. B třídy a dosáhla již desáté výhry v řadě.

Mšeno B - Držkov 3 : 0 (1:0)

Úvodní šanci na umělce v Břízkách měl domácí Pokorný, který se hnal na branku Držkova,ale minul branku. Další šance Mšena přišla v 6. minutě, když po pravé straně unikl Novotný a jeho centr vyrazil brankář Dvořák na hranici vápna, kde napálil míč Vejprava ml. Překonal brankáře, ale jeho střelu zastavil na brankové čáře obránce Držkova. Důležitý moment přišel hned v 8. minutě, když byl faulován unikající Novotný. K rozehrání standartní situace se postavil Škvor. Jeho přetažený centr vrátil před branku Petr a Pokorný skóroval do prázdné branky - 1:0. Mšeno mělo zápas ve vlastní režii a nebýt drobných chyb v rozehrávce, tak by se hráči Držkova nedostali ani na dostřel domácí branky. Další velkou šanci zahodil ve 28. minutě Hýř, když po závaru před brankou Držkova netrefil prázdnou bránu. Hned v zápětí po centru Novotného přestřelil Petr. Obraz hry se nezměnil ani po změně stran a Mšeno zužitkovalo svoji převahu hned v 50. minutě, když míč vybojoval Vejprava st. a svou přihrávkou poslal do šance Petra a ten se nemýlil a Mšeno vedlo 2:0. Hráči Držkova se snažili z výsledkem něco udělat, ale obrana Mšena je k ničemu nepustila. V 60. minutě našel ve vápně střídající Lietava Vejpravu st. který se zatím zastřeloval a těsně minul branku. Jeho chvíle přišla v 72. minutě, když Zounek svým výkopem poslat do úniku Švorce, který mu předložil míč na hranici vápna, kde zamotal dva obránce Držkova a přesnou střelou zvýšil na konečných 3:0. Branky: 8. Pokorný, 50. Petr, 72. Vejprava st. Rozhodčí: Mareček. Diváků: 50. Mšeno B: Zounek - Škvor, Kohout,Vejprava st., Pavlata - Švorc, Hýř, Novotný, Vejprava ml. - Petr (57. O. Lietava), Pokorný. Držkov: E. Dvořák - Matzelt, J. Dvořák, Čermák, Hruška (35. Stumer)- Šebek (83.Pa. Prousek), Just, Petrtýl, Batěk - Vaníček, Pe. Prousek.

Rovensko - Velké Hamry B 1:2 (1:0)

Domácí v první části měli více bojovnosti a poločas vyzněl pro ně. První branka padla až těsně před poločasem, když Štěpnička přesně našel Novotného a domácí vedli. Hosté vyrovnali v 52. minutě, gólu zřejmě předcházel útočný faul, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře a Strnad prostřelil brankáře Vrabce. Domácí si postupně vytvořili tlak, ale své šance nedotáhli do konce. V 84. minutě přišel pro domácí trest v podobě vítězného gólu Hamrů. Krajní obránce nebyl příliš důrazný, soupeř mohl odcentrovat a Szirti hlavou mířil přesně - 1:2. Branky: 44. Novotný - 52. Strnad, 84. Szirti. Rozhodčí: Šimůnek. ŽK: 1:3. Diváků: 30. Velké Hamry B: Veselý - Urbanec, R. Kavan, Horna - D.Kavan, Szirti, Řezáč, Vít, Krejčí - Prousek, Strnad.

Železný Brod B - Rokytnice 2:2 (1:1)

Zbytečnou ztrátou dvou bodů skončil zápas brodské rezervy, která v závěru ztratila vedení. Samotný zápas měl průměrnou úroveň. Brod se ujal vedení v 17.min. po pěkné hlavičce Kuhna. Několik dalších náznaků Brod nevyužil a tak Rokytnice po snad první vážné akci v 50.min. Havlíčkem hlavou vyrovnala. Brod reagoval zvýšeným úsilím, které se rychle vyplatilo. V 57.min. byl stažen za dres ve vápně hostí Burkoň, ale rozhodčí nepochopitelně nepískal. Každopádně se míč následně dostal k Maryškovi, který byl také faulován a tak se penalta nakonec kopala. Faulovaný ji s přehledem proměnil a znovu dostal Brod do vedení. Zápas v klidu dospěl do závěrečných minut a nevypadlo to již na nějakou změnu. Rokytnice se ale vzepjala k závěrečnému náporu a v 86.min. hosté velkou šanci neproměnili. Vlažnému Brodu toto varování nebylo dostačující a v 88.min. Rokytnice po laxní obranné činnosti Brodu naprosto lehce vyrovnala. Branky: 17. Kuhn, 57. (PK) Maryško. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 1:0. Diváků: 50. Železný Brod B: Kobr - Halama (80. Hlubuček), Škaloud, Brožek, Burkoň - Pala (69. Mařík), Kuhn, Maryško, Makula - Hadač, Šefr.

Ruprechtice - Plavy 3:1 (0:0)

Fotbalisté Plavů jeli na umělku do Harcova s cílem uspět, protože měli za sebou solidní výsledky ze zimní přípravy. Nakonec ale odjely Plavy z Liberce s prázdnou. Během prvního poločasu se Ruprechtice do svého soupeře pustily naplno a vytvořily si tlak. Hosté z Plavů ale zodpovědně bránili a několikrát se vyznamenal také brankář F. Lejsek. Plavy však nezůstaly pozadu a hosty mohl poslat do vedení Sitarčík z přímého kopu. Jeho projektil ale mezi tyče nepustil domácí brankář. V poločase si hráči Plavů řekli, že chtějí vydržet bez inkasovaného gólu alespoň do šedesáté minuty, jenže toto přání zůstalo nevyslyšeno. Již v 52. minutě špatně řešila defenziva Plavů odkop do vlastní branky a prosadil se Kusebauch. O pět minut později byla obrana hostů opět nedůrazná a na rozdíl dvou branek skóroval Piršel. Aby toho nebylo málo, tak domácí přidali také třetí zásah, to se prosadil Dědič. O vítězi zápasu tak bylo rozhodnuto. Plavy na tento vývoj reagovaly několikanásobným střídáním během pár minut a hra se srovnala. Očekávané brankové hody domácích nepřišly a branky se dočkaly také Plavy. To se na střeleckou nemohoucnost hostů nemohl již koukat Rampáček a po rohovém kopu poslal míč do šibenice vlastní branky. Několik slušných šancí Plavů založil nestárnoucí Tomíček, ale když už chtěl centrovat do vápna, tak se v něm pohybovali jen hráči Ruprechtic. Plavy tak odjely z Liberce bez bodu s porážkou 3:1. Branky: 52. Kusebauch, 57. Piršel, 63. Dědič - 75. vlastní Rampáček. Rozhodčí: Havel, ŽK: 0:1. Diváků: 20. Plavy: F. Lejsek - Kouřil, Černý, Votoček (65. Škoda), Korotvička - Jón (67. Balatka), M. Lejsek (71. Tomíček), Šimerda, Rimský - Sitarčík, L. Lejsek.

Jenišovice - Zásada 3 : 3 (2:0)

Oba soupeři v derby Jablonecka se o body rozdělili a průběh zápasu byl také vyrovnaný. V prvním poločase byli lepší domácí, ale ve druhé části přenechali iniciativu hostům, kteří vyrovnali dokonce v poslední minutě zápasu. Branky: 12. Bernard, 14. a 55. Hradecký - . Mich. Kopal, 85. Srbek, 90. Šebesta. Rozhodčí: Čuřík. ŽK: 2:2. Diváků: 50. Jenišovice: Sucharda - Pekař, Šimek, Bubák, Svoboda - Fiala, Bertnard, Kalousek, Vích - Prkno, Hradecký. Zásada: Mil. Kopal - Kubát, Rožeň, Knappe, Čurda - Mich. Kopal, Bělina (76. Šebesta), Čech, P.Blažek - Štryncl (85. Lhota), Srbek.