Pět gólů Mšena v Košťálově potvrdilo záchranu v krajském přeboru

13.06.2016 21:22:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Jablonec nad Nisou,Železný Brod

Posledním kolem byl o víkendu zakončen krajský fotbalový přebor. Zatímco Velké Hamry v Bozkově potvrdily pěknou bronzovou příčku, tak Železný Brod v souboji o čest vyhrál na trávníku předposledních Hejnic. Přímo ohrožené sestupem ještě bylo Mšeno, v Košťálově mu stačila remíza, ale v divokém utkání nakonec jablonečtí hráči vybojovali výhru 5:4, a definitivně tak potvrdili svou záchranu.

Bozkov - Velké Hamry 3:4 (2:2)

Bozkovští chtěli naplno bodovat a potvrdit tak svoji zlepšenou formu, ale třetí Velké hamry byly pro ně těžkým soupeřem. První vážnější šanci měli domácí, kdy v 9. minutě trefili tyčku, a následnou dorážku si Havel nezpracoval. A první gól přišel taktéž ze strany domácích. V 15. minutě kopal Tuma přímý kop ze za půlky od středového kruhu a jeho „dělovka" přeletěla brankáře hostí - 1:0. Vedení Bozkovským ale vydrželo jen 4. minuty, kdy se od rohu velkého vápna trefil z přímého kopu Barcuch a srovnal na 1:1. Ve 21. minutě mohl z přímého kopu navýšit Makula, jenže trefil pouze rameno protihráče. Ve 28. minutě se hosté ujali vedení po gólu Hlubučka, který dostal krásnou přihrávku přímo před branku a přesně ji zakončil. Domácí ale nepolevovali a neustále na branku Hamrů dotírali. A jejich snaha nepřišla nazmar, neboť ve 45. minutě přišlo opět vyrovnání po přímém kopu Makuly, jehož ránu tečoval do branky Prousek.

Začátek druhého poločasu byl z obou stran opatrnější, nikdo nechtěl udělat chybu a nabídnout soupeři vedení. V 57. minutě měl dobrou pozici ke střele Havel, ale nezpracoval tak jak chtěl a s jeho mírným odkopem neměl brankář žádnou práci. Hra byla opět vyrovnaná a čekalo se jen na to, kdo první zvrátí vedení na svoji stranu. Další šanci měli domácí v 69. minutě po autovém vhazování, kdy střílel Vrchovský, ale brankář vyrazil nad bránu. Velké Hamry poslal do vedení až v 76. minutě Hlubuček střelou z hranice malého vápna. Naštěstí pro domácí se sami hosté za dvě minuty o vedení připravili, když Matocha chtěl odkopnout míč z velkého vápna a trefil rovnou prázdnou branku. V 82. minutě po rohovém kopu krásně pálil z voleje Musil, ale gólman chytil. Schylovalo se ke konci a vypadalo to, že se hráči rozejdou smírně. Bohužel ale v 84. minutě strhli hosté vítězství na svoji stranu, kdy po odkopu Zemánka a po dvou přihrávkách hostů běžel sám na branku Hlubuček a připsal si tak hattrick. Bozkovští se ještě snažili alespoň o remízu, ale i přes tříminutové nastavení se jim to nepovedlo a tři body si odvezly Velké Hamry.

Branky: 15. Tuma, 45. Prousek, 78. vlastní (Matocha) - 19. Barcuch, 28., 76. a 86. Hlubuček. Rozhodčí: Ujka - Paulus, Miklovič, ŽK: 2:3. Diváků: 80. Bozkov: Zemánek - Musil, Bém, Tuma, Vrchovský (71. Červený), Havel (81. Aster), Plátek, Lakatoš, Liďák, Prousek (90. Nesvadba), Makula. Velké Hamry: Štětkář - Matocha, Jiřikovský, Barcuch, Mätzelt (79. Prousek), Bistiak, Linka, Kováčik (66. Ferenc), Mihálik (90. Říha), Dorničák, Hlubuček.

Košťálov - Mšeno 4:5 (2:2)

Krajský fotbalový přebor, utkání Košťálov - Mšeno<br />Autor: Zdeněk Matura Ve 3. minutě domácí Sádek technickou střelou nastřelil tyč. V 8. minutě se zcela volný ve vápně zjevil Piry, ale jeho pokus gólman konečky prstů vyrazil. Ve 12. minutě se hosté se ujali vedení, domácí obrana zaspala a toho využil Svoboda.  V 17. hosté zvýšili na 0:2, balon za obranu šel na Svobodu, u míče byl sice dřív brankář Věrný, ale pouze ho nastřelil do hráče, a ten jej uklidil do sítě. Ve 33. minutě si centr Janaty do vápna našel Cerman a hlavou snížil na 1:2. Ve 39. minutě mířil dlouhý aut do vápna na Piryho, který orazítkoval břevno. Ve 44. domácí přece jen vyrovnali na 2:2, když Cerman ustál souboj ve vápně a prostřelil gólmana.

V 52. minutě Cerman vyhrál hlavu ve vápně na Janatu, ten byl u míče dřív než brankář a obloučkem ho přehodil - 3:2. V 54. následoval rychlý brejk domácích, dlouhý centr Janaty na zadní tyč, kde byl Sádek. Balon ještě předložil Klazarovi, ovšem ten se šancí naložil trestuhodně. V 61. minutě byl v šanci Klaban, ale gólman jeho střelu vyrazil na roh. V 66. minutě hosté z ojedinělé šance vyrovnali, když se po závaru ve vápně se trefil Matoušek. V 70. se v šanci ocitl hostující Hartman, ale těsně minul. V 77. minutě si po závaru ve vápně míč našel Filip a upravil na 3:4. V 80. minutě šel dlouhý centr do vápna na zadní tyč, kde byl Stehlík, ten míč sklepnul na Cermana, a ten zkompletoval hattrick na 4:4. V 90. minutě domácí hráli vabank, zahrávali rohový kop, na který šel i brankář Věrný. Obrana Mšena ho odvrátila, Hartman postupoval zcela sám na prázdnou branku, a rozhodl utkání gólem na 4:5.

Branky: 33., 44. a 81. Cerman, 52. K. Janata - 12. a 17. Svoboda, 66. Matoušek, 77. Filip, 93. Hartman. Rozhodčí: Nádeník - Horáček, Vrtal, ŽK: 3:6. Diváků: 80. Košťálov: Věrný - Kosina, Klazar, Poledník, Piry - Grafek, Klaban (69. Holovič), Cerman, Houžvička (77. Stehlík) - Sádek, K. Janata. Mšeno: Balatka - Daniel, Macháček, Pešat (61. Hartman), Samko (84. Čech), Jiroušek, Svoboda, Matoušek, Moravec, Mrklas, Filip. Fotogalerie z utkání na Našem Pojizeří

Hejnice - Železný Brod 2:3 (1:1)

Hosté sice měli před zápasem jistotu záchrany, ale sezonu určitě nechtěli zakončit darováním bodů předposlednímu celku. Domácí se ujali vedení Sirůčkem, ale ještě do poločasu srovnal za Brod Holeček. V úvodu druhého poločasu se pěkně trefil Grebeníček a hosté vedli 1:2. V 81. minutě zvyšoval na 1:3 Aubrecht a poté už jen domácí Neuman upravil na konečných 2:3.

Branky: 7. Sirůček, 88. Neumann - 34. Holeček, 50. Grebeníček, 81. Aubrecht. Rozhodčí: Bahník - Nešněra. Zlatník, ŽK: 3:3. Diváků: 85. Železný Brod: Kopal - Grebeníček, Podstavek (62. Král), Maryško, Holeček, Močkovský, Šimek, T. Kotlár, Kysela (74. Javůrek), Aubrecht, M. Kotlár (57. Makula).