Perle pro Marušku na Jablonecké Perli

24.08.2023 22:08:37 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Perle pro Marušku na Jablonecké Perli

V sobotu 26. srpna vypukne na jabloneckém Horním náměstí nový festival moderní gastronomie s nabídkou kvalitní muziky i prodejní prezentace skla a bižuterie Jablonecká Perle. Jeho součástí bude také charitativní sbírka Perle pro Marušku. Nadace Preciosa, která sbírku pořádá, bude součástí stánku Preciosa Ornela.

„Společně s organizátory Jablonecké Perle jsme se v Nadaci Preciosa rozhodli podpořit Marušku z Jablonce. Budeme prodávat naše charitativní předměty a výtěžek z prodeje půjde na její léčbu," řekla Lenka Šimková z Nadace Preciosa. Sbírka začne společně s festivalem v sobotu 26. 8. v 10 hodin na Horním náměstí.

Marii K. byla před třemi lety diagnostikována rakovina tlustého střeva. Navzdory operaci a následné léčbě rakovina metastázovala, a tak sotva čtyřicetiletá maminka dvou malých dětí nyní čelí nepříznivé prognóze. „Maruška se však odmítá vzdát a hledá cesty, jak svůj život prodloužit. Veřejná sbírka ji umožní pokračovat v podpůrných terapiích, které nehradí pojišťovna," vysvětlila Šimková.

Možná jste se již setkali s Mariiným blogem Tančím o život, kde se dělí o své pocity, zkušenosti a naděje v této náročné cestě. Její síla a odhodlání jsou inspirací pro všechny. „Píši o tom, jak zůstat naživu i se smrtelnou diagnózou. Píši o tom, jak to nevzdávat a věřit," uvádí svůj blok Marie K.

A jak je možné Marii podpořit? Způsobů je hned několik, říká Lenka Šimková z Nadace Preciosa: „Přijďte na akci Jablonecká Perle a vstupným přispějte dobrovolně. Navštivte stánek Nadace Preciosa a podpořte Marušku nákupem charitativních předmětů. Zúčastněte se tomboly o skvělé ceny tím, že si na ni zakoupíte lístky. Nebo přispějte přes QR kód do veřejné sbírky či zašlete příspěvek na sbírkový účet Nadace Preciosa: 115-1546940277/0100, do zprávy pro příjemce napište Perle pro Marušku."

Pele a chrabrý rytíř

Festival Jablonecké Perle kromě bohatého programu na venkovních podiích, prodeje bižuterie, skla a rozsáhlé gastro nabídky zve také na přednášky. Jedna z nich je o Rüdigerovi von Bechelaren, klíčovém hrdinovi nejslavnějšího středověkého německého eposu - Písně o Nibelunzích, jehož socha stála v letech 1932-1945 uprostřed Kašny Nibelungů u kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí a shlížela na město. O soše i rytíři bude od 15 hodin v přízemí fary kostela na Honím náměstí mluvit Borek Tichý.

Uzavřené Horní náměstí

Festival bude znamenat trochu nepříjemností pro automobilisty. Parkoviště na Horním náměstí bude od pátečního (25. 8.) poledne do poledne nedělního (27. 8.) uzavřené. Parkovacího zálivu před letním kinem se uzavírka nedotkne. Organizátoři festivalu děkují veřejnosti za pochopení i za to, že ti, kdo na náměstí parkují dlouhodobě, své vozy na poslední srpnový víkend přeparkují.

Kompletní program:

• Malé pódium:
10:00 zahájení
10:15 Čáry kluk - kouzelník
11:00 Ruda Hancvencl: Malý, hubený a jednooký - loutkové divadlo
12:00 Divadlo Rolnička: Barevná "strašidelná" pohádka - loutkové divadlo
14:00 Čáry kluk - kouzelník

• Velké pódium:
13:00 Gerald Clark (JAR)
14:20 Doladíme
15:30 Superhero Killers
17:00 Sebastian
18:30 Wild Flame (UK/PL)
19:40 Ruda Hancvencl - písničky z Jablonce
20:30 Mydy

• Varhanní koncerty v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova:
10:30, 12:30 a 14:00

• Přednášky na faře na Horním náměstí:
10:00 Kateřina Hrušková: Perle kam se podíváš
15:00 Borek Tichý: Ctnostný rytíř Rüdiger vyhnancem z Jablonce

• Letní kino
22:00 Skleněný pokoj - film / drama

 

 

 

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká perle aneb to nejlepší z Jablonce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace