Pěnčín sice zvítězil, ale postup přenechá jiným

18.06.2014 18:12:14 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Poslední kolo I. B třídy přineslo hned několik zajímavých výsledků. Sestupující Lučany v osmi hráčích schytaly kupříkladu těžký debakl v Rokytnici. Další sestupující Kokonín nebodoval ani v posledním utkání a vítěz soutěže Pěnčín navíc překvapil a postupu se pro příští sezonu vzdal.

Ruprechtice - Zásada 2:1 (1:1)

Zásada po odpískání hlavního rozhodčího Havla byla ještě myšlenkami v šatně a toho využil domácí Rampáček na 1:0. Vyrovnání přišlo po povedeném úniku hostů, když jej domácí obrana zastavila pouze za cenu penalty. Tu s přehledem proměnil Lupa. O vítězi rozhodl až závěr zápasu, kdy Rdomácí dokázali vstřelit rozdílovou branku na 2:1. Zásadští nakonec mohli ještě srovnat, ale branku domácích překopli.

Branky: 1. Rampáček, 76. Hošic - 23. Lupa (PK). Rozhodčí: Havel. ŽK: 1:2. Diváků: 30. Zásada: Kopal Mil. - Beneš, Lupa, Šíma, Čurda - Szatmari (83. Neumann), Čech, Honzák, Potůček (46. Kubát) - Vávra, Nezavdal (65. Lhota).

Hodkovice - Velké Hamry B 4:1 (0:0)

První poločas branku nepřinesl a nepřinesl ani mnoho vzrušení. Druhá půle už byla na góly plodnější. Do vedení se dostali v 52. minutě domácí trefou Pavlíka. Hodkovický Bouška se po 9 minutách chytal za hlavu po vlastním gólu, ale to byla jediná radost Hamrů. Hodkovice potom nahodily vyšší otáčky a hosty smetly dalšími třemi brankami.

Branky: 52. Pavlík, 62. Redaj, 66. vl., 70. Bolard - 61. vl.. Rozhodčí: Hamada, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Hodkovice: Kvapil - Škopan, Bouška, Jar. Vojtíšek (65. Růta), Řepka - Bendák, Pavlík, Dostrašil, Matějka - Redaj (80. Kovář), Bolard. V. Hamry: Průcha Daniel - Tesár, Morávek, Vít (82. Morávek), Provazník, Kobr, Zajíček, Prousek st., Pavelka, Veselý, Prousek ml.

Železný Brod B - Jenišovice 2:0 (1:0)

Poslední zápas brodské rezervy byl zápasem staronové posily Linky. Navrátilec z Nového Zélandu byl totiž jediným úspěšným střelcem zápasu. První zářez si zapsal v 17. minutě a přidat mohl další dva góly. Jeho pokusy ovšem zlikvidoval gólman Sucharda. Největší šance Jenišovic skončila na břevně, a tak Brod v poločase vedl pouze o jednu branku. Začátky poločasu svědčily Linkovi. Ten v 54. minutě zvýšil na 2:0. Po této trefě se zápas víceméně dohrával, za zmínku stojí vyloučení hostujícího Pekaře po dvou žlutých kartách.

Branky: 17., 54. Linka. Rozhodčí: Macháček. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (73. Pekař). Diváků: 62. Železný Brod: Šverma - Halama, Berka, Král, Vozka - Picek (60. Pala), Hadač, Havlíček, Makula (68. Drobný) - Linka, Šefr (46. Hloušek). Jenišovice: Sucharda - Pekař, Prkno, Šimek (76. Bubák), Svoboda - Hradecký, Kalousek, Fiala, Resl - Vavřich, Skalický (51. Gombár).

Kokonín - Plavy 2:4 (1:3)

Domácí rozlučka s I. B třídou nevyšla Kokonínu, který hostil Plavy. Hosté byli od úvodního hvizdu aktivnější. Domácí obrana měla co dělat a už v 5. minutě tahal Kumstát míč ze sítě po vlastenci. Do dvoubrankového vedení šly Plavy ve 20. minutě po trefě Čermáka. Domácí korigovali skóre Mrklasem o pět minut později. Z penalty zvyšoval opět na rozdíl dvou branek plavský Vokál - 1:3. Po změně stran měli domácí světlejší moment v 65. minutě. To si totiž proklestil cestu až do pokutového území Mokráň a snížil na 2:3. Radost domácích netrvala ani pět minut. Hostující Balatka dal totiž další branku do sítě Kokonína a upravil na konečných 2:4.

Branky: 25. Mrklas, 65. Mokráň - 5. vl., 20. Čermák, 35. Vokál (PK), 68. Balatka. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 0:1. Diváků: 50. Kokonín: Kumstát - Malý (Chuchla), Chroustovský, Šilhán J., Štichauer - Doubek, Mokráň, Mrklas, Jabálek (Maixner) - Winkler (Šourek), Šilhán M. Plavy: Žanta - Jelínek, Černý, Vondra, Korotvička, Jón, Balatka, Šimerda, Lejsek, Vokál, Čermák (40. Tomíček).

Držkov - Rovensko 0:5 (0:3)

Domácí Držkov v posledním letošním ročníku nedokázal vzdorovat Rovensku. Navíc do své sestavy zařadil hned dvojici nadějných dorostenců. Rovensko vsítilo během 90 minut do branky domácích pět gólů a potvrdilo svou zkušenost. Zápas samotný ovšem přinesl pohledný fotbal a pohodový závěr sezony.

Branky: 17., 38. Koudelka, 10. D. Malý, 22. Vítek, 46. Procházka. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Držkov: Bouda - Šimek, Dvořák J., Machula V. - Batěk, Vágner, Ševčík, Štěpán, Marousek V. - Marousek T., Paldus V.

Rokytnice - Lučany 13:0 (8:0)

Vzhledem k tomu, že v posledním zápase letošního ročníku musel hostující trenér postrádat hned několik z tradičních opor týmu, jeli Lučanští do Rokytnice nakonec v osmi lidech. I tento fakt ospravedlňuje těžký debakl, kdy si z hřiště Rokytnice odvezli třináctigólový nášup.

Branky: Chlup 3, Zahradník 2, Pičman 2, Málek 2, Kuřina, Havlíček, Škoda, Štěpánek. Rozhodčí: Linhart. Diváků: 50. Lučany: Sobotík - Patočka, Svozil, Tesař, Neprasil, Nič, Vokatý, Hillebrand.

Krásná Studánka - Pěnčín 4:1 (1:1)

Lépe do zápasu vstoupil Pěnčín, který po pěti minutách hry vstřelil úvodní branku. Brzká branka ovšem domácím vítr z plachet nevzala a postupem času si budovali herní převahu. Vyrovnání přišlo těsně před poločasem. Ve 36. minutě se trefil do sítě Pěnčína Faksa. Po změně stran to vypadalo dlouho na dělbu bodů, ale Studánka předvedla drtivý finiš a v poslední desetiminutovce vstřelila tři branky.

Branky: 80. a 85. Lang, 36. T. Faksa, 89. Pova - 5. Bukvic. Rozhodčí: Klimt. ŽK: 4:2, ČK: 0:1 (66. Balásek). Diváků: 60. Pěnčín: Matějček I. - Pleštil, Balásek, Hušek, Matúška (46. Mastník) - Ráček, Záveský, Lang, Šikola (65. Matějček J.) - Zapadlo, Bukvic (88. Čížek).