Pěnčín si rekordní výhrou potvrdil prvenství

14.10.2016 14:10:29 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Fotbalisté Pěnčína vedou východní skupiny fotbalové I.B třídy, což potvrdili výhrou 11:1 v Libštátě. Své postavení postupem do předních linií si vybojovaly týmy Lučan a Albrechtic svými výhrami na hřištích soupeřů. Ve skupině západ si Jenišovice upevnily vedoucí postavení v tabulce a mšenské béčko je stále v popředí tabulky, což potvrdilo domácí výhrou nad libereckým Pěnčínem.

Smržovka - Lučany 2:3 (0:1)

Na se zájmem sledované derby se hosté sešli poprvé kompletní a byli odhodláni o úspěch bojovat. Od úvodního hvizdu do patnácté minuty byli domácí více ve hře, hosté se soustředili na kvalitní defenzívu. Poté začali brát taktovku zápasu do svých rukou hosté a ve 22. minutě byli odměněni krásným gólem P. Bukvice. Hra pokračovala vyrovnaně. Domácí do konce prvního poločasu hrozili ze standardních situací, kdy Lučany několikrát podržel svými zákroky gólman Spanilý a ve střehu hrající obrana.

Druhý poločas začali aktivně hosté a kontrolovali vývoj utkání. V 72. minutě hlavičkoval Hušek do tyče domácí brány. Hosté následně rozehráli, ale chybou stopera v téže minutě, obdrželi vyrovnávací gól Suchardou. Než se domácí doradovali, tak v 74. minutě krásně zakončil akci na jeden dotek a centr od Pavelky Purm a v 80 minutě po ukázkové práci Petra Kořínka a jeho „české uličky" zvýšil Pavelka na 3:1. Poté proti Lučanům pan rozhodčí odpískal spornou penaltu, a domácí Hrabánek snížil na 3:2. Poslední minuty už na výsledku nic nezměnily a hosté si tak odvezli tři body. Stínem vypjatého utkání bylo ve 43. minutě zranění lučanského Bukvice, který po srážce s domácím brankářem má zlomený kotník a samozřejmě sádru.

Branky: 87. Hrabánek z penalty, 72. Sucharda - 22. Bukvic, 74. Purm, 80. Pavelka. Rozhodčí: Řeháček - Linhart, Malena. ŽK: 1:4. Diváků: 120. Smržovka: Mička (85. Červenka) - Šich, Sucharda, Vokuš, Frydrych - A. Brož, Klaus, L. Brož,Tolvaj (56. Harbánek) - Štěpánek, L. Kedroň (75. Weilguny). Lučany: Spanilý - Vaněček, Berndt, Hušek, Svozil - Maňák, Koudelka, Bukvic (43. Kořínek), Pavelka (92. Patočka) - Procházka (70. Nesvadba), Purm.

Plavy - Harrachov 4:2 (4:1)

Domácí nastoupili do utkání s odhodláním protrhnout nelichotivou sérii v této sezóně doma bez vítězství. Bohužel jim chyběl klíčový hráč Lupa, který pro zranění nemohl nastoupit. Ale ani soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě (vyloučení, zranění a jiné absence). Kromě toho domácím pomohli hosté k úspěchu v tomto utkání s přivezenou taktikou od první minuty kritizovat výkony rozhodčích úplně za vše, co se na hřišti odehrálo.

Do zápasu vstoupili Plavští velmi razantně. Již v 1. minutě se dostal za obranu hostí Kohoutek a s přispěním hostujícího Kobra (zřejmě si ještě nasazoval zapomenuté chrániče), a Plavy šly do vedení. Další pohroma pro hosty přišla v 5. minutě. Po nepovedeném odkopu Jelínka z našeho vápna se míč přes střed hřiště dokutálel až k zapomenutému Kohoutkovi, kterého však Uhlíř vychytal. K odraženému míči se dostal Toman, hosté se věnovali diskusi s rozhodčím o údajném ofsajdu a Toman se z 20 metrů nemýlil. Pak přišla slabší pětiminutovka domácího mužstva, kdy se nakupilo několik chyb po sobě, Korotvička hasil požár na vápně za cenu faulu a Medal nedal z trestného kopu ve 12. minutě Škaloudovi v bráně šanci. Dvougólový náskok si Plavy vzaly zpět ve 20. minutě, kdy po vyhrané hlavě Plným šel na bránu hostí sám Sitarčík a chladnokrevně zakončil. Skóre prvního poločasu uzavřel opět Sitarčík ve 45. minutě z pokutového kopu „ala Panenka", jemuž předcházel vyhraný souboj ve vápně Davidem Plným proti vyběhnutému brankáři hostí, který byl u míče později než domácí hráč a došlo ke kontaktu, který rozhodčí posoudil jako faul.

Druhý poločas začal o poznání klidněji a hosté si zřejmě v šatně uvědomili, že neustálým řečněním si moc nepomohou. Výsledkem byl druhý gól v brance domácích ve 49. minutě po chybě Jóna, kdy úspěšným střelcem byl Rieger. Hosté pomalu přebírali inciativu na hřišti a domácí se nemohli dostat do rytmu z prvního poločasu. Vázla mezihra a souhra obrany se zálohou občas pěkně zaskřípala. Naštěstí v celém zápase podržel domácí svými zákroky brankář Škaloud. Ale i domácí si vytvořili ještě několik šancí, ale nedotáhli je do úspěšného konce. S přibývajícími minutami a s ohledem na nepříznivý stav se opět začala snášet kritika na rozhodčí ze strany hostů (hráčů i z lavičky), jejímž vyvrcholením bylo nesportovní chování hráče Kroupy po skončení zápasu, kdy obdržel červenou kartu. V sestavě Plavů je nutné vyzdvihnout výkon zejména Davida Plného, který kromě dvou asistencí podal velmi dobrý výkon na postu středního záložníka.

Branky: 1. Kohoutek, 5. Toman, 23. a 45.(PK) Sitarčík - 12. Medal, 49. Rieger. Rozhodčí: Mařatka. ČK: Kroupa. Diváků: 80. Plavy: Škaloud - J .Černý, Korotvička, Jelínek, Jón - M. Lejsek (72. Rimský), Plný, L. Lejsek, Toman (88. L.Černý) - Sitarčík, Kohoutek (76. Čermák). Harrachov: Uhlíř - Kroupa, Kobr (79. P. David), Barbořák, Rieger - Bergmann, Medal, Vašíček (41. Jiroutek), Mostafa Hany - M. David, Kyncl.

Fotbalová I.B třída východ, utkání Jablonec n. J. - Albrechtice<br />Autor: Zdeněk Matura

Jablonec n.J. - Albrechtice 4:5 (1:3 )

Mužstvo Albrechtic poprvé zavítalo na hřiště Jablonce n. J. které doma ještě neprohrálo. Naopak mužstvo Albrechtic hraje na hřištích soupeře velmi dobře. Začátek začal pro hosty dobře když v 7. minutě po sólové akci zakončil pěknou brankou Koldovský. Ve 26. minutě po centru Vávry zvýšil skóre Bělohlávek. Po pěti minutách přišla další pěkná akce Albrechtic, kdy po přesné přihrávce navýšil opět Bělohlávek na 3:0 pro hosty. Před koncem poločasu se také dočkali domácí, kdy po pěkné akci snížil Hrbek.

Do druhé půle šli hosté s náskokem dvou branek, ale v 54. minutě to byli opět domácí, kteří Havlíčkem snížili na rozdíl jediné branky. Ale hned na to v 56. minutě se nejlépe orientoval Hradecký a hosté bylo opět ve dvoubrankovém vedení - 2:4. V 78. minutě to byli opět hosté kdo udeřil. Po pěkné akci Sedlák, Štěpnička druhý jmenovaný navýšil skóre na 5:2 pro hosty. Hosté si asi mysleli, že mají dostatečný náskok 10.minut před koncem a najednou začali dělat chyby jak v obraně, tak rozehrávaní míče, což domácí pochopili, v 81. minutě to byl opět Havlíček a v 86. minutě Vrána, kteří trestali chyby hostů a snížili na rozdíl jediné branky. Utkání bylo ke konci dost tvrdé na obou stranách, což hlavní rozhodčí oceňoval žlutými kartami. Poděkování si zaslouží brankář hostů Stracke, který několik nebezpečných akcí domácích s přehledem vyřešil. Nakonec byly Albrechtice rády za tři body ze hřiště soupeře.

Branky: 54.a 81. Havlíček, 40. Hrbek, 86. Vrána - 26. a 32. Bělohlávek, 7. Koldovský, 78. Štěpnička, 56. Hradecký. Rozhodčí: Špáta. ŽK: 5:3. Diváků 100. Albrechtice: Stracke - Honzák, Koldovský, Vávra, Pecháček (88. Sedlák J.) - Štěpnička, Sedlák M., Svoboda, Pipek - Hradecký (90. Sedlák M. st.), Bělohlávek. Fotogalerie z utkání

Kokonín - Horní Branná 3:7 (0:5)

Hostům se perfektně povedl první poločas, po kterém díky hattricku Kubelky a dalším brankám Fiedlera a Dušana Paulů vedli už 0:5! Ostře zahájili Hornobranští i druhou část a navýšili po dalších gólech Kubelky a Davida Paulů svůj náskok až na 0:7. Teprve poté polevili a dovolili domácím snížit, a to nakonec třemi góly na konečných 3:7.

Branky: 55. Šilhán, 82. Šourek, 88. Chuchla z penalty - 13. Fiedler, 18., 32., 39. a 52. Kubelka, 42. Dušan Paulů, 54. David Paulů. Rozhodčí: Bukvička - Dytrt, Maruška, ŽK: 4:0. Diváků: 100. Kokonín: Lhota - Chuchla, Hlubuček, Brož (70. Šourek), Staněk - Pala, Kalous, M. Šilhán, Winkler (60. Sýkora) - J. Šilhán, Maixner.

Libštát - Pěnčín 1:11 (1:5)

Libštát dostal podruhé hodně branek, ale tentokrát to v domácím utkání bolelo ještě víc! Hned pět branek v řadě za sebou vsítil od 4. do 36. minuty pěnčínský Roman Hušek. Teprve poté dovolil skórovat i někomu jinému, a tím byl domácí kapitán Michal Patka, který z nařízené penalty ve 43. minutě snížil na 1:5. Hosté byli ale hodně při chuti i ve druhém poločase a své vedení navýšili ještě o šest gólů na konečných 1:11! Zásluhu na tom mělo jistě i vyloučení domácího Koldovského v 77. minutě za hraní rukou, při kterém zabránil gólu, z následné penalty dosáhl šesté branky v zápase Hušek.

Branky: 43. Patka z penalty - 4., 17., 25., 29., 36. a 77.(PK) Hušek , 49. Nemyrovskyy, 81. Ferenc, 84. Pumrle, 87. Záveský, 88. Barcuch. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 0:1, ČK: 1:0 (77. Koldovský). Diváků: 70. Pěnčín: I. Matějček - Hušek, J. Matějček (67. Čížek), Ferenc, Lang - Pumrle, Záveský, Nemyrovskyy, Balásek - Pszyk, Barcuch.

Držkov - Roztoky 1:1 (1:1)

Z Držkova si Roztoky odvezly cenný bod. Ve 12. minutě Roztoky zaváhaly a nepohlídaly si centr za obranu, kam naběhl domácí Stoličný a podél vyběhnuvšího brankáře Grofa dostal domácí do vedení. V 17. minutě ještě jednou zahrozil Držkov. Po uvolnění na levé straně následovala přihrávka před branku a střela z 12 metrů těsně vedle tyče Grofovy branky. Potom již Roztoky do konce poločasu Držkov do další šance nepustily. Ve 45. minutě se Roztoky konečně dočkaly. Illner rozehrál rohový kop, ve skrumáži se míč odrazil a dobře postavený Baytalon prostřelil všechno, co mu stálo v cestě - 1:1.

V úvodu druhého poločasu první zahrozily Roztoky. V 50. minutě Kupkár zahrál roh, Baytalon hlavou přiťukl na Horniga, ale jeho gólová hlavička šla těsně vedle tyče. Potom se dvakrát dostali ke slovu domácí, ale branku z úhlu netrefili. V 61. minutě se blýskl roztocký brankář Grof, který Vágnerovu bombu z vápna vytáhl na roh. Od té chvíle se domácí nastěhovali na polovinu Roztok a snažili se gólově prosadit. Roztoky však dobře bránily a snažily se využít každou příležitost k rychlému protiútoku. Ani jedno mužstvo si již vážnější gólovou příležitost nevytvořilo, i když domácí k tomu na konci utkání měli blíže.

Branky: 12. Stoličný - 45. Baytalon. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 1:1. Diváků: 20. Držkov: Zelenka - E. Dvořák, Pavlata, Holeček, Batěk - Vágner, Stoličný, Och, Vokáček - Čermák, Mrkvička (34. Marousek)

Dohrávka:

Plavy - Držkov 3:1 (1:0)

V dohrávce chtěli domácí potvrdit posunutí v tabulce směrem vzhůru. To jim hosté usnadnili zvláště na začátku utkání, kdy prakticky bez rozvičení se vrhli do zápasu. I absence několika hráčů hostujícího celku byla znát.

První skulinku v obraně hostí našel Sitarčík v 7. minutě, kdy chladnokrevně po průniku středem obrany nedal Zelenkovi v brance šanci. Hrstka fanoušků očekávala, že tento rychlý gól domácí hráče uklidní a nakopne je k dalším pohledným akcím. Ale opak byl pravdou. Za zmínku stál pouze centr M.Lejska, kdy hlavou před brankou selhal Sitarčík. Jinak po většinu poločasu drželi na kopačkách míč hosté a párkrát i nebezpečně zahrozili. Domácí se nepochopitelně přizpůsobili tempu hostů, vázla kombinační hra a hráči působili ospalým dojmem.

Ani v druhém poločase se ráz hry nezměnil, domácí kupili v kombinaci chybu za chybou, zbytečně couvali před soupeřem až před Škalouda. V 58. musel odstoupit pro zranění Sitarčík. kterého nahradil Čermák. V 65. minutě přišla pro domácí světlá chvilka a po zahraném trestném kopu od autové čáry se nejlépe ve vápně zorientoval Jelínek a šikovně nohou skóroval. Částečné oživení do naší hry přinesl v 66. minutě Rimský, který vystřídal nevýrazného M.Lejska. Z dvoubrankového vedení jsme se neradovali dlouho. Opět domácí jen z hranice velkého vápna přihlíželi kombinaci přihrávek nakrátko a Vokáček se z 18 metrů v 71. minutě nemýlil, přičemž i Škaloud v bráně nebyl zrovna plně koncentrovaný. Hosté ucítili ještě šanci a domácí se začali bát o výsledek, čemuž odpovídala hra celého domácího mužstva. Nikdo nebyl schopen na delší dobu udržet míč a v bránění mělo celé mužstvo po celý zápas velké nedostatky. Výjimkou byla pohledná akce Rimského, kdy po jeho přihrávce před brankou selhal Čermák. Vysvobozením byl až únik Čermáka, kterého hosté v pokutovém území zastavili jen za cenu faulu a Rimský se z penalty v 89.minutě nemýlil. Konec zápasu, který přinesl domácím tři body po nejslabším výkonu sezóny, ale i to se ve fotbale někdy stává. Těžko dnes někoho za výkon pochválit.

Branky: 7. Sitarčík, 65. Jelínek, 89. (PK) Rimský - 71. Vokáček. Rozhodčí: Vachek. ŽK: 3:3. Diváků: 50. Plavy: Škaloud - J.Černý, Korotvička, Jelínek, Jón - M.Lejsek (66.Rimský), L.Lejsek, Plný, Toman - Kohoutek (89. Svačina), Sitarčík (58. Čermák). Držkov: Zelenka - E. Dvořák, Pavlata, Holeček. Batěk - Vágner, Stoličný, Och, Stumer - Vokáček, Ševčík.

Skupina západ:

Mšeno B - Pěnčín (LBC) 2:1 (1:0)

K dalšímu domácímu utkání I. B třídy západ dorazil do Břízek liberecký Pěnčín, který je nabitý bývalými fotbalisty Turnova a Sedmihorek. A tak mšenské béčko nečekalo vůbec jednoduché utkání, ale hráči chtěli udržet kontakt s čelem tabulky. Od počátku se do sebe obě mužstva zakousla a hrál se svižný fotbal velmi dobré úrovně. Hosté zahrozili poprvé v 15. minutě, kdy běžel jejich útočník sám na Braniše, ale ten mužstvo domácích podržel. Pak měl vyloženou šanci domácí Přibyl, ale sám před brankářem obloučkem branku překopl. Od té chvíle bylo Mšeno pohyblivější a nebezpečnější. Hosté hrozili pouze ze standardních situací, se kterými si však obrana Mšena poradila. Ve 37. minutě domácí vystřelili, brankář míč pouze vyrazil, Přibyl se z dorážky nemýlil a dal na 1:0.

A s tímto výsledkem se šlo do kabin. Po poločasové přestávce se hrálo podle stejných not. Obě mužstva se snažila dát gól. Hra se musela divákům líbit. V 61., po křídelní akci, kdy byl mimo hru zraněný Svoboda, se dostal k míči hostující Škréta a trefil šibenici Branišovy svatyně na 1:1.Tato branka však domácí nepoložila a stále bojovali o tři body.Hosté přitvrdili a Jiskra musela během dvanácti minut vystřídat tři zraněné hráče. Na hřišti se začalo jiskřit, a to i kvůli nepřesnému rozhodování hlavního rozhodčího. V 75. se Mšenu podařila krásná akce. Mrkvička připravil gólovou přihrávku pro Pešata a ten se nemýlil. Stav 2:1 vydržel až do konce utkání, ačkoli góly na kopačce měli ještě domácí Přibyl a taky Mrkvička. A tak si Mšeno zaslouženě připsalo tři body do tabulky I.B třídy západ.

Branky: 37. Přibyl, 74. Pešat. Rozhodčí: Kutílek. ŽK: 1:2. Diváků: 30. Mšeno B: Braniš ml. - Škvor, Šourek, Krámský, Regenermel - Hrnčíř, Svoboda, Hýř, Švorc - Pešat, Přibyl. Střídali: Novotný, Matoušek a Mrkvička.

Jablonné v Podještědí - Jenišovice 1:5 (0:4)

„V první půlce jsme rozhodli a pak už jsme jen kontrolovali výsledek," stručně zhodnotil další zápas I. B třídy trenér Jenišovic Petr Randák a dodal: „Bylo to jiné mužstvo než třeba Mšeno, Rozstání nebo liberecký Pěnčín. Kvalita byla slabší. Nejsou slabí, ale rozdílné postavení v tabulce bylo znát." Připomněl ale, že měli ze soupeře i respekt, protože dobře věděli, že dovede venku vyhrát.

Do čtyřiceti minut utkání hosté rozhodli. V 10. minutě Marek Randák dal ukázkovou branku, u které a soupeřův gólman neměl žádnou šanci. Jedinou branku se podařilo soupeři vstřelit v momentě, kdy Jenišovice polevily ve hře a už jen kontrolovaly.

Branky: 68. Černý - 30.a 69. Vích, 10. Mar. Randák, 14. Poláček, 41. Vavřich. Rozhodčí: M. Linhart. ŽK: 2:1. Diváků: 70. Jenišovice: Cejnar - Bubák, Mat. Randák, Poláček, Bernard - Kalousek, Vích, Dlouhý, Mar. Randák - Hurt, Vavřich.