Pátrání po ženě z Jablonecka mělo dobrý konec

10.11.2022 21:25:38 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Pátrání po ženě z Jablonecka mělo dobrý konec

Ve středu 9. listopadu v 8.42 policisté na lince 158 přijali oznámení od muže, který měl důvodnou obavu o život své 43leté manželky. Ta podle jeho sdělení odešla v ranních z domova a následně jemu a svým kamarádkám začala rozesílat sms zprávy, ze kterých bylo zřejmé, že má v úmyslu si sáhnout na život, o což se již v minulosti pokusila. Ženu se naštěstí podařilo včas nalézt.

„Jelikož vznikla opravdu důvodná obava o její život, operační důstojník okamžitě na místo jejího možného výskytu poslal několik hlídek včetně psovoda se služebním psem. Tehdy na základě získaných poznatku byl předpoklad, že se žena se sebevražednými úmysly pohybuje v okolí železniční trati Jablonec nad Nisou - Jablonecké Paseky a Nová Ves nad Nisou. Tuto oblast začaly policejní hlídky ihned propátrávat a současně operační důstojník o situaci informoval i České dráhy, aby strojvedoucí v daném úseku dbali extrémně zvýšené opatrnosti," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Při pátraní v terénu se dvě hlídky z Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou sešli s manželem pohřešované ženy, který po ní po celou dobu intenzivně pátral a byl s ní ve spojení přes mobilní telefon. Žena mu i nadále posílala zprávy, ze kterých bylo zřejmé, že si může sáhnout na život. Proto se hlídky na místě domluvily o postupu provedení pátrací akce v prostoru, kde se dalo předpokládat, že by se žena mohla nacházet. V tomto okamžiku manželovi hledané ženy zavolala v té době neznámá žena, že je s jeho ženou na místě v lese poblíž ulice Letohradská a počkají na jeho příjezd.

Policisté z Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou následně vyjeli na místo, kde skutečně v 9.30 hodin nalezli v lese ve svahu u špatně přístupné pěšiny dvě ženy - bezpečně poznali pohřešovanou ženu a u ní byla 27letá žena, která volala jejímu manželovi. Po té na místo přijela i policejní hlídka z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou.

„Vzhledem k tomu, že nalezená 43letá žena byla zraněná a v danou chvíli i zmatená, přivolali policisté na místo posádku Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, která ženu odvezla na ošetření do jablonecké nemocnice," potvrdila Dagmar Sochorová.

Manžel, který sám intenzivně po své ženě pátral, poděkoval policejním hlídkám za pomoc při tomto pátrání. „Na závěr touto cestou děkujeme mladé ženě, která velmi zásadně svým přístupem pomohla k vypátrání pohřešované a dost pravděpodobně tím přispěla i k záchraně jejího života. Děkujeme!," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté úspěšně poskytli první pomoc starší ženě v Železném Brodě
Životy zachraňuje všímavost a duchapřítomnost
Strážníci na místě do minuty, muži pomohl jediný kolemjdoucí
Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
Jablonečtí strážníci defibrilátorem zachránili už 27 životů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace