Pátrání po ženě z Jablonecka mělo dobrý konec

10.11.2022 21:25:38 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Pátrání po ženě z Jablonecka mělo dobrý konec

Ve středu 9. listopadu v 8.42 policisté na lince 158 přijali oznámení od muže, který měl důvodnou obavu o život své 43leté manželky. Ta podle jeho sdělení odešla v ranních z domova a následně jemu a svým kamarádkám začala rozesílat sms zprávy, ze kterých bylo zřejmé, že má v úmyslu si sáhnout na život, o což se již v minulosti pokusila. Ženu se naštěstí podařilo včas nalézt.

„Jelikož vznikla opravdu důvodná obava o její život, operační důstojník okamžitě na místo jejího možného výskytu poslal několik hlídek včetně psovoda se služebním psem. Tehdy na základě získaných poznatku byl předpoklad, že se žena se sebevražednými úmysly pohybuje v okolí železniční trati Jablonec nad Nisou - Jablonecké Paseky a Nová Ves nad Nisou. Tuto oblast začaly policejní hlídky ihned propátrávat a současně operační důstojník o situaci informoval i České dráhy, aby strojvedoucí v daném úseku dbali extrémně zvýšené opatrnosti," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Při pátraní v terénu se dvě hlídky z Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou sešli s manželem pohřešované ženy, který po ní po celou dobu intenzivně pátral a byl s ní ve spojení přes mobilní telefon. Žena mu i nadále posílala zprávy, ze kterých bylo zřejmé, že si může sáhnout na život. Proto se hlídky na místě domluvily o postupu provedení pátrací akce v prostoru, kde se dalo předpokládat, že by se žena mohla nacházet. V tomto okamžiku manželovi hledané ženy zavolala v té době neznámá žena, že je s jeho ženou na místě v lese poblíž ulice Letohradská a počkají na jeho příjezd.

Policisté z Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou následně vyjeli na místo, kde skutečně v 9.30 hodin nalezli v lese ve svahu u špatně přístupné pěšiny dvě ženy - bezpečně poznali pohřešovanou ženu a u ní byla 27letá žena, která volala jejímu manželovi. Po té na místo přijela i policejní hlídka z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou.

„Vzhledem k tomu, že nalezená 43letá žena byla zraněná a v danou chvíli i zmatená, přivolali policisté na místo posádku Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, která ženu odvezla na ošetření do jablonecké nemocnice," potvrdila Dagmar Sochorová.

Manžel, který sám intenzivně po své ženě pátral, poděkoval policejním hlídkám za pomoc při tomto pátrání. „Na závěr touto cestou děkujeme mladé ženě, která velmi zásadně svým přístupem pomohla k vypátrání pohřešované a dost pravděpodobně tím přispěla i k záchraně jejího života. Děkujeme!," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté úspěšně poskytli první pomoc starší ženě v Železném Brodě
Životy zachraňuje všímavost a duchapřítomnost
Strážníci na místě do minuty, muži pomohl jediný kolemjdoucí
Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
Jablonečtí strážníci defibrilátorem zachránili už 27 životů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace